Зміна засновників ТОВ: вихід учасника, продаж корпоративних прав

Виконаємо зміну засновників Вашої компанії в Запоріжжі, Запорізькій області на протязі 2-3 робочих днів: підготуємо необхідний пакет документів, оплатимо адміністративні збори і забезпечимо реєстрацію в реєстрі юросіб (ЄДР).

Ми беремо на себе всю паперову тяганину, час у чергах, бюрократію.
Ви отримуєте готовий результат: швидко, ефективно і за розумною ціною

Зміна засновника від 3500 грн.

hero image

Що входить в послугу по зміні засновників?

Company

Послуга по зміні засновників включає в себе:

  • консультацію з приводу зміни засновників, необхідних документів, податкових та бізнесових наслідків, а також інших пов’язаних з цією реєстраційною дією питань;
  • розробку договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі, акту прийому-передачі корпоративних прав, заяви про вихід зі складу учасників або іншого необхідного документа, в залежності від підстав зміни учасників;
  • як процедура другого етапу (відображення зміни учасників в статуті компанії) – розробка нової редакції статуту та протоколу загальних зборів (рішення учасника, якщо він єдиний засновник) за новою редакцією закону про ТОВ;
  • організація нотаріального підписання документів і супровід клієнта у нотаріуса при посвідченні підписів на документах;
  • подача документів державному реєстратору для внесення змін до реєстру юросіб.

Зверніть увагу: ми співпрацюємо з низкою нотаріусів Запоріжжя, і підписання документів буде для вас швидким і комфортним. Крім того, нотаріус надає спеціальні ціни для наших клієнтів.

SVG

Чи потрібна згода інших учасників на зміну одного з засновників?

Якщо раніше для виходу з ТОВ або продажу своєї частки на практиці необхідно було отримати згоду інших учасників (і оформити зміни в статуті протоколом загальних зборів), то тепер, згідно з частиною 1 статті 24 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» – якщо статут ТОВ не містить заборони на вільний продаж своєї частки, учасник товариства, частка якого в статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків, може вийти з товариства в будь-який час без згоди інших учасників.

Такий вихід відбувається за нотаріальною заявкою і в такому випадку статутний капітал автоматично зменшується пропорційно його частці.

Також, якщо між чинним і потенційним учасниками ТОВ укладається договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі (який може бути, як в простій письмовій, так і в нотаріальній формі), а також підписується акт прийому-передачі цієї частки (обов’язково в нотаріальному порядку).
Даний акт разом із заявою і квитанцією, що підтверджує оплату адміністративного збору, подається реєстратору – що і вносить зміни до складу учасників в реєстрі.
В такому випадку, статутний капітал не змінюється.

SVG

Чи можна одночасно змінити засновника, а також директора, адресу, назву, бенефіціарів?

На сьогодні, одночасно можна тільки підписати документи на такі зміни, натомість, оформлення буде відбуватися в 2 етапи, за які сплачується 2 адміністративних збора.

SVG

Коли необхідна зміна засновників компанії?

  • відчуження частки в статутному капіталі (купівля-продаж, дарування тощо);
  • вихід засновника (учасника) із ТОВ;
  • вхід нової особи до складу учасників;
  • смерть одного із засновників або ліквідація юрособи засновника;
  • виключення одного із засновників.
SVG

Чи можна самостійно провести зміну засновників ТОВ?

На перший погляд процедура зміни засновників не є складною і її легко здійснити навіть без допомоги фахівців. Однак, цей процес в Україні строго регламентований і не допускає вільностей. Крім того в цьому році законодавство – закони, накази Мін’юсту, реєстраційні форми, номера рахунків – змінювалися більше 8 разів!
Тому, на шляху зміни засновників компанії, переважна більшість керівників компаній або їх довірені особи роблять багато помилок, які в подальшому стають предметом корпоративних спорів, боротьби за частки в діючій компанії.
Тому, якщо процес зміни засновників був проведений з порушеннями, це породжує багато юридичних неприємностей, серед яких відмова в реєстрації і втрата оплаченого держмита.
Якщо вам потрібен швидкий і якісний результат без помилок, відмов, корпоративних спорів, то все ж, радимо покластися на тих, хто має постійний досвід таких змін.

