Стягнення заборгованості через суд в Запоріжжі

Проконсультуємо як правильно діяти.
Якщо проблема вже неминуча – вирішимо її в суді.

15 років досвіду вирішення складних юридичних справ,
сотні судових процесів. Ми знаємо як допомогти Вам.

hero image

Для наших адвокатів допомога юридичним і фізичним особам у стягненні заборгованості в судах Запоріжжя це одна з основних спеціалізацій з 2005 року.

Зазвичай юридичні послуги по поверненню заборгованості потрібні в наступних випадках:

 • не повернений борг за договором позики або розпискою
 • не виконані умови договору, і, як наслідок необхідно стягнення за договором купівлі-продажу, договору поставки, договором оренди, договором підряду або іншим видом договорів
 • є дебіторська заборгованість боржника в Запоріжжі іншого роду

Процедура стягнення заборгованості в Запоріжжі можлива одним єдиним способом: підготовка позовної заяви (а в ряді випадків – попередньо і претензії) і подача його в один з районних або господарських судів.

Стягнення боргу адвокатом можлива з розрахунком штрафних санкцій – пені, індексу інфляції, 3% річних. При подачі позову в суд оплачується судовий збір виходячи із ставки 1% суми боргу, який буде стягнуто з боржника додатково до основної суми боргу. У разі, якщо борг в доларах, позов буде поданий в перерахунку на гривню за курсом на день подачі нашими адвокатами позовної заяви.

У будь-якому випадку, перед подачею позову наш адвокат проведе попередню консультацію про найбільш ефективні способи стягнення заборгованостей і узгодить всі подальші кроки. Ведення справи можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді Запоріжжя.

Середній термін стягнення заборгованості через суд в Запоріжжі – 2-4 місяця

Даний термін залежить насамперед від обставин справи і буде уточнено адвокатом при первинній консультації.

Вартість стягнення заборгованості через суд в Запоріжжі  – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни вказані нижче


Перелік необхідних документів та інформації для підготовки позовної заяви за договором і подачі в суд Запоріжжя:

 • копію паспорта (1,2 сторінка та прописка) і ідентифікаційного податкового коду позивача;
 • копію паспорта (1,2 сторінка та прописка), ідентифікаційного податкового коду і дати народження відповідача (якщо це фізособа);
 • копія договору та первинних документів до них;
 • копії всіх документів, які оформлялися до договору.

Клієнти часто запитують нас, як адвокатів – “які шанси успіху в моєму спорі?”

Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти в цілому що таке судовий спір і як він проходить. Подивитися на нього очима адвоката. Успіх в будь-якому судовому спорі складається з наступних елементів:

 • умінні застосовувати законодавство;
 • знанні стратегії і тактики судового спору;
 • знанні психології судового спору;
 • умінні створювати доказову базу.

Законодавство України, крім відомих більшості кодексів, містить масу підзаконних актів – роз’яснень, інструкцій, положень, які конкретизують положення законів, а часом і суперечать їм. Вищі суди України систематично видають роз’яснення щодо застосування тих чи інших положень законодавства. Судові рішення Вищих судів України де-факто носять силу юридичного прецеденту і прихильно приймаються суддями. Зрештою, є усталені положення практики, які використовуються усіма суддями, незважаючи на те, що вони ніде не прописані.

У даній ситуації, адвокат, що спеціалізується на судових спорах, грунтуючись на своєму досвіді, може використовувати суперечливе і піддається різного тлумачення законодавства саме на користь клієнта.

Говорячи про стратегію і тактику судового спору, необхідно розуміти жорсткий зв’язок цих понять. Нерідко, вступаючи в судову «баталію» адвокат не робить кроків для забезпечення конкретного результату і в підсумку отримує суперечка заради суперечки, навіть вигравши який, не досягає економічного результату.

Так, подаючи позов про стягнення грошових коштів, позивачем часто залишається можливість для виведення активів боржника або уникнення відповідальності іншим способом.

Стратегія судового спору – це перш за все чітке розуміння лінії спору, результату, який необхідно досягти. Навряд чи доцільно подавати позов про стягнення заборгованості по орендній платі, якщо вже на стадії підготовки позову можна з великою часткою ймовірності припустити, що договір буде визнаний недійсним. Набагато доцільніше подати позов про визнання договору недійсним і застосування реституції. Результат буде тим же, однак буде досягнуто набагато простішим шляхом.

Тактика судового спору – це сукупність процесуальних дій, які призводять до досягнення конкретного результату. Існує безліч процесуальних хитрощів і ходів, які призводять як до затягування спору, так і до його якнайшвидшому вирішенню.

Також необхідно відзначити і психологію судового спору. Нерідко, правильна побудова лінії захисту або нападу призводить до деморалізації противника, залученні на свою сторону судді, а, отже, до максимально сприятливому для вас течією спору.

