Ведення корпоративних суперечок в судах Запоріжжя

Проконсультуємо як правильно діяти.
Якщо проблема вже неминуча – вирішимо її в суді.

15 років досвіду вирішення складних юридичних справ,
сотні судових процесів. Ми знаємо як допомогти Вам.

hero image

Для наших адвокатів допомога юридичним і фізичним особам у веденні корпоративних суперечок і конфліктів в судах Запоріжжя це одна з основних спеціалізацій з 2005 року.

Зазвичай юридичні послуги з ведення корпоративного спору потрібні в наступних випадках:

 • конфлікт між засновниками ТОВ або іншої юрособи з управління компаній
 • корпоративна суперечка між власниками компанії щодо виходу учасника з товариства та виплати компенсації його частки
 • оскарження протоколу загальних зборів, оскарження зміни директора
 • суперечка між спадкоємцями померлого учасника суспільства і самим суспільством
 • оцінки частки учасника товариства, розподілу бізнесу, купівлі-продажу корпоративних прав і так далі.

Процедура вирішення корпоративного спору в Запоріжжі можлива одним єдиним способом: підготовка позовної заяви (а в ряді випадків – попередньо і претензії) і подача його в один з районних (у випадку з спадкоємцями) або господарських (у всіх інших випадках) судів.

У будь-якому випадку, перед подачею позову наш адвокат проведе попередню консультацію про найбільш ефективні способи розгляду судом корпоративного спору та узгодить всі подальші кроки. Ведення справи можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді Запоріжжя.

Середній строксупроводу корпоративного спору через суд в Запоріжжі – 2-4 місяця

Даний термін залежить насамперед від обставин справи і буде уточнений адвокатом при первинній консультації.

Вартість ведення корпоративної суперечки в судах Запоріжжя  – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни вказані нижче


Перелік необхідних документів та інформації для підготовки позовної заяви за договором і подачі в суд Запоріжжя:

 • копію паспорта (1,2 сторінка та прописка) і ідентифікаційного податкового коду позивача;
 • копію паспорта (1,2 сторінка та прописка), ідентифікаційного податкового коду і дати народження відповідача (якщо це фізособа);
 • копія договору та первинних документів до них;
 • копії всіх документів, які оформлялися до договору.

Клієнти часто запитують нас, як адвокатів – “які шанси успіху в моєму корпоративному спорі?”

Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти в цілому що таке судовий спір і як він проходить. Подивитися на нього очима адвоката. Успіх в будь-якому судовому спорі складається з наступних елементів:

 • умінні застосовувати законодавство;
 • знанні стратегії і тактики судового спору;
 • знанні психології судового спору;
 • умінні створювати доказову базу.

Законодавство України, крім відомих більшості кодексів, містить масу підзаконних актів – роз’яснень, інструкцій, положень, які конкретизують положення законів, а часом і суперечать їм. Вищі суди України систематично видають роз’яснення щодо застосування тих чи інших положень законодавства. Судові рішення Вищих судів України де-факто носять силу юридичного прецеденту і прихильно приймаються суддями. Зрештою, є усталені положення практики, які використовуються усіма суддями, незважаючи на те, що вони ніде не прописані.

У даній ситуації, адвокат, що спеціалізується на судових спорах, грунтуючись на своєму досвіді, може використовувати суперечливе і піддається різного тлумачення законодавства саме на користь клієнта.

Говорячи про стратегію і тактику судового спору, необхідно розуміти жорсткий зв’язок цих понять. Нерідко, вступаючи в судову «баталію» адвокат не робить кроків для забезпечення конкретного результату і в підсумку отримує суперечка заради суперечки, навіть вигравши який, не досягає економічного результату.

Так, подаючи позов про стягнення грошових коштів, позивачем часто залишається можливість для виведення активів боржника або уникнення відповідальності іншим способом.

Стратегія судового спору – це перш за все чітке розуміння лінії спору, результату, який необхідно досягти. Навряд чи доцільно подавати позов про стягнення заборгованості по орендній платі, якщо вже на стадії підготовки позову можна з великою часткою ймовірності припустити, що договір буде визнаний недійсним. Набагато доцільніше подати позов про визнання договору недійсним і застосування реституції. Результат буде тим же, однак буде досягнуто набагато простішим шляхом.

Тактика судового спору – це сукупність процесуальних дій, які призводять до досягнення конкретного результату. Існує безліч процесуальних хитрощів і ходів, які призводять як до затягування спору, так і до його якнайшвидшому вирішенню.

Також необхідно відзначити і психологію судового спору. Нерідко, правильна побудова лінії захисту або нападу призводить до деморалізації противника, залученні на свою сторону судді, а, отже, до максимально сприятливому для вас течією спору.

І, звичайно ж, кажучи про судову суперечку, важко переоцінити роль доказів. Не маючи необхідних доказів, годі й думати про те, щоб виграти суперечку. А значить, їх необхідно зібрати, відновити, «створити» в кінці кінців.