SVG

Чи можна виключити учасника з ТОВ?

Згідно з новою редакцією Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон) виключити учасника можна лише в двох випадках:

  • в разі невнесення внеску до статутного капіталу у встановлений строк (пункт 1 частини 2 статті 15 Закону);
  • в разі смерті фізичної особи / припинення юрособи учасника (частка якого менше 50%), якщо спадкоємці (правонаступники) своєчасно не звернулися із заявою про вступ до товариства (частина 2 статті 23 Закону). Якщо частка такого учасника у статутному капіталі товариства становить 50 відсотків або більше, товариство може прийняти рішення, пов’язане з ліквідацією товариства, без врахування голосів учасника.
SVG

Як відбувається виплата частки учаснику, який вибув? Які податкові наслідки зміни учасника фізособи?

Згідно з положеннями статті 24 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» на ТОВ покладено обов’язок виплати частку учаснику, який вибув. При цьому, вартість частки учасника визначається виходячи з ринкової вартості сукупності всіх часток учасників товариства пропорційно розміру частки такого учасника.
Також, виплата може здійснюватися як у майновій так і в немайнових формі.
Термін виплати частки – один рік з дня виходу.

Важливо відзначити, що статутом товариства можуть бути передбачені інші термін, порядок, розмір і спосіб проведення розрахунків з учасником, що виходить із товариства, а також порядок вибору суб’єкта оціночної діяльності.

При цьому, в разі виплати частки (або передачі майна) фізособі – учаснику при його виході з числа учасників ТОВ, у такої фізособи може виникати інвестиційний дохід, який підлягає оподаткуванню – ПДФО і військовим збором.
Сума такого прибутку визначається як різниця між вартістю виплаченої частки при виході з товариства і її номінальною вартістю, вказаною в статутних документах товариства на момент формування статутного капіталу.
З точки зору Податкового Кодексу, обов’язок задекларувати та сплатити ПДФО і військовий збір від отриманого інвестиційного доходу покладено на фізособу – учасника.
В той же час, ТОВ зобов’язано лише відобразити суму інвестиційного прибутку фізособи в податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу «112».

Порядок зміни засновників

Зміна засновників компанії проходить в два етапи:

Етап нульовий або консультативно-підготовчий.Перш за все, ми вивчаємо установчі документи компанії, готуємо договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі + акт прийому-передачі частки, заяву про вихід зі складу учасників, протоколи зборів учасників (учасника), нову редакцію статуту (при необхідності) та інші документи, необхідні для зміни засновників компанії. Крім того, підписи засновників на статуті і протоколі підлягають нотаріальному посвідченню, тому, ми організовуємо нотаріальне підписання документів і сплачуємо нотаріальні послуги. У ряді випадків, також, потрібно нотаріальне завірення довіреності від директора ТОВ на проведення реєстраційних дій.

Етап перший: Подання документів реєстратору на зміну складу засновників. Для того, щоб провести зміну засновників, реєстратору або нотаріусу необхідно подати наступний перелік документів:

  1. Заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін;
  2. Довіреність на проведення реєстраційних дій (якщо зміну буде проводити уповноважена особа).
  3. Платіжний документ (квитанція, платіжне доручення), що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію змін до ЄДР.
А також один з наступних документів:

Етап другий: Подання документів реєстратору на внесення змін до статуту:  Для того, щоб зміни в складі засновників відобразилися в статуті необхідно подати держреєстратору такі документи:

  1. Реєстраційну картку;
  2. Статут підприємства в оновленій редакції;
  3. Рішення власника / протокол загальних зборів учасників про зміну статуту ТОВ.
  4. Платіжний документ (квитанція, платіжне доручення), що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію змін до ЄДР.

Результат: Після реєстрації поданих документів ви отримуєте опис з унікальним кодом реєстрації вашого статуту (під якою зберігається відсканована копія статуту, виписки), статут в новій редакції, виписку про реєстрацію (якщо змінилися дані, відображені в ній).

Звертаємо увагу, що процес реєстрації змін може бути припинений в таких випадках:

Надані реєстратору документи розглядаються протягом доби з моменту подачі, а за умови професійної підготовки - повний процес зміни засновників займає не більше 3 робочих днів.

