Ведення податкових спорів в суді Запоріжжя

Проконсультуємо як правильно діяти.
Якщо проблема вже неминуча – вирішимо її в суді.

15 років досвіду вирішення складних юридичних справ,
сотні судових процесів. Ми знаємо як допомогти Вам.

hero image

Для наших адвокатів допомога юридичним і фізичним особам в розгляді податкових суперечок в судах Запоріжжя це одна з основних спеціалізацій з 2005 року.

Зазвичай допомога адвоката в податковому спорі потрібна в наступних випадках:

 • розпочато планову або позапланову податкова перевірку
 • податковою винесено повідомлення-рішення, яким донараховано податкові зобов’язання, штрафи та пеня
 • за результатами камеральної перевірки до юрособи або підприємця застосовано штрафні санкції
 • податкова знімає витрати, так як вважає їх фіктивними

Процедура оскарження податкового повідомлення-рішення або іншого податкового рішення в Запоріжжі можлива одним єдиним способом: підготовка позовної заяви та подача його окружного адміністративного суду Запорізької області. У ряді випадків матиме сенс процедура адміністративного оскарження, яка допоможе виграти час і підготувати доказову базу.

У будь-якому випадку, перед подачею позову наш адвокат проведе попередню податкову консультацію про найбільш ефективні способи супроводу податкового спору і узгодить всі подальші кроки. Ведення справи можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді Запоріжжя.

Середній строк ведення податкового спору через суд в Запоріжжі – 2-4 місяця

Даний строк залежить насамперед від обставин справи і буде уточнений адвокатом при первинній консультації.

Вартість супроводу податкового спору в суді Запоріжжя  – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни вказані нижче


Перелік необхідних документів та інформації для підготовки позовної заяви та подання до суду Запоріжжя:

 • копію паспорта (1,2 сторінка та прописка) і ідентифікаційного податкового коду позивача або статут і інші установчі документи юрособи;
 • акт перевірки, направлення на перевірку, повідомлення-рішення;
 • первинні документи;
 • копії всіх документів, які мають відношення до справи.

Клієнти часто запитують нас, як адвокатів – «які шанси успіху в моєму податковому спорі?»

Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти в цілому що таке судовий спір і як він проходить. Подивитися на нього очима адвоката. Успіх в будь-якому судовому спорі складається з наступних елементів:

 •  умінні застосовувати законодавство;
 •  знанні стратегії і тактики судового спору;
 •  знанні психології судового спору;
 •  умінні створювати доказову базу.

Законодавство України, крім відомих більшості кодексів, містить масу підзаконних актів – роз’яснень, інструкцій, положень, які конкретизують положення законів, а часом і суперечать їм. Вищі суди України систематично видають роз’яснення щодо застосування тих чи інших положень законодавства. Судові рішення Вищих судів України де-факто носять силу юридичного прецеденту і прихильно приймаються суддями. Зрештою, є усталені положення практики, які використовуються усіма суддями, незважаючи на те, що вони ніде не прописані.

У даній ситуації, адвокат, що спеціалізується на судових спорах, грунтуючись на своєму досвіді, може використовувати суперечливе і піддається різного тлумачення законодавства саме на користь клієнта.

Говорячи про стратегію і тактику судового спору, необхідно розуміти жорстку зв’язок цих понять. Нерідко, вступаючи в судову «баталію» адвокат не робить кроків для забезпечення конкретного результату і в підсумку отримує суперечка заради суперечки, навіть вигравши який, не досягає економічного результату.

Так, подаючи позов про стягнення грошових коштів, позивачем часто залишається можливість для виведення активів боржника або уникнення відповідальності іншим способом.

Стратегія судового спору – це перш за все чітке розуміння лінії спору, результату, який необхідно досягти. Навряд чи доцільно подавати позов про стягнення заборгованості по орендній платі, якщо вже на стадії підготовки позову можна з великою часткою ймовірності припустити, що договір буде визнаний недійсним. Набагато доцільніше подати позов про визнання договору недійсним і застосування реституції. Результат буде тим же, однак буде досягнуто набагато простішим шляхом.