І, звичайно ж, кажучи про судову суперечку, важко переоцінити роль доказів. Не маючи необхідних доказів, годі й думати про те, щоб виграти суперечку. А значить, їх необхідно зібрати, відновити, «створити» в кінці кінців.

Як Ви бачите, з боку, якщо не вникати в специфіку судового спору, все здається легким і простим – подав позов і виграв. На практиці ж, успіх представництва інтересів клієнта в суді залежить від безлічі факторів, знань і умінь вашого адвоката.

Успішні кейси

Стягнення боргу
Стягнуто понад мільйона заборгованості за договором підряду
Результат: Стягнуто понад 1 000 000 грн. заборгованості та судові витрати за договором підряду

Реалії українського бізнесу такі, що великі замовники диктують умови більш дрібним партнерам, отримуючи послуги або товари на умовах відстрочки платежу. Однак, іноді бажання заощадити виходить за розумні межі, і контрагент перестає оплачувати прийняті без зауважень роботи (послуги) будь-яким чином без судового рішення. Не пощастило так з контрагентом і нашому клієнту, який протягом 2020 року виконав […]

image
Стягнення боргу
Скасовано виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі
Результат: Скасовано виконавчий документ і закрито провадження у приватного виконавця

Останнім часом почастішали випадки звернення стягнення на доходи наших клієнтів у вигляді заробітної плати за постановою приватного виконавця, який знаходиться в Києві і виконує документ у вигляді виконавчого напису на кредитному договорі. Схема досить проста – людина колись взяла невеликий, як правило, картковий кредит і або повністю не погасила його, або видавший кредит банк виявився […]

image
Стягнення боргу
Відмовлено в позові про стягнення необгрунтовано отриманих грошових коштів
Результат: Відмовлено в позові до нашого клієнта на суму 112 000 грн.

Сучасний світ вносить корективи в стандарти укладення угод і підписання договорів: для залучення клієнтів використовуються соціальні мережі, переговори ведуться за допомогою месенджерів та електронної пошти.  Однак, якщо кінцевий результат домовленостей не влаштовує одну зі сторін, часто вона вважає за краще відмовитися від своїх зобов’язань або перекрутити їх – мовляв «написане в інтернеті не вважається». Насправді […]

image
Стягнення боргу
Стягнуто моральну шкоду з держави на користь клієнта
Результат: Стягнуто 20 000 грн. моральної шкоди та витрати на допомогу адвоката

Останнім часом в Україні все більше популярності набирають покупки на іноземних сайтах і інтернет-аукціонах. І дійсно, покупки там досить вигідні. Але іноді процес отримання покупки може доставити не тільки радість, а й безліч проблем. Особливо, якщо посилка за сумою підлягає митному оформленню. Наш клієнт в 2019 році на різдвяному розпродажу замовив кілька примірників годинників, на які магазин […]