Як відбувається зміна засновників приватних підприємств?

У випадку з приватним підприємством, зміна засновників проходить в один етап. Так, держреєстратору подаються такі документи:
  1. Заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін.
  2. Довіреність на проведення реєстраційних дій (якщо зміну статуту буде проводити уповноважена особа).
  3. Платіжний документ (квитанція, платіжне доручення), що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію змін до ЄДР.
  4. Рішення власника підприємства про продаж частки іншій особі.
  5. Рішення нового власника про затвердження статуту в новій редакції.
  6. Статут підприємства в оновленій редакції.

Кожна з процедур виходу учасника з ТОВ має свої особливості як по оформленню, так і за вартістю:

1

Продаж корпоративних прав.

У розумінні закону, частина в статутному фонді ТОВ є таким же товаром, як, наприклад, ручка. І таку частину в статутному капіталі можна продати або подарувати за допомогою договору, укладеного в простій письмовій формі (іноді застосовується і нотаріальна форма, але це викликає додаткові часові та фінансові витрати).

2

Подача засновником заяви про вихід.

Право вийти з ТОВ невід’ємне право кожного учасника компанії, яке може бути реалізовано в порядку, передбаченому статутом (як правило з попередженням заздалегідь інших засновників). Заява про вихід засновника з ТОВ посвідчується нотаріально, а учасник виключається загальними зборами з внесенням змін до статуту. Особливістю такого способу є необхідність перерозподілу часток учасників, що залишилися суспільства і розрахунок з вийшли учасником шляхом компенсації його частки в спільному майні компанії. У зв’язку з цим вихід засновника з ТОВ за заявою застосовується рідко.

3

Продаж підприємства в цілому.

Спосіб аналогічний продажу корпоративних прав одного учасника, проте свої права продають всі учасники ТОВ одночасно, в зв’язку з чим повністю змінюється склад засновників та компанія переходить під контроль інших власників. Як правило, одночасно зі зміною засновників проводиться зміна директора і адреси компанії.

4

Спадкування.

Якщо спадкоємець померлого учасника товариства бажає вступити замість нього в компанію, і інші засновники не заперечую – заміна проводиться на підставі документів нотаріуса про прийняття спадщини.

Порядок дій учасника ТОВ який бажає вийти зі складу засновників:

  • Якщо частка засновника в статутному капіталі перевищує 50%, то такий учасник може вийти без згоди інших учасників (частина 1 статті 24 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»).
  • Якщо частка засновника в статутному капіталі становить більше 50%, то учасник може вийти тільки за згодою інших учасників (частина 2 статті 24 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»).

Зверніть увагу, що даний порядок закріплений законодавчо і не може бути змінений статутом.

Згідно з положеннями частини 3 статті 24 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», якщо для виходу учасника необхідна згода інших учасників товариства, він може вийти з товариства протягом одного місяця з дня подання такої заяви учасником, якщо інший строк не встановлений статутом. Варто зазначити, що ігнорування іншими учасниками такої заяви прирівнюється до згоди.
Якщо ж зачіпати форму згоди на вихід учасника, то відповідно до частини 5 статті 17 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», підписи учасників на такій «згоді» підлягають нотаріальному посвідченню.

Зверніть увагу: законом імперативно передбачено, що право учасника ТОВ (з часткою понад 50%) на вихід зі складу засновників можливий тільки після надання згоди інших учасників і виникає в учасника через місяць після подачі такої заяви.Зазначений порядок не може бути змінений статутом ТОВ або домовленістю учасників.

Company

Який строк зміни засновника ТОВ?

Company

Як правило, строк зміни засновників ТОВ не перевищує 2-3 робочих дні. За цей час, ми: підготуємо необхідний пакет документів (договір купівлі-продажу, акт приймання-передачі нову редакцію статуту, протокол загальних зборів), оплатимо адміністративні збори, організуємо підписання та нотаріальне засвідчення документів, а також подамо весь пакет документів реєстратору і отримаємо результат – зміну засновника ТОВ.

Як нам почати співпрацю?

1

Напишіть або зателефонуйте нам

Ми проведемо первинну консультацію, узгодимо з вами, які документи і відомості необхідні нам для роботи. Після цього, в залежності від вашого бажання, ми можемо провести зустріч в нашому офісі або ж відразу підготуємо і відправимо електронною поштою на узгодження проекти документів.