Тактика судового спору – це сукупність процесуальних дій, які призводять до досягнення конкретного результату. Існує безліч процесуальних хитрощів і ходів, які призводять як до затягування спору, так і до його якнайшвидшому вирішенню.

Також необхідно відзначити і психологію судового спору. Нерідко, правильна побудова лінії захисту або нападу призводить до деморалізації противника, залученні на свою сторону судді, а, отже, до максимально сприятливому для вас течією спору.

І, звичайно ж, кажучи про судову суперечку, важко переоцінити роль доказів. Не маючи необхідних доказів, годі й думати про те, щоб виграти суперечку. А значить, їх необхідно зібрати, відновити, «створити» в кінці кінців.

Як Ви бачите, з боку, якщо не вникати в специфіку судового спору, все здається легким і простим – подав позов і виграв. На практиці ж, успіх представництва інтересів клієнта в суді залежить від безлічі факторів, знань і умінь вашого адвоката.


Наш досвід по супроводженню судових справ:

У 2010 році до нас звернулася приватний підприємець, яка вела невеликий бізнес по реалізації специфічних видів палива. Після проведення планової податкової перевірки, нею були отримані податкові повідомлення-рішення на серйозні для неї суми. Більш того, дані суми штрафів частково виникли внаслідок того, що підприємець виконувала вимоги інспекторів ДПІ і переносила частина податкового кредиту на майбутній період. Також, претензії податкової були в тому, що підприємець нібито не могла отримувати грошові кошти без використання РРО. У разом, нашими юристами, після процедури адміністративного оскарження, яка не привела до результату, було подано два позови до суду. Позов про скасування податкових повідомлень-рішень по РРО був задоволений Запорізьким окружним адміністративним судом і залишений без змін судами вищих інстанцій. Позов про скасування податкових повідомлень-рішень по ПДВ був задоволений Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом в порядку апеляційного оскарження та залишено без змін судами вищих інстанцій.

Справи в судовому реєстрі:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/13514849

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/25517638


У 2010 році у нашого постійного клієнта – великої дистриб’юторської компанії – була проведена податкова перевірка, в наслідок якої було складено податкове повідомлення-рішення на суму 9452422,00 (!!!) грн. У порядку адміністративного оскарження ця сума була частково зменшено вищестоящої податкової. Однак, так як наш клієнт не вважав себе винним в порушенні податкового законодавства в принципі, і оскільки при проведенні перевірки було порушено порядок такого проведення, ми склали і подали позов до суду. В результаті, позов судом було задоволено повністю, а рішення суду залишено без змін судами всіх інстанцій. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/47294886


Що буде, якщо не допустити податкову до перевірки? Чи не найпростіший питання, і відповідь на нього – адміністративний арешт активів. Однак, після прийняття рішення про такий арешт, ДПІ повинна відразу ж звернутися до суду, щоб він протягом 96 годин підтвердив обгрунтованість арешту. Сьогодні, в Запорізькому окружному адміністративному суді, нашим адвокатам вдалося довести, що вручення копії наказу на перевірку повинно бути безумовним і такого врученню не повинна передувати підпис в його отриманні. В результаті суд відмовив у поданні ДПІ на арешт активів нашого клієнта, оскільки недопуск до перевірки був обгрунтованим. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63187074


27 вересня 2016 р. Запорізький окружний адміністративний суд захистив інтереси нашого постійного клієнта – компанії Юнайтед Фільтрс, ексклюзивного дистриб’ютора на території України процессной фільтрації торгової марки Donaldson Ultrafilter (http://unitedfilters.com.ua). Суд підтвердив, що під час дії мораторію на перевірки їх проведення суперечить закону. Справа в судовому реєстру: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62228372


