Розірвання шлюбу в Запоріжжі. Розлучення через суд

Проконсультуємо як правильно діяти.
Якщо проблема вже неминуча – вирішимо її в суді.

15 років досвіду вирішення складних юридичних справ,
сотні судових процесів. Ми знаємо як допомогти Вам.

hero image

Розірвання шлюбу – малоприємна процедура, через яку, за статистикою, проходить майже половина українців. У Запоріжжі відсоток розірвання шлюбів нижче загального по країні і становить близько третини загальної їх кількості.

Наша компанія з 2005 року допомагає клієнтам пройти розлучення в суді з найменшими витратами фінансових вкладень, часу і моральних сил.

Наша допомога клієнтам відбувається в одній з двох форм:

 • підготовка позовної заяви про розірвання шлюбу та консультація клієнта;
 • ведення справи про розірвання шлюбу «під ключ».

Скільки коштує розлучення в суді

Ми намагаємося бути фінансово доступними для клієнтів і організували нашу роботу таким чином, щоб зайві витрати не лягали на замовника, а вартість шлюборозлучного процесу була максимальною об’єктивної.

Вартість підготовки заяви про розлучення: 500 грн.

Вартість ведення справи про розлучення в суді «під ключ»: 4000-5000 грн. (конкретна вартість узгоджується з адвокатом при консультації і залежить від цілого ряду чинників)

Вартість консультації адвоката окремо не оплачується і входить до вартості підготовки позову .

Додатково при подачі позову оплачується судовий збір в розмірі 0,4 прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня поточного року.


Тривалість процесу розлучення в суді

Середній строк шлюборозлучного процесу становить 2-3 місяці.

Потрібно розуміти, що цей термін сильно залежить від конкретних обставин справи. Наприклад, рекорд наших адвокатів – це 12 днів з моменту подачі позову і до винесення рішення.

Однак, середній строк, який пройде від моменту подачі позовної заяви про розірвання шлюбу до оформлення розлучення залежить від безлічі факторів:

 • конкретного суду, який буде розглядати справу (наприклад, є районні суди, в яких штат не укомплектований більш ніж на 50%, що позначається на строках розгляду);
 • часу отримання суддею даних про місце реєстрації відповідача;
 • роботи пошти і отримання відповідачем поштової кореспонденції;
 • позиції відповідача та подачі або неподання ним клопотання про надання строку на примирення.

Якщо місце проживання відповідача невідоме або другий з подружжя є громадянином іншої країни, процес розлучення може затягнутися і на більш тривалий термін.


Процес підготовки документів для розірвання шлюбу

Процес підготовки позову про розлучення завжди починається консультацією адвоката з питань сімейного права, на якій ми з’ясовуємо важливі для справи обставини і перевіряємо документи. У процесі консультації розглядаються питання розділу майна подружжя, місця проживання дитини, стягнення аліментів та інші важливі для клієнта моменти. Найчастіше розірвання шлюбу є тільки «спусковим гачком» для початку ряду інших судових процесів, пов’язаних з спільно нажитим майном, дітьми, порядком їх виховання.

Мінімальний комплект необхідних документів:

 • копія паспорта, коду клієнта
 • копія паспорта, коду другого з подружжя (при наявності)
 • копія свідоцтва про укладення шлюбу
 • копія свідоцтва (свідоцтв, якщо дітей декілька) про народження дитини.

Якщо позов про розірвання шлюбу подається за місцем проживання матері:

 • довідка про реєстрацію малолітньої дитини разом з матір’ю.

Якщо позов про розлучення подається до особи, яка проживає поза територією України:

 • документи, що підтверджують неможливість звернення до судового органу іншої країни (наприклад довідка про реєстрацію дитини разом з позивачем, довідка про реєстрацію батьків-пенсіонерів разом з позивачем, довідка з місця роботи про низький дохід).

Після отримання документів і проведення консультації, юристи готують позовну заяву про розірвання шлюбу, прикладають до неї необхідний комплект документів, реквізити на оплату судового збору. Клієнту залишається оплатити судовий збір та подати документи.
При необхідності, оплата судового збору та відправка позовної заяви може бути виконана помічником адвоката. Вартість такої послуги становитиме 200 грн.


Особливості розлучення в суді і часті питання клієнтів

Необхідно враховувати, що розлучення в суді має свої особливості і ми часто стикаємося з неправильним уявленням клієнтів про цю процедуру. Наведемо основні нюанси, які необхідно розуміти при розірванні шлюбу через один із судів Запоріжжя:

 • розірвання шлюбу в період вагітності дружини або протягом року після народження дитини суперечить законодавству (є винятки, але вони рідко застосовуються на практиці);
 • розриваючи шлюб суд вирішує питання тільки існування самого шлюбу, не розглядаючи питання розділу майна, стягнення аліментів, визначення місця проживання дітей;
 • другий з подружжя не може «не дати розлучення», він може клопотати в суді про надання сім’ї терміну на примирення, який може бути встановлений тривалістю від одного дня до шести місяців. По закінченню строку, якщо особа, яка подала позов, наполягає на розлученні – шлюб розривається;
 • шлюб вважається припиненим з моменту набрання рішенням суду законної сили, отримувати для цього позначку в органах РАГС не потрібно;
 • процедура розірвання шлюбу за спільною заявою обох з подружжя за фактом набагато складніше і довше процедури розлучення за заявою одного з подружжя;
 • позов подається за місцем реєстрації відповідача, однак може бути поданий і за місцем реєстрації позивача, якщо з ним проживає малолітня дитина або його фінансовий стан не дозволяє подати позов за місцем проживання відповідача.

