Реєстрація касового апарату (РРО)

Уникайте штрафів і санкцій від податкової служби – встановіть касовий апарат!

Реєстрація РРО

  • для ФОП (ФОП) – від 1 500 до 1 800.
  • для юридичних осіб – 1 500 грн.
hero image

Кому потрібно зареєструвати касовий апарат?

Company

Реєстратор розрахункових операцій потрібен підприємцям, які займаються продажем підакцизних товарів: алкоголю, тютюнових виробів та побутової техніки. Також його потрібно використовувати, якщо річна виручка бізнесу більш 1 000 000 гривень.

Ці види бізнесу звертаються до нас найчастіше. Природно, що це не повний список суб’єктів підприємницької діяльності, які зобов’язані встановлювати РРО. Також вони потрібні для малого і середнього бізнесу наступних видів:

  • ФОП на Єдиному податку 2-й і 3-й групи з річною виручкою більше 1 000 000 гривень.
  • Сфера послуг і громадського харчування: від доставки товарів до кафе і ресторанів.
  • Роздрібна торгівля обладнанням та технікою з гарантією.

Не потрібно реєструвати пристрій, якщо ви:

  • Платник першої групи Єдиного податку.
  • Платник другої чи третьої групи, і ваш сумарний дохід за календарний рік не більше 1 000 000 гривень.

Важливо!

Якщо ви отримали ліцензію на продаж пива, то використання реєстратора розрахункових операцій – це обов’язкова вимога ДФС.

Як правильно користуватися касовим апаратом: пам'ятка для бізнесу

 
  • Термін експлуатації -7 років. Потім його потрібно міняти. Також кожен місяць потрібно проходити сервісне обслуговування. Запис про це потрібно робити в КОРО.
  • Фіскальні звітні чеки за розрахунковими операціями потрібно друкувати кожен день. Ви зобов'язані зберігати їх в КОРО.
  • Якщо пристрій зламалося, можна користуватися розрахункової книгою і КОРО протягом 7 робочих днів. Після того, як воно знову почне працювати, вам потрібно провести через нього всі розрахунки за час роботи з КОРО і РК.
  • Щоб використовувати касовий апарат, вам потрібно мати: зареєстровану книгу обліку розрахункових операцій, реєстраційне посвідчення та довідку, яка підтверджує опломбування.
  • Після завершення робочого дня, особа, яка використовує РРО, зобов'язано:
    • скласти і роздрукувати Z-звіт, не пізніше 24-х годин поточного дня;
    • на підставі цього звіту заповнити розділ «2» в КОРО;
    • віддати всю виручку в касу або інкасатору;
    • вимкнути касовий апарат.
SVG

Навіщо необхідна реєстрація касового апарату в податковій?

Основне завдання з боку держави – контроль платежів, які отримують від клієнтів ФОП (ФОП) і підприємства. Враховуються надходження в готівковій та безготівковій формі. Кількість категорій бізнесу, які зобов’язані використовувати реєстратор касових операцій, росте з кожним роком.

SVG

Де реєструвати РРО?

Вашій компанії потрібна реєстрація РРО в податковій, щоб уникнути штрафів і санкцій з її боку. До сих пір використання касового апарату це вимушений захід, яку в ДПІ «нав’язують» все більшій кількості компаній. Але ми знаємо, як використовувати його в інтересах вашого бізнесу.

SVG

Які проблеми можуть виникнути при реєстрації РРО?

Відмовити можуть у випадках, коли: РРО вже зареєстрований в реєстрі. Модель пристрою виключена з реєстру або не перебуває в ньому. Сервісний центр, з яким ви хочете укласти договір, не має права на обслуговування та ремонт. Ви не перебуваєте на обліку в контролюючих органах, куди подаються документи для реєстрації або не включені до реєстру юросіб або ФОП (ФОП).

А що буде, якщо не встановити касовий апарат або просто не користуватися ним?

Штрафи і ще раз штрафи. Наприклад: якщо ви не проведете розрахункову операцію через РРО з фіскальним режимом роботи, то отримаєте перший штраф в розмірі 1 гривні. Наступні штрафи будуть в розмірі 100% від суми проданих товарів чи послуг.  

Штраф можна отримати в таких у випадках:

  • сума готівки відрізняється від суми, яку ви вказуєте в денному звіті на 10% або більше від розміру мінімальної заробітної плати;
  • якщо не роздрукували і не видали чек, який підтверджує розрахункову операцію;
  • якщо провели операцію без касового апарату;
  • якщо операції, які пройшли через РРО, виявилися не на повну вартість послуги або товару.

Не можна вносити зміни в ПО або конструкцію пристрою. Штраф за це посилання – 1 700 гривень. До адміністративної відповідальності приймаються не тільки співробітники, що працюють з апаратом, а й посадові особи.