Бувають в нашій податковій практиці й анекдотичні ситуації. Наприклад, при перевірці нашого клієнта ревізор так хотів знайти якесь порушення, що переплутав дебет і кредит. У підсумку він застосував пункт 14.1.11 Податкового кодексу в ситуації, в якій він був би прийнятний, якщо б заборгованість виникла у нашого клієнта, а не перед нашим клієнтом. Проте, не дивлячись на анекдотичність ситуації, ДПІ було винесено повідомлення-рішення, а нами було подано позов до суду. У підсумку справа рік перебувала у провадженні судів. Природно, позов був задоволений, а рішення ДПІ скасовано, але суди трьох інстанцій працювали більше року. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43117409


Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом залишено без змін постанову Запорізького окружного адміністративного суду, яким скасовано податкові повідомлення-рішення на загальну суму 260 000 грн., Виставлені Запорізька ОДПІ нашому клієнту. Незважаючи на те, що постанова суду першої інстанції було прийнято 07 липня 2016, справа була призначена до апеляційного перегляду в рекордні терміни – на 12 вересня цього року. Показовим було питання суду представнику Запорізької ОДПІ – «позивач надав цілий том, ось він у мене в руці, доказів реальності наданих послуг. А чим ви спростовуєте їх надання? » Як результат – чергова перемога. Податкові спори все більше з площини тлумачення закону переходячи в площину вмілого створення доказової бази. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59043159


У 2015 році у нашого постійного клієнта – великої Запорізької будівельної компанії – були проведені планові перевірки, в результаті яких було донараховано податкові зобов’язання на суму близько 5 000 000 внаслідок того, що нібито більшість субпідрядників нашого клієнта є фіктивними. При цьому інспекторів Запорізької ОДПІ не бентежили папки з документами, подтверджающімі реальність виконання робіт і покупки матеріалів. У підсумку, ми були змушені підготувати і подати в суд два позови про скасування податкових повідомлень рішень по податку на прибуток і з ПДВ. В результаті кропіткої роботи з надання суду доказової бази ми сформували близько 15 томів судової справи і вже після закінчення процесу удостоїлися похвали від судді за системність і уважність у доказовій базі. У підсумку, обидва наших позову задоволені за недостатністю майна встояли в суді апеляційної інстанції. Зараз ми готуємося до розгляду касаційних скарг ОДПІ.

Справи в судовому реєстрі:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/56768516

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63254975

Успішні кейси

Податкове право
Клієнт виключений з переліку ризикових підприємств в судовому порядку
Результат: Підприємство клієнта виведено з "ризикових", з податкового органу стягнуто судові витрати

2020 рік став роком «ризиковості» для багатьох українських підприємств, і податкова без сорому користується механізмом, який фактично паралізує нормальну господарську діяльність бізнесу, що працює з ПДВ. Йдеться про пункт 8 критеріїв ризиковості, який припускає можливість вважати Ваше підприємство ризиковим, навіть якщо ваш контрагент, купивши у вас товар, продав його підприємству, яке податкова вважає «підозрілим». І […]

image
Податкове право
Скасовано рішення податкової про виключення з реєстру платників єдиного податку, відновлено реєстрацію в реєстрі
Результат: Клієнт відновив реєстрацію в реєстрі єдиного податку і не повинен платити близько 600 000 грн. податків

Не секрет, що система єдиного податку є найбільш вигідною для дрібного і середнього бізнесу, оскільки дозволяє не вести облік витрат, а тільки платити фіксовану ставку податку. Відповідно, наш клієнт з 2017 року по 2020 рік вибрав таку систему оподаткування як єдиний податок 2 групи, платив щомісяця його ставку і не переживав про збір доказів несення […]

image
Податкове право
Остаточно скасовано податкові повідомлення-рішення на суму 6 000 000 грн.
Результат: Клієнт відсудив у податкової 6 млн. грн. та повернув понесені судові витрати

