Скасовано податкові повідомлення-рішення у судовому порядку
Як відомо, в Україні кожна податкова перевірка підприємства закінчується донарахуванням тих чи інших податків та санкцій. Навіть якщо підприємство веде бухгалтерський та податковий облік без помилок, стандартною практикою податкової є визнавати операції з контрагентами «нереальними».
У цій справі наш клієнт придбав у контрагента запасні частини для автотранспорту та іншої техніки, що було оформлено договором, накладними, товарно-транспортними накладними.
Однак, після проведення перевірки, податкова не визнала податкового кредиту за взаємодіями з цим контрагентом, оскільки, на думку ДПС, запчастини не могли приїхати до нашого клієнта за час, зазначений у ТТН; у контрагента дуже мало співробітників; контрагент не ввозив запчастини із-за кордону.
Спочатку справу вів, і подавав позов, адвокат, який не є співробітником нашої компанії. Ми розпочали справу вже на стадії проведення першого судового засідання. Проаналізувавши подані до позову доповнення та відкликання податкової, ми прийняли рішення, що у справу необхідно надати також документи, що підтверджують не лише взаємини з контрагентом, а й використання придбаних запчастин у своїй діяльності для виконання замовлень клієнтів. Також нами було подано пояснення з посиланнями на актуальну практику Верховного суду у розрізі відповідальності за порушення контрагентів та підтвердження реальності операцій.
Як результат, у другому судовому засіданні суд погодився з нашою позицією і повністю задовольнив позов, скасувавши податкове повідомлення-рішення.
Справа в судовому реєстрі – тут
14.04.2023