image

Відгуки

Светлана Подорожко
Светлана Подорожко
18:52 04 Jun 20
Компания "СОВЕТНИК" представлена подлинными профессионалами, что в настоящее время большая редкость. В сочетании с их превосходными личными качествами получается отличный результат работы, который очень впечатляет меня, как клиента. Действия адвокатов взвешены, продуманы и точны. И они любят людей. Я уверена: успех компании "СОВЕТНИК" есть результат ежедневного, усердного труда Дениса Всеволодовича, который своим примером вдохновляет и побуждает сотрудников компании стать непревзойденными. Этот человек - аристократ в своей профессии.read more
Виктор Давыдов
Виктор Давыдов
08:44 01 Jun 20
Отличная компания! Сработали даже лучше чем прогнозировали!Выиграли спор с налоговой в чистую. Спасибо! Очень рекомендую.
Svetlana Katsai
Svetlana Katsai
15:33 04 May 20
Обратилась в данную фирму, т.к. искала кто может помочь с заполнением отчетов для ФОП и объяснит сколько и куда нужно платить, ибо в налоговую за разъяснением не то что идти, туда звонить страшно. Сначала пришла в "Советник" за советом :) а именно, на консультацию, очень приятный персонал, девушка все рассказала, объяснила, помогла с ключами, выписала мне все на листике.Когда пришло время сдавать отчет я уже все забыла и листик не помог :) Обратилась в ЮК Советник уже за ежемесячной помощью. Ежемесячно получаю счета для оплаты налогов, все время отзваниваются, информируют об изменениях в законадательстве, если меня это касается. Отвечают на все мои сообщения и звонки, при том быстро.Недавно случайно ввела не те реквизиты для оплаты налога, все проконтролировали, исправили.В общем за 5 месяцев никаких нареканий, я довольна и не переживаю, что забуду чтото оплатить или подать отчет.Редко пишу отзывы, но тут прям захотелось похвалить и сказать спасибо)Спасибо за качественную работу и ваше отношение к клиентам.Тем, кто еще не определился с компанией, которая станет надежным помощником ФОПу рекомендую!read more
Andrei Krasko
Andrei Krasko
09:09 30 Apr 20
Благодарю юридическую Компанию Советник и лично Дениса и Александру за профессионализм, чёткость, в работе, готовность помочь в любой ситуации.
Юлия Новикова
Юлия Новикова
16:28 27 Apr 20
Я хочу поблагодарить адвоката Дениса Штабовенка за оказанную помощь в решении моего вопроса. Всегда обязательный, корректный, вежливый, в общем, человек на своем месте и знает, чем он занимается! Дело выиграли, чему я очень рада!Рекомендую :)
Лидер Компаний
Лидер Компаний
18:35 15 Nov 19
я в восторге от предоставленных мне услуг! приятные цены на все виды моих запросов, консультация по телефону, грамотная помощь в решении всех волнующих меня вопросов, компетентные сотрудники(я имел дело с тремя), скорость выполнения поставленных задач. Короче смело рекомендую! Денису лично спасибо за отзывчивость. Минаков Александр
Сергей Ерохин
Сергей Ерохин
21:39 01 Nov 19
Компания создаёт атмосферу и реализует высокий уровень профессиональной юридический помощи. По моему вопросу все было сделано эффективно, с комментариями и разъяснениями мне как заказчику, во время. Спасибо.С уважением,Сергей Ерохин
Ombogdanov Bogdanov
Ombogdanov Bogdanov
11:50 31 Oct 19
Хотел бы выразить свою благодарность юридической компании Советник и лично Денису Штабовенко за юридическое сопровождение и помощь. В процессе совместной работы Денис продемонстрировал исключительно высокий профессионализм, четкость и аккуратность в работе, отстаивание интересов клиента в любой, даже самой сложной ситуации. В случае необходимости рекомендую обращаться в данную компанию и иметь дело с профессионалами своего дела.
Elena Beirit VEA MODELS
Elena Beirit VEA MODELS
10:56 17 Oct 19
Регистрировала ФОП через данную компанию. Всем довольна. Предоставили всю нужную информацию, объяснили наши действия и оперативно зарегистрировали ФОП. "+" девушкам менеджерам-консультантам, вежливые и приятные в общении.
Павлюченко Олександр
Павлюченко Олександр
05:54 24 Sep 19
В последние полгода адвокатская компания Советник проводит юридическое сопровождение моего предприятия. За это время был успешно реализован ряд консалтинговых проектов, выигран суд, были защищены интересы предприятия в спорах с контролирующими органами. Мы довольны сотрудничеством с ЮК Советник
Вова Зозуля
Вова Зозуля
14:20 06 Sep 19
Выражаю огромную благодарность Штабовенко Д. В. за помощь в суде против Приват банка ! Благодаря его высокой квалификации удалось добиться уменьшения суммы взыскания почти В 10 раз!!!!! Безусловно , советую всем этого замечательного адвоката!
Валерия
Валерия
06:00 05 Jul 19
Компания - супер! Денис Всеволодович - супер специалист!У нас суд длился почти два года, но когда мы обратились за профессиональной помощью в эту компанию все решилось за три месяца и в нашу пользу. Денис Всеволодович специалист экстра-класса. Спасибо за профессиональную помощь!
Natali Lahtarenko
Natali Lahtarenko
13:52 21 Jun 19
ООО КУА "Украинский капитал" пользовалось услугами ЮК Советник. Быстро и качественно. Спасибо. Рекомендуем.
Next Reviews

Вартість допомоги адвоката в супроводі судового спору в Запоріжжі:

При визначенні ціни юридичних послуг наших адвокатів в Запоріжжі ми, як правило, виходимо з трьох підходів до формування вартості:

 1. Ведення справи за гонорар
 2. Поетапна оплата юридичних послуг
 3. Змішана форма

Ведення справи за гонорар. В цьому випадку, вивчивши матеріали справи та провівши первинну консультацію клієнта, адвокат визначає скільки коштуватиме його робота по досягненню потрібного клієнту результату. Надалі вартість не змінюється навіть у тому випадку, якщо з яких-небудь причин розгляд справи затягнувся на більший термін або потребує додаткової юридичної роботи. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за гонорар може починатися від 5000 грн.

Поетапна оплата послуг. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу – підготовку позовної заяви, претензії, вихід до суду, написання пояснень, скарг і так далі. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за фактично виконувану роботу становить:

 • підготовка позовної заяви – від 1500 грн.
 • вихід в судовому засідання – 900-1200 грн.
 • підготовка апеляційної, касаційної скарг – 1500-3000 грн.
 • підготовка клопотань, заяв, пояснень – 400-1000 грн.

