Зміна засновника компанії це процедура зміни складу учасників юридичної особи, яка проводиться в разі продажу корпоративних прав на частину статутного фонду, подачі засновником заяви про вихід, продажу підприємства в цілому або в порядку спадкування.
Поміняємо засновників у Вашій компанії за 2 дні за розумною ціною.
Беремо на себе документи, черги, бюрократію.
Зміна засновника від 2600 грн.
У розумінні закону, частина в статутному фонді ТОВ є таким же товаром, як, наприклад, ручка. І таку частину в статутному капіталі можна продати або подарувати за допомогою договору, укладеного в простій письмовій формі (іноді застосовується і нотаріальна форма, але це викликає додаткові часові та фінансові витрати).
Право вийти з ТОВ невід’ємне право кожного учасника компанії, яке може бути реалізовано в порядку, передбаченому статутом (як правило з попередженням заздалегідь інших засновників). Заява про вихід засновника з ТОВ посвідчується нотаріально, а учасник виключається загальними зборами з внесенням змін до статуту. Особливістю такого способу є необхідність перерозподілу часток учасників, що залишилися суспільства і розрахунок з вийшли учасником шляхом компенсації його частки в спільному майні компанії. У зв’язку з цим вихід засновника з ТОВ за заявою застосовується рідко.
Спосіб аналогічний продажу корпоративних прав одного учасника, проте свої права продають всі учасники ТОВ одночасно, в зв’язку з чим повністю змінюється склад засновників та компанія переходить під контроль інших власників. Як правило, одночасно зі зміною засновників проводиться зміна директора і адреси компанії.
Якщо спадкоємець померлого учасника товариства бажає вступити замість нього в компанію, і інші засновники не заперечую – заміна проводиться на підставі документів нотаріуса про прийняття спадщини.
Необхідно враховувати, що з червня 2018 року процедура зміни учасника ТОВ суттєво змінилася.
Якщо раніше для виходу з ТОВ або продажу своєї частки на практиці необхідно було отримати згоду інших учасників (і оформити зміни в статуті протоколом загальних зборів), то тепер – якщо статут ТОВ не містить заборони на вільний продаж своєї частки, учасник може здійснити її без необхідності збору загальних зборів.
Практично це реалізується в такий спосіб: між чинним і потенційним учасниками ТОВ укладається договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі (який може бути як в простій письмовій, так і в нотаріальній формі), а також підписується акт прийому-передачі цієї частки (обов’язково в нотаріальному порядку).
Даний акт разом із заявою і квитанцією, що підтверджує оплату адміністративного збору, подається реєстратору – що і веде до зміни учасників в реєстрі.
Схоже працює механізм виходу зі складу учасників ТОВ або вступу в ТОВ в порядку спадкування частки померлого учасника.
При цьому потрібно враховувати, що зміни відбудуться тільки в державному реєстрі, а для того, щоб дані про нового учасника були відображені також і в статуті, необхідно другою реєстраційною дією міняти дані статуту у зв’язку зі зміною учасників ТОВ.
Вибрати оптимальний вихід засновника з ТОВ ви зможете отримавши попередню консультацію наших юристів, які підберуть найбільш ефективний спосіб.
Консультація з питань зміни засновників і виходу учасника безкоштовна і входить у вартість загального пакету послуг .
Зміна засновників оформляється в термін 2 робочих дня з моменту підписання документів у нотаріуса.
При цьому, можливо прискорити термін виходу учасника з ТОВ до 2 годин – за умови оплати 5-кратного розміру адміністративного збору.
Для підготовки документів нам потрібні:
Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом
У вартість включено:
У вартість включено:
Згідно вимог податкового кодексу, внесок в статутний капітал ТОВ не обкладається податком. При продажу своєї частки в статутному капіталі засновник оподатковує тільки перевищення різниці вартості спочатку внесеного внеску в статутний капітал і отриманого від продажу доходу. Таким чином, якщо вихід учасника з ТОВ відбувається в наслідок продажу корпоративної частки за вартістю спочатку внесеного внеску (наприклад частка на 1000 грн. Продається за 1000 грн.), То оподаткування не виникає.
Так, дарування така ж законна процедура, як і продаж. Але в цьому випадку оподаткування уникнути не вийде особі, яка прийняла частину статутного фонду в дар.
Для проведення змін необхідно, щоб було одне з підстав для виходу засновника: як правило це його заява або договір купівлі-продажу. Також це може бути документ, що підтверджує спадкування частки померлого учасника. Такий документ подається реєстратору, який на його підставі проводить зміна в складанні цьо засновників в електронному реєстрі. Після цього, для приведення положень статуту у відповідність зі змінами, загальні збори своїм протоколом затверджують нову редакцію статуту товариства.Протокол і статут завіряються у нотаріуса і подаються в департамент реєстрації разом з додатковим комплектом документів.
Так, можна і це цілком логічно, так як адміністративний збір сплачується незалежно від кількості змін в даних про ТОВ і статуті компанії. При це необхідно правильно оформити звільнення директора і повідомити податкову до моменту вступу на посаду нового керівника.
Процедура зміни бенефіціара є частиною загальної процедури зміни засновника і проводиться нашими фахівцями автоматично.