Податкові органи України полюбляють пояснювати всі свої дії низькою податкової культурою платників податків – мовляв схеми мінімізації, ФОП, товари з “повітря” тощо. Однак, як показує досвід, зазвичай великі донарахування отримують якраз ті, хто веде найбільш чесний і прозорий бізнес. У 2018 році у наших клієнтів, які платили в рік (2015-2018 роки) більш 1 500 000 […]

image
Податкове право
Скасовано рішення митниці про коригування митної вартості товару на суму 472 000 грн.
Результат: Клієнт зберіг понад 472 000 митних платежів

Здавалось б проста для бізнесу операція – знайти і купити товар дешевше, продати дорожче. Але не у випадку, якщо необхідно декларувати імпорт товару на українській митниці. Наш клієнт купив у Польщі транспортний засіб, який вже домовився поставити українському клієнту. Коли товар прибув до Одеси, митному органу були надані: контракт, інвойс, коносамент, тальманської розписка, звіт від вартості […]

image

Відгуки

Светлана Подорожко
Светлана Подорожко
18:52 04 Jun 20
Компания "СОВЕТНИК" представлена подлинными профессионалами, что в настоящее время большая редкость. В сочетании с их превосходными личными качествами получается отличный результат работы, который очень впечатляет меня, как клиента. Действия адвокатов взвешены, продуманы и точны. И они любят людей. Я уверена: успех компании "СОВЕТНИК" есть результат ежедневного, усердного труда Дениса Всеволодовича, который своим примером вдохновляет и побуждает сотрудников компании стать непревзойденными. Этот человек - аристократ в своей профессии.read more
Виктор Давыдов
Виктор Давыдов
08:44 01 Jun 20
Отличная компания! Сработали даже лучше чем прогнозировали!Выиграли спор с налоговой в чистую. Спасибо! Очень рекомендую.
Svetlana Katsai
Svetlana Katsai
15:33 04 May 20
Обратилась в данную фирму, т.к. искала кто может помочь с заполнением отчетов для ФОП и объяснит сколько и куда нужно платить, ибо в налоговую за разъяснением не то что идти, туда звонить страшно. Сначала пришла в "Советник" за советом :) а именно, на консультацию, очень приятный персонал, девушка все рассказала, объяснила, помогла с ключами, выписала мне все на листике.Когда пришло время сдавать отчет я уже все забыла и листик не помог :) Обратилась в ЮК Советник уже за ежемесячной помощью. Ежемесячно получаю счета для оплаты налогов, все время отзваниваются, информируют об изменениях в законадательстве, если меня это касается. Отвечают на все мои сообщения и звонки, при том быстро.Недавно случайно ввела не те реквизиты для оплаты налога, все проконтролировали, исправили.В общем за 5 месяцев никаких нареканий, я довольна и не переживаю, что забуду чтото оплатить или подать отчет.Редко пишу отзывы, но тут прям захотелось похвалить и сказать спасибо)Спасибо за качественную работу и ваше отношение к клиентам.Тем, кто еще не определился с компанией, которая станет надежным помощником ФОПу рекомендую!read more
Andrei Krasko
Andrei Krasko
09:09 30 Apr 20
Благодарю юридическую Компанию Советник и лично Дениса и Александру за профессионализм, чёткость, в работе, готовность помочь в любой ситуации.
Юлия Новикова
Юлия Новикова
16:28 27 Apr 20
Я хочу поблагодарить адвоката Дениса Штабовенка за оказанную помощь в решении моего вопроса. Всегда обязательный, корректный, вежливый, в общем, человек на своем месте и знает, чем он занимается! Дело выиграли, чему я очень рада!Рекомендую :)
Лидер Компаний
Лидер Компаний
18:35 15 Nov 19
я в восторге от предоставленных мне услуг! приятные цены на все виды моих запросов, консультация по телефону, грамотная помощь в решении всех волнующих меня вопросов, компетентные сотрудники(я имел дело с тремя), скорость выполнения поставленных задач. Короче смело рекомендую! Денису лично спасибо за отзывчивость. Минаков Александр
Сергей Ерохин
Сергей Ерохин
21:39 01 Nov 19
Компания создаёт атмосферу и реализует высокий уровень профессиональной юридический помощи. По моему вопросу все было сделано эффективно, с комментариями и разъяснениями мне как заказчику, во время. Спасибо.С уважением,Сергей Ерохин
Ombogdanov Bogdanov
Ombogdanov Bogdanov
11:50 31 Oct 19
Хотел бы выразить свою благодарность юридической компании Советник и лично Денису Штабовенко за юридическое сопровождение и помощь. В процессе совместной работы Денис продемонстрировал исключительно высокий профессионализм, четкость и аккуратность в работе, отстаивание интересов клиента в любой, даже самой сложной ситуации. В случае необходимости рекомендую обращаться в данную компанию и иметь дело с профессионалами своего дела.
Elena Beirit VEA MODELS
Elena Beirit VEA MODELS
10:56 17 Oct 19
Регистрировала ФОП через данную компанию. Всем довольна. Предоставили всю нужную информацию, объяснили наши действия и оперативно зарегистрировали ФОП. "+" девушкам менеджерам-консультантам, вежливые и приятные в общении.
Павлюченко Олександр
Павлюченко Олександр
05:54 24 Sep 19
В последние полгода адвокатская компания Советник проводит юридическое сопровождение моего предприятия. За это время был успешно реализован ряд консалтинговых проектов, выигран суд, были защищены интересы предприятия в спорах с контролирующими органами. Мы довольны сотрудничеством с ЮК Советник
Вова Зозуля
Вова Зозуля
14:20 06 Sep 19
Выражаю огромную благодарность Штабовенко Д. В. за помощь в суде против Приват банка ! Благодаря его высокой квалификации удалось добиться уменьшения суммы взыскания почти В 10 раз!!!!! Безусловно , советую всем этого замечательного адвоката!
Валерия
Валерия
06:00 05 Jul 19
Компания - супер! Денис Всеволодович - супер специалист!У нас суд длился почти два года, но когда мы обратились за профессиональной помощью в эту компанию все решилось за три месяца и в нашу пользу. Денис Всеволодович специалист экстра-класса. Спасибо за профессиональную помощь!
Natali Lahtarenko
Natali Lahtarenko
13:52 21 Jun 19
ООО КУА "Украинский капитал" пользовалось услугами ЮК Советник. Быстро и качественно. Спасибо. Рекомендуем.
Next Reviews