З уществует ще штрафні санкції за невикористання книги обліку розрахункових операцій. Ви зобов’язані фіксувати в ній все надходження грошей, які підтверджуються фіскальними чеками і / або даних з розрахункових квитанцій. Штраф за порушення – п’ятикратний розмір неврахованих готівки.

Company

Реєстрація фіскального реєстратора в податковій: порядок дій

Company
  1. Реєстрація ФОП або юридичної особи.
  2. Укладення договору на оренду приміщення, де буде використовуватися РРО.
  3. Подання податкової звітності за формою 20-ОПП.
  4. Укладення договору купівлі-продажу касового апарату, внесеного до держреєстру РРО.
  5. Оформлення договору на обслуговування пристрою в сертифікованому центрі обслуговування.
  6. Заповнення і подання заяви в податкову. У ньому визначається, чи буде використовуватися книга КОРО і РК, якщо вийде з ладу касовий апарат або ж ви просто припиняєте роботу на час ремонту пристрою.

У кожного РРО є фіскальний номер, який передається в сервісний центр, де потрібно оформити договір на обслуговування. Вони вносять цей номер в пам’ять пристрою, а потім проводить опломбування. Після цього ви отримуєте посвідчення про реєстрацію РРО.

Якщо вам потрібна перереєстрація РРО, залиште замовлення і ми розрахуємо вартість цієї послуги. Розповімо, як оформити реєстратор розрахункових операцій у податковій, щоб у них не було претензій до вашого бізнесу.

Ми пропонуємо бізнесу послугу «під ключ»

Щоб поставити на облік касовий апарат для вашого бізнесу, ми беремо на себе оформлення документів і взаємодія з сервісним центром: збираємо документи для реєстрації РРО, подаємо їх до відповідних органів УКРІНФОРМ і укладаємо договір з сервісним центром.

Чому вам вигідно довірити реєстрацію касового апарату нашій юридичної компанії?

  1. Ця процедура -обов’язковість вимога законодавства. Щоб виконати його правильно і без претензій з боку контролюючих органів, потрібні знання процедури та законодавства.
  2. Правила реєстрації постійно змінюються: ми стежимо за ними, тому знаємо, як правильно зареєструвати касовий апарат.
  3. Хочете самі оформити реєстратор розрахункових операцій? Напевно ви розумієте, що на реєстрацію і отримання цих знань потрібно багато часу -від двох тижнів до місяця.
  4. Ми розуміємо, що ви зайняті своїми справами, тому пропонуємо послугу реєстрації РРО в Запоріжжі «під ключ» для ФОП (ФОП) і юросіб.
  5. Ви економите гроші, час і нерви – вам не потрібно спілкуватися з податковою, в той час, як ми беремо на себе повну відповідальність за результат.

Скільки часу займає реєстрація?

Після того, як ми подаємо всі необхідні документи, проходить в середньому 7-10 днів.

Які потрібні документи для реєстрації касового апарату?

З жовтня 2018 року процедура стала простіше, але без юридично правильно оформлених документів ви можете отримати відмову в реєстрації. А це – втрата ваших грошей і часу.

Щоб ми з першого разу отримали дозвіл на установку і використання пристрою, від вас потрібні такі документи:

1

Ми отримуємо Ваш запит на реєстрацію РРО

Ви можете зателефонувати нам або написати, залишити заявку на сайті. Після отримання Вашого запиту, ми готові організувати зустріч з нашим фахівцем або ж відповісти на питання, які Ви хотіли б з’ясувати до особистої зустрічі.

2

Зустріч в нашому офісі і підготовка цінової пропозиції

На зустрічі наш фахівець з’ясує всі нюанси Вашого бізнесу, які важливі для надання якісної послуги. Підкаже які документи потрібні, і визначить як можна домогтися результату з економією коштів.

3

Отримання документів і реєстрація РРО

Ми самостійно виконуємо всю роботу по відвідуванню податкової та отримання всього необхідного.

4

Все готово!

Ви тільки отримуєте готові документи!

Вартість і умови

Для фізичних осіб підприємців, які реєструвала наша компанія

Ціна 1500 грн

+500 грн. – додатково до вартості, якщо наші фахівці візьмуть на себе всі взаємодія з сервісним центром, включаючи укладення договору з ним.

Додатково оплачується вартість самого касового апарату, орієнтовна ціна становить 5 400 – 6 000 грн. (В цю вартість входить сам апарат, введення його в експлуатацію, необхідні витратні матеріали на місяць роботи, опломбування).

Для фізичних осіб підприємців, які реєструвалися самостійно

Ціна 1900 грн

+500 грн. – додатково до вартості, якщо наші фахівці візьмуть на себе всі взаємодія з сервісним центром, включаючи укладення договору з ним.

Додатково оплачується вартість самого касового апарату, орієнтовна ціна становить 5 400 – 6 000 грн. (В цю вартість входить сам апарат, введення його в експлуатацію, необхідні витратні матеріали на місяць роботи, опломбування).