2

Приходьте на підписання документів

В узгоджений час засновники і \ або директор приходять до нас в офіс або ж відразу до нотаріуса, підписують узгоджені раніше документи.

3

Ми подаємо документи держреєстратору

Ми самостійно оплачуємо всі збори, подаємо пакет документів реєстратору і контролюємо його успішну реєстрацію.

4

Все готово!

Після успішної зміни засновників, внесення даних до реєстру наш фахівець зв’яжеться з вами і віддасть документи.

Адвокатское хранение документов в Запорожье. Юридическая компания Советник

Всі документи наших клієнтів захищені адвокатською таємницею

Перелік необхідних документів та інформації для проведення процедури зміни засновника ТОВ:

  • виписка з ЄДР;
  • копія паспорта (1, 2 сторінка і прописка) і ідентифікаційного податкового коду (РНОКПП) кожного засновника і директора;
  • інформація про перерозподіл часток засновників у статутному фонді;
  • копія існуючого статуту (або код опису, під яким статут знаходиться в ЄДР).

У разі, якщо один із засновників юридична особа, додатково:

  • копія свідоцтва про держреєстрацію або виписки з ЄДРПОУ;
  • протокол загальних зборів компанії про те, що компанія вирішила вийти зі складу засновників або увійти до складу засновників (як правило, ми беремо на себе підготовку проекту такого протоколу).

Коли засновник фізособа-нерезидент *:

  • копія іноземного паспорта з нотаріальним перекладом на українську мову;
  • копія довідки про присвоєння в Україні податкового номера (за наявності, у разі відсутності – можемо отримати такий номер).

Якщо засновник компанія-нерезидент *:

  • виписка з торгового, банківського або судового реєстру;
  • підтвердження повноважень керівника.

* (Всі документи юрособи-нерезидента повинні бути апостильовані, перекладені українською мовою, переклад завірений нотаріально).

Також, при зміні складу засновників, необхідно вносити зміни до статуту ТОВ, а отже необхідно розкрити відомості про кінцевих бенефіціарів власників компанії, а отже для реєстрації нам необхідно буде подати з комплектом документів нотаріально завірені копії паспортів кінцевих бенефіціарів власників.
Додатковий адміністративний збір за актуальні дані про кінцевих бенефіціарів власників стягуватися не буде. Наша компанія надає послугу з внесення інформації про кінцевих бенефіціарів власників: Вартість від 2000 грн.