Розлучення в суді з іноземцем

Окремим блоком йде розірвання шлюбу з іноземцем. Основним моментом у цій процедурі є наявність або відсутність у іноземця місця проживання в Україні.
Відповідно до судової практики і Закону України «Про міжнародне приватне право», судам України підсудні всі правовідносини, учасником яких є громадянин України, в тому числі розірвання шлюбу з іноземцем і шлюбу, укладеного поза Україною.
Якщо другий з подружжя не громадянин України, але має в ній постійне місце проживання – позов подається в український судовий орган за його місцем реєстрації.
Якщо ж реєстрація місця проживання в Україні відсутня, позов необхідно подавати за місцем реєстрації того з подружжя, який проживає в Україні.
При цьому необхідно довести, що є процесуальні підстави неможливості звернення до судового органу іншої держави. Такими доказами можуть бути наявність неповнолітніх дітей, старих батьків, за якими необхідно доглядати, відсутність великого доходу.


Наш судовий досвід

Зазвичай нашим клієнтам досить правильно підготовленого позовної заяви та консультації про нюанси процесу розлучення для успішного завершення процедури розлучення.

Однак, бувають і інші ситуації – коли розлучення в суді необхідне в найкоротші терміни або є обставини, що ускладнюють ситуацію. Наприклад, все більше питань виникає з розірванням шлюбу з людиною, що залишилася на окупованій території. Ми успішно доводимо до результату навіть самі проблемні випадки.

У цій справі ми домоглися розлучення всього через 12 днів після звернення до нас клієнта:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/62835583

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63069724

Тут шлюб був розірваний незважаючи на прописку відповідачки в зоні АТО:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63539061

У даній справі позивач проживає в Польщі і всі справи ми вели віддалено за допомогою мережі інтернет:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54932706

Успішні кейси

Сімейні спори
Захищені інтереси клієнта в складній справі про розподіл майна подружжя
Результат: У позові до нашого клієнта відмовлено на 87% від обсягу позовних вимог, наш зустрічний позов задоволено в повному обсязі, стягнуто більше ніж 18 000 грн. витрат на адвоката

Законодавство України містить презумпцію спільності прав на майно, яке подружжя (а також пари, які живуть однією сім’єю без реєстрації шлюбу) нажили за час спільного проживання. Однак, від цієї презумпції судова практика напрацювала ряд відступів, внаслідок яких навіть придбане в шлюбі майно залишається особистою власністю одного з подружжя. Наприклад, якщо майно придбано за рахунок особистих коштів одного […]

image
Сімейні спори
Судом визначено місце проживання дитини з батьком
Результат: Вирішено спір між батьками про те, з ким має проживати дитина

Тому, хто не часто стикається з особливостями української судової практики по сімейних спорах, буде складно в це повірити, але ще 3 роки тому в Україні встановити місце проживання неповнолітньої дитини з батьком було практично неможливо. Судова практика була єдиною – дитина до певного віку має тісний емоційний зв’язок з матір’ю і може бути розлучена з […]

image
Сімейні спори
Змінено порядок спілкування з дитиною, раніше вже встановлений судом
Результат: Встановлено порядок спілкування, який не дозволить іншому з батьків маніпулювати зміною місця проживання дитини

Часто стикаємося зі сприйняттям клієнта, згідно якого рішення суду це щось незмінне, що можна тільки оскаржити – а якщо термін на оскарження пропущений, то вже нічого і не поробиш. Однак це не так. Яскравим прикладом є судові суперечки про встановлення місця проживання дитини та порядку спілкування з ним. Адже дивно вважати, що потреби дитини, можливості його […]

image
Сімейні спори
Знято арешт з майна в судовому порядку
Результат: Квартира клієнта звільнена з-під арешту

Бувають ситуації, коли навіть погашення боргу не гарантує звільнення майна з-під арешту. Саме з такою ситуацією зіткнувся наш клієнт, який допустив прострочення по оплаті аліментів, і його майно, включаючи квартиру, було арештовано державним виконавцем. І хоча борг незабаром був погашений, а сума аліментів навіть виплачена наперед, виконавча служба відмовилася знімати арешт з майна. Така ситуація є […]