Для юридичних осіб

Ціна 1500 грн

+500 грн. – додатково до вартості, якщо наші фахівці візьмуть на себе всі взаємодія з сервісним центром, включаючи укладення договору з ним.

Додатково оплачується вартість самого касового апарату, орієнтовна ціна становить 5 400 – 6 000 грн. (В цю вартість входить сам апарат, введення його в експлуатацію, необхідні витратні матеріали на місяць роботи, опломбування).

FAQ

У яких випадках не застосовується РРО

При єдиному податку не використовувати РРО можуть підприємці:

  • 1-ї групи єдиного податку
  • 2-й і 3-ї груп, якщо протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 млн гривень

У той же час, на думку податкової, ФОП отримали ліцензію на роздрібну торгівлю пивом, зобов’язані використовувати РРО.

Які документи необхідні для реєстрації касового апарату

Для підготовки документів нам потрібні:

  • копія паспорта та ІПН (для фізособи);
  • витяг про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності;
  • довіреність на наших фахівців;
  • копія договору купівлі-продажу РРО;
  • копія договору з сервісним центром на обслуговування РРО;
  • копія договору оренди торгової площі, де буде використовуватися РРО;
  • копію паспорта РРО.

З якої причини податкова може відмовити в реєстрації РРО

Відмова в реєстрації можлива, якщо:

  • РРО вже зареєстрований в реєстрі;
  • модель не міститься або виключена з реєстру касових апаратів;
  • сервісний центр не має права на обслуговування та ремонт РРО;
  • документи подані не повністю;
  • суб’єкту господарювання анульовано ліцензію на право провадження господарської діяльності, яка передбачає використання РРО;
  • не надано договір оренди торговельної площі, де буде використовуватися РРО;
  • суб’єкт господарювання не включений до реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців;
  • суб’єкт господарювання не перебуває на обліку в контролюючому органі, в який подано документи на реєстрацію касового апарату.

Які звіти подаються при використанні РРО

Суб’єкти господарювання повинні подавати в податкову звіт, в якому міститься інформація про суми коштів, отриманих від покупців за звітний місяць за формою № ЗВР-1. Звітність подається не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.

Що потрібно знати при експлуатації касового апарату

  • термін експлуатації касового апарата становить сім років, після чого він підлягає заміні;
  • щодня необхідно друкувати фіскальні звітні чеки за розрахунковими операціями за день і зберігати їх в КОРО;
  • якщо РРО вийшов з ладу, допустимо протягом 7 робочих днів використовувати КОРО та РК без самого касового апарату (якщо немає резервного РРО, зареєстрованого в податковій). Після введення РРО в робочий режим, необхідно провести через нього суми розрахунків за час роботи з використанням РК та КОРО;
  • на місці використання касового апарату повинні бути: зареєстрована КОРО, реєстраційне посвідчення, довідка про опломбування РРО; поточна і остання використана розрахункові книжки.
  • при завершенні робочого дня або зміни, особа використовує РРО має скласти і роздрукувати Z-звіт не пізніше 24 годин цього дня; заповнити розділ «2» КОРО на підставі даних Z-звіту; здати виручку в касу підприємства або інкасатору; вимкнути РРО.
  • щомісяця РРО має проходити сервісний огляд, про що робиться запис в КОРО.

Яка відповідальність за порушення порядку використання РРО

Суб’єкт господарювання може бути оштрафований в наступних випадках:

  • якщо розрахункові операції проведені на неповну суму вартості товарів і послуг;
  • якщо розрахункові операції проводяться через РРО без фіскального режиму роботи;
  • якщо у юридичної особи сума готівки в місці проведення розрахунків відрізняється від суми, яка зазначена в денному звіті більш ніж на 10% розміу мінімльої заробітної плати (у разі використання РК – від загальної суми продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку дня);
  • якщо не роздрукований і не видано чек, що підтверджує проведення розрахункової операції;
  • якщо розрахункова операція проведена без використання РК.

Штраф за будь-яке з цих порушень складе 1 гривню, якщо воно допущено вперше протягом календарного року. Під першим порушенням податкова розуміє будь-який, навіть якщо воно допущено одночасно (наприклад непроведення продажу через РРО і не видача чека – це вже дві різні порушення в розумінні УКРІНФОРМ). При повторному порушенні штраф становить 100% вартості товарів (послуг), проданих з порушеннями.

Якщо при розрахункових операціях застосовували РРО, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника штраф становить 1 700 гривень штрафу.

При цьому, посадові особи також залучаються до адміністративної відповідальності за порушення порядку проведення розрахунків через РРО.

Також, крім загальних штрафів, існують і санкції за невикористання КОРО. Так, оприбуткуванням готівки вважається їх облік в КОРО в повній сумі фактичних надходжень на підставі фіскальних звітних чеків РРО або даних РК. Тому за незнання КОРО або ведення її з порушеннями застосовують штрафи як через не оприбуткування готівки – у п’ятикратному розмірі неврахованої суми.