Company

Відгуки

Светлана Подорожко
Светлана Подорожко
18:52 04 Jun 20
Компания "СОВЕТНИК" представлена подлинными профессионалами, что в настоящее время большая редкость. В сочетании с их превосходными личными качествами получается отличный результат работы, который очень впечатляет меня, как клиента. Действия адвокатов взвешены, продуманы и точны. И они любят людей. Я уверена: успех компании "СОВЕТНИК" есть результат ежедневного, усердного труда Дениса Всеволодовича, который своим примером вдохновляет и побуждает сотрудников компании стать непревзойденными. Этот человек - аристократ в своей профессии.read more
Виктор Давыдов
Виктор Давыдов
08:44 01 Jun 20
Отличная компания! Сработали даже лучше чем прогнозировали!Выиграли спор с налоговой в чистую. Спасибо! Очень рекомендую.
Svetlana Katsai
Svetlana Katsai
15:33 04 May 20
Обратилась в данную фирму, т.к. искала кто может помочь с заполнением отчетов для ФОП и объяснит сколько и куда нужно платить, ибо в налоговую за разъяснением не то что идти, туда звонить страшно. Сначала пришла в "Советник" за советом :) а именно, на консультацию, очень приятный персонал, девушка все рассказала, объяснила, помогла с ключами, выписала мне все на листике.Когда пришло время сдавать отчет я уже все забыла и листик не помог :) Обратилась в ЮК Советник уже за ежемесячной помощью. Ежемесячно получаю счета для оплаты налогов, все время отзваниваются, информируют об изменениях в законадательстве, если меня это касается. Отвечают на все мои сообщения и звонки, при том быстро.Недавно случайно ввела не те реквизиты для оплаты налога, все проконтролировали, исправили.В общем за 5 месяцев никаких нареканий, я довольна и не переживаю, что забуду чтото оплатить или подать отчет.Редко пишу отзывы, но тут прям захотелось похвалить и сказать спасибо)Спасибо за качественную работу и ваше отношение к клиентам.Тем, кто еще не определился с компанией, которая станет надежным помощником ФОПу рекомендую!read more
Andrei Krasko
Andrei Krasko
09:09 30 Apr 20
Благодарю юридическую Компанию Советник и лично Дениса и Александру за профессионализм, чёткость, в работе, готовность помочь в любой ситуации.
Юлия Новикова
Юлия Новикова
16:28 27 Apr 20
Я хочу поблагодарить адвоката Дениса Штабовенка за оказанную помощь в решении моего вопроса. Всегда обязательный, корректный, вежливый, в общем, человек на своем месте и знает, чем он занимается! Дело выиграли, чему я очень рада!Рекомендую :)
Лидер Компаний
Лидер Компаний
18:35 15 Nov 19
я в восторге от предоставленных мне услуг! приятные цены на все виды моих запросов, консультация по телефону, грамотная помощь в решении всех волнующих меня вопросов, компетентные сотрудники(я имел дело с тремя), скорость выполнения поставленных задач. Короче смело рекомендую! Денису лично спасибо за отзывчивость. Минаков Александр
Сергей Ерохин
Сергей Ерохин
21:39 01 Nov 19
Компания создаёт атмосферу и реализует высокий уровень профессиональной юридический помощи. По моему вопросу все было сделано эффективно, с комментариями и разъяснениями мне как заказчику, во время. Спасибо.С уважением,Сергей Ерохин
Ombogdanov Bogdanov
Ombogdanov Bogdanov
11:50 31 Oct 19
Хотел бы выразить свою благодарность юридической компании Советник и лично Денису Штабовенко за юридическое сопровождение и помощь. В процессе совместной работы Денис продемонстрировал исключительно высокий профессионализм, четкость и аккуратность в работе, отстаивание интересов клиента в любой, даже самой сложной ситуации. В случае необходимости рекомендую обращаться в данную компанию и иметь дело с профессионалами своего дела.
Elena Beirit VEA MODELS
Elena Beirit VEA MODELS
10:56 17 Oct 19
Регистрировала ФОП через данную компанию. Всем довольна. Предоставили всю нужную информацию, объяснили наши действия и оперативно зарегистрировали ФОП. "+" девушкам менеджерам-консультантам, вежливые и приятные в общении.
Павлюченко Олександр
Павлюченко Олександр
05:54 24 Sep 19
В последние полгода адвокатская компания Советник проводит юридическое сопровождение моего предприятия. За это время был успешно реализован ряд консалтинговых проектов, выигран суд, были защищены интересы предприятия в спорах с контролирующими органами. Мы довольны сотрудничеством с ЮК Советник
Вова Зозуля
Вова Зозуля
14:20 06 Sep 19
Выражаю огромную благодарность Штабовенко Д. В. за помощь в суде против Приват банка ! Благодаря его высокой квалификации удалось добиться уменьшения суммы взыскания почти В 10 раз!!!!! Безусловно , советую всем этого замечательного адвоката!
Валерия
Валерия
06:00 05 Jul 19
Компания - супер! Денис Всеволодович - супер специалист!У нас суд длился почти два года, но когда мы обратились за профессиональной помощью в эту компанию все решилось за три месяца и в нашу пользу. Денис Всеволодович специалист экстра-класса. Спасибо за профессиональную помощь!
Natali Lahtarenko
Natali Lahtarenko
13:52 21 Jun 19
ООО КУА "Украинский капитал" пользовалось услугами ЮК Советник. Быстро и качественно. Спасибо. Рекомендуем.
Next Reviews

Чому варто вибрати юридичну компанію «Радник»?

1

Багатозадачність

Крім зміни засновників компанії, ми зможемо допомогти вам в інших юридичних, бухгалтерських та реєстраційних питаннях, що заощадить ваш час і гроші.

2

Професіоналізм

Наша команда включає досвідчених бухгалтерів, адвокатів і фахівців в області реєстрації бізнесу. Ми знайдемо відповідь на будь-яке ваше питання.