Ціни

При визначенні ціни юридичних послуг наших адвокатів в Запоріжжі ми, як правило, виходимо з трьох підходів до формування вартості:

 1. Ведення справи за гонорар
 2. Поетапна оплата юридичних послуг
 3. Змішана форма

Ведення справи за гонорар. В цьому випадку, вивчивши матеріали справи та провівши первинну консультацію клієнта, адвокат визначає скільки коштуватиме його робота по досягненню потрібного клієнту результату. Надалі вартість не змінюється навіть у тому випадку, якщо з яких-небудь причин розгляд справи затягнувся на більший термін або потребує додаткової юридичної роботи. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за гонорар може починатися від 5000 грн.

Поетапна оплата послуг. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу – підготовку позовної заяви, претензії, вихід до суду, написання пояснень, скарг і так далі. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за фактично виконувану роботу становить:

 • підготовка позовної заяви – від 1500 грн.
 • вихід в судовому засідання – 900-1200 грн.
 • підготовка апеляційної, касаційної скарг – 1500-3000 грн.
 • підготовка клопотань, заяв, пояснень – 400-1000 грн.

Змішана форма. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу в меншому розмірі, ніж стандартно, але в разі досягнення потрібного клієнту фінансового результату клієнт додатково виплачує адвокату узгоджений розмір гонорару.

Додатково клієнтом, в разі необхідності оплачуються:

 • судовий збір
 • відрядження і проїзд в разі виконання роботи за межами міста Запоріжжя
 • залучення експертів, фахівців
 • оцінка майна
 • великі обсяги тиражування документів