Змішана форма. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу в меншому розмірі, ніж стандартно, але в разі досягнення потрібного клієнту фінансового результату клієнт додатково виплачує адвокату узгоджений розмір гонорару.

Додатково клієнтом, в разі необхідності оплачуються:

 • судовий збір
 • відрядження і проїзд в разі виконання роботи за межами міста Запоріжжя
 • залучення експертів, фахівців
 • оцінка майна
 • великі обсяги тиражування документів

Наш досвід по супроводженню судових справ:

Як стягнути заборгованість з недобросовісного контрагента незважаючи на зникнення матеріалів судової справи.

У квітні 2014 року в нашу компанію звернувся клієнт – відома Запорізька будівельна компанія, замовник якої не оплачував вартість виконаних будівельних робіт. Після підготовки і збору необхідних документів була підготовлена ​​і направлена ​​претензія, а за нею і позов до господарського суду Запорізької області. Судом позов був задоволений в повному обсязі, проте відповідачем, з метою затягування вступу рішення суду в законну силу, була подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного господарського суду. За два дні до призначеної дати слухання справи в апеляційному суді, суд був захоплений, а матеріали справи втрачені. Рішення суду не могло вступити в силу, оскільки не пройшло стадію апеляційного оскарження. Нашими адвокатами було проаналізовано законодавство, яке дозволяло застосувати аналогію закону до відновлення втраченої судової справи і проведені консультації з суддями господарського суду Запорізької області, а також Харківського господарського апеляційного суду. В результаті максимально повно були відновлені документи, які подавалися позивачем і відповідачем в суд першої інстанції, написані необхідні клопотання про формування нової справи і передачі її в Харківський апеляційний господарський суд. У суді апеляційної інстанції колегії суді були представлені всі необхідні докази правоти істца.Результат: клієнт стягнув зі свого контрагента близько 400 000 грн. в мінімальні, з урахуванням бойових дій і форс-мажорних обставин, терміни.
Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41787818

Як стягнути заборгованість з банку.

У травні 2015 року в нашу компанію звернулася юридична особа, яка передала банку Фінанси та Кредит 650 000 грн. на депозитний рахунок строком на три місяці. Однак, по закінченню цього терміну, гроші повернуті банком не були, а все платіжні доручення поверталися без виконання.

Після аналізу існуючої судової практики нами було подано заяву про закриття рахунку в банку Фінанси та Кредит і перерахування залишку коштів на рахунок в іншому банку. Після ігнорування банком і цієї заяви, до суду було подано позовну заяву про стягнення коштів, переданих на депозит.

Результат: рішенням суду першої інстанції позов було задоволено, стягнуто заборгованість в повному обсязі. Апеляційним судом рішення суду першої інстанції залишено без зміни. Клієнтом отримано і подано до виконавчої служби наказ на стягнення коштів до введення мораторію при введенні тимчасової адміністрації.

Справа в судовому реєстрі: http: //www.reyestr.court.gov.ua/Review/48738050

Як стягнути заборгованість по розписці.

У травні 2016 року в нашу компанію звернувся наш клієнт, якому раніше ми реєстрували бізнес. Як виявилося, він позичив кілька тисяч доларів США своєму співробітникові, яких тому не вистачало на покупку автомобіля. Однак, коли підійшов час віддавати борг, співробітник перестав приходити на роботу і відповідати на дзвінки.

Нашими юристами була отримана довідка про курс долара США на дату подачі позову в суд, а також довідка про місце реєстрації боржника і поданий позов до Шевченківського районного суду Запоріжжя. Також були нараховані втрати від інфляції та ряд інших сум, передбачених законодавством.

Результат: рішенням суду позов задоволено в повному обсязі.

Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/58262948

Як стягнути заборгованість за договором.

У жовтні 2015 року в нашу компанію звернувся клієнт, який в 2011 році уклав договір позики, посвідчений нотаріально, на суму 12500 доларів США. Термін повернення був встановлений жовтнем 2012 року і через кілька тижнів закінчувався трирічний термін позовної давності за цим договором. Ситуація ускладнювалася тим, що боржник був прописаний в одному з сіл Запорізької області, що тягло за собою необхідність звернення в НЕ Запорізький суд.

Нашими юристами була отримана довідка про курс долара США на дату подачі позову в суд, а також довідка про місце реєстрації боржника і поданий позов до Мелітопольського міжрайонного суду Запорізької області. Також були нараховані втрати від інфляції та ряд інших сум, передбачених законодавством.

Результат: рішенням суду позов задоволено в повному обсязі за одне судове засідання.

Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/53596778