3

Пунктуальність

Доскональне дотримання строків виконання взятих на себе зобов’язань – кредо нашої компанії.

4

Репутація

Вже протягом 15 років наша компанія займається вирішенням юридичних та бухгалтерських «головоломок».

Вартість і умови

Без зміни статуту

Ціна від 3500 грн

У вартість включено:

  • підготовка довіреності на зміни / оплата реєстраційних дій;
  • підготовка договорів купівлі-продажу корпоративних прав, актів прийому-передачі;
  • оплата зборів і мит;
  • заповнення реєстраційної картки та подача документів реєстратору департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради;
  • нотаріальні послуги;
  • організація нотаріального підписання документів.

Вартість наших послуг фіксована і не передбачає прихованих платежів.

Зі зміною статуту

Ціна від 5000 грн

У вартість включено:

  • підготовка протоколу загальних зборів;
  • підготовка нової редакції статуту;
  • підготовка довіреності на зміни / оплата реєстраційних дій;
  • підготовка договорів купівлі-продажу корпоративних прав, актів прийому-передачі;
  • оплата зборів і мит;
  • заповнення реєстраційної картки та подача документів реєстратору департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради;
  • організація нотаріального підписання документів;
  • нотаріальні послуги;
  • одержання витягу та опису.

Вартість наших послуг фіксована і не передбачає прихованих платежів.

У той же час, якщо засновників більше одного або ж в складі компанії є юридичні особи – це тягне невелике збільшення вартості (прораховується індивідуально) за рахунок більш високої вартості нотаріального посвідчення.

Разом зі зміною складу засновників часто замовляють:

Зазначені ціни включають в себе роботу «під ключ». Інакше кажучи, ми беремо на себе всі адміністративні збори, нотаріальні послуги, підготовку і подачу документів. Ви отримуєте тільки результат.

FAQ

Чи оподатковується продаж частки в статутному капіталі?

Згідно вимог податкового кодексу, внесок в статутний капітал ТОВ не обкладається податком. При продажу своєї частки в статутному капіталі засновник оподатковує тільки перевищення різниці вартості спочатку внесеного внеску в статутний капітал і отриманого від продажу доходу. Таким чином, якщо вихід учасника з ТОВ відбувається в наслідок продажу корпоративної частки за вартістю спочатку внесеного внеску (наприклад частка на 1000 грн. Продається за 1000 грн.), То оподаткування не виникає.

Чи потрібно при зміні засновників, попередньому учаснику забирати кошти зі статутного фонду, а новому вносити?

Ні, в цьому немає необхідності, оскільки на момент укладення договору купівлі-продажу між колишнім і теперішнім учасником, – статутний капітал повністю сформований

Чи можна не продати, а подарувати свою частку в статутному фонді ТОВ?

Так, дарування така ж законна процедура, як і продаж. Але в цьому випадку оподаткування уникнути не вийде особі, яка прийняла частину статутного фонду в дар.

Як оформляється зміна засновника?

Для проведення змін необхідно, щоб було одне з підстав для виходу засновника: як правило це його заява або договір купівлі-продажу. Також це може бути документ, що підтверджує спадкування частки померлого учасника. Такий документ подається реєстратору, який на його підставі проводить зміна в складанні цьо засновників в електронному реєстрі. Після цього, для приведення положень статуту у відповідність зі змінами, загальні збори своїм протоколом затверджують нову редакцію статуту товариства.Протокол і статут завіряються у нотаріуса і подаються в департамент реєстрації разом з додатковим комплектом документів.

Чи можна одночасно з виходом учасника з ТОВ поміняти директора?

Ні, не можна. Це можна зробити тільки на 2-му етапі, коли змінюється статут.

Чи можна єдиному учаснику вийти з ТОВ?

Так, можливо, але за умови передачі частки в статутному капіталі ТОВ шляхом укладення договору купівлі-продажу корпоративних прав, міни, дарування.

Як поміняти бенефіціара при виході засновника?

Процедура зміни бенефіціара є частиною загальної процедури зміни засновника і проводиться нашими фахівцями автоматично. Також, якщо вас цікавить зміна бенефіціарів компанії, ви можете ознайомитися з нашою статтею за посиланням.