image

Відгуки

Светлана Подорожко
Светлана Подорожко
18:52 04 Jun 20
Компания "СОВЕТНИК" представлена подлинными профессионалами, что в настоящее время большая редкость. В сочетании с их превосходными личными качествами получается отличный результат работы, который очень впечатляет меня, как клиента. Действия адвокатов взвешены, продуманы и точны. И они любят людей. Я уверена: успех компании "СОВЕТНИК" есть результат ежедневного, усердного труда Дениса Всеволодовича, который своим примером вдохновляет и побуждает сотрудников компании стать непревзойденными. Этот человек - аристократ в своей профессии.read more
Виктор Давыдов
Виктор Давыдов
08:44 01 Jun 20
Отличная компания! Сработали даже лучше чем прогнозировали!Выиграли спор с налоговой в чистую. Спасибо! Очень рекомендую.
Svetlana Katsai
Svetlana Katsai
15:33 04 May 20
Обратилась в данную фирму, т.к. искала кто может помочь с заполнением отчетов для ФОП и объяснит сколько и куда нужно платить, ибо в налоговую за разъяснением не то что идти, туда звонить страшно. Сначала пришла в "Советник" за советом :) а именно, на консультацию, очень приятный персонал, девушка все рассказала, объяснила, помогла с ключами, выписала мне все на листике.Когда пришло время сдавать отчет я уже все забыла и листик не помог :) Обратилась в ЮК Советник уже за ежемесячной помощью. Ежемесячно получаю счета для оплаты налогов, все время отзваниваются, информируют об изменениях в законадательстве, если меня это касается. Отвечают на все мои сообщения и звонки, при том быстро.Недавно случайно ввела не те реквизиты для оплаты налога, все проконтролировали, исправили.В общем за 5 месяцев никаких нареканий, я довольна и не переживаю, что забуду чтото оплатить или подать отчет.Редко пишу отзывы, но тут прям захотелось похвалить и сказать спасибо)Спасибо за качественную работу и ваше отношение к клиентам.Тем, кто еще не определился с компанией, которая станет надежным помощником ФОПу рекомендую!read more
Andrei Krasko
Andrei Krasko
09:09 30 Apr 20
Благодарю юридическую Компанию Советник и лично Дениса и Александру за профессионализм, чёткость, в работе, готовность помочь в любой ситуации.
Юлия Новикова
Юлия Новикова
16:28 27 Apr 20
Я хочу поблагодарить адвоката Дениса Штабовенка за оказанную помощь в решении моего вопроса. Всегда обязательный, корректный, вежливый, в общем, человек на своем месте и знает, чем он занимается! Дело выиграли, чему я очень рада!Рекомендую :)
Лидер Компаний
Лидер Компаний
18:35 15 Nov 19
я в восторге от предоставленных мне услуг! приятные цены на все виды моих запросов, консультация по телефону, грамотная помощь в решении всех волнующих меня вопросов, компетентные сотрудники(я имел дело с тремя), скорость выполнения поставленных задач. Короче смело рекомендую! Денису лично спасибо за отзывчивость. Минаков Александр
Сергей Ерохин
Сергей Ерохин
21:39 01 Nov 19
Компания создаёт атмосферу и реализует высокий уровень профессиональной юридический помощи. По моему вопросу все было сделано эффективно, с комментариями и разъяснениями мне как заказчику, во время. Спасибо.С уважением,Сергей Ерохин
Ombogdanov Bogdanov
Ombogdanov Bogdanov
11:50 31 Oct 19
Хотел бы выразить свою благодарность юридической компании Советник и лично Денису Штабовенко за юридическое сопровождение и помощь. В процессе совместной работы Денис продемонстрировал исключительно высокий профессионализм, четкость и аккуратность в работе, отстаивание интересов клиента в любой, даже самой сложной ситуации. В случае необходимости рекомендую обращаться в данную компанию и иметь дело с профессионалами своего дела.
Elena Beirit VEA MODELS
Elena Beirit VEA MODELS
10:56 17 Oct 19
Регистрировала ФОП через данную компанию. Всем довольна. Предоставили всю нужную информацию, объяснили наши действия и оперативно зарегистрировали ФОП. "+" девушкам менеджерам-консультантам, вежливые и приятные в общении.
Павлюченко Олександр
Павлюченко Олександр
05:54 24 Sep 19
В последние полгода адвокатская компания Советник проводит юридическое сопровождение моего предприятия. За это время был успешно реализован ряд консалтинговых проектов, выигран суд, были защищены интересы предприятия в спорах с контролирующими органами. Мы довольны сотрудничеством с ЮК Советник
Вова Зозуля
Вова Зозуля
14:20 06 Sep 19
Выражаю огромную благодарность Штабовенко Д. В. за помощь в суде против Приват банка ! Благодаря его высокой квалификации удалось добиться уменьшения суммы взыскания почти В 10 раз!!!!! Безусловно , советую всем этого замечательного адвоката!
Валерия
Валерия
06:00 05 Jul 19
Компания - супер! Денис Всеволодович - супер специалист!У нас суд длился почти два года, но когда мы обратились за профессиональной помощью в эту компанию все решилось за три месяца и в нашу пользу. Денис Всеволодович специалист экстра-класса. Спасибо за профессиональную помощь!
Natali Lahtarenko
Natali Lahtarenko
13:52 21 Jun 19
ООО КУА "Украинский капитал" пользовалось услугами ЮК Советник. Быстро и качественно. Спасибо. Рекомендуем.
Next Reviews