Як Ви бачите, з боку, якщо не вникати в специфіку судового спору, все здається легким і простим – подав позов і виграв. На практиці ж, успіх представництва інтересів клієнта в суді залежить від безлічі факторів, знань і умінь вашого адвоката.

Успішні кейси

Корпоративні спори
Корпоративний спір вирішено судом на користь клієнта, стягнуті витрати на адвоката
Результат: Інтереси клієнта захищені, вжиті превентивні заходи від подачі безпідставного позову в майбутньому

Корпоративні спори не закінчуються швидко, деякі з них тривають роками. Даний спір є вже 3 спробою колишніх співзасновників нашого клієнта безпідставно звернути стягнення на майно, яке компанії вже не належить. І саме ця обставина була важливим фактором перемоги в суперечці. Оскільки ми представляли інтереси клієнта вже не в перший раз, ми вибрали тактику отримання переваги ще […]

image
Корпоративні спори
Скасовано арешт на нерухоме майно клієнта
Результат: Нерухомість клиента звільнена з під арешту

Наша компанія вже тривалий час супроводжує корпоративний спір між учаснимком, який вийшов з ТОВ і товариством щодо компенсації вартості вкладу учасника. Незважаючи на чітке визначення вартості компенсації вкладу і тимчасові фінансові складнощі компанії, учасник який вийшов вирішив, що це є наслідком зловмисного наміру і вирішив оскаржити ряд угод, які відбулися після його виходу. Як результат […]

image
Корпоративні спори
Виграна апеляція у справі про банкрутство
Результат: Скасовано ухвалу суду, яке перешкоджало поверненню майна банкрута

Наша компанія супроводжує процедуру банкрутства одного із Запорізьких заводів, який навмисне був доведений до банкрутства і всі активи якого були виведені під різними приводами. Коли ж ліквідатор подав позов про повернення майна назад банкруту, судом було відмовлено у відкритті провадження, з мотивуванням про те, що необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1,5% від суми майна, […]

image
Корпоративні спори
Успішно пройдена друга інстанція в корпоративному спорі
Результат: Апеляційний суд залишив рішення суду без змін і додатково стягнув витрати на правову допомогу вже в суді апеляційної інстанції

Раніше ми вже «звітували» про дозвіл на користь нашого клієнта корпоративного спору в господарському суді Запорізької області. Колишній учасник товариства з обмеженою відповідальністю вирішив оскаржити угоди і їх наслідки, вчинені суспільством вже після його виходу. І подав відповідний позов. У жовтні 2019 року суд ухвалив рішення, яким відмовив у позові. Також, оскільки нами були надані докази понесення […]

image

Відгуки

Светлана Подорожко
Светлана Подорожко
18:52 04 Jun 20
Компания "СОВЕТНИК" представлена подлинными профессионалами, что в настоящее время большая редкость. В сочетании с их превосходными личными качествами получается отличный результат работы, который очень впечатляет меня, как клиента. Действия адвокатов взвешены, продуманы и точны. И они любят людей. Я уверена: успех компании "СОВЕТНИК" есть результат ежедневного, усердного труда Дениса Всеволодовича, который своим примером вдохновляет и побуждает сотрудников компании стать непревзойденными. Этот человек - аристократ в своей профессии.read more
Виктор Давыдов
Виктор Давыдов
08:44 01 Jun 20
Отличная компания! Сработали даже лучше чем прогнозировали!Выиграли спор с налоговой в чистую. Спасибо! Очень рекомендую.
Svetlana Katsai
Svetlana Katsai
15:33 04 May 20
Обратилась в данную фирму, т.к. искала кто может помочь с заполнением отчетов для ФОП и объяснит сколько и куда нужно платить, ибо в налоговую за разъяснением не то что идти, туда звонить страшно. Сначала пришла в "Советник" за советом :) а именно, на консультацию, очень приятный персонал, девушка все рассказала, объяснила, помогла с ключами, выписала мне все на листике.Когда пришло время сдавать отчет я уже все забыла и листик не помог :) Обратилась в ЮК Советник уже за ежемесячной помощью. Ежемесячно получаю счета для оплаты налогов, все время отзваниваются, информируют об изменениях в законадательстве, если меня это касается. Отвечают на все мои сообщения и звонки, при том быстро.Недавно случайно ввела не те реквизиты для оплаты налога, все проконтролировали, исправили.В общем за 5 месяцев никаких нареканий, я довольна и не переживаю, что забуду чтото оплатить или подать отчет.Редко пишу отзывы, но тут прям захотелось похвалить и сказать спасибо)Спасибо за качественную работу и ваше отношение к клиентам.Тем, кто еще не определился с компанией, которая станет надежным помощником ФОПу рекомендую!read more
Andrei Krasko
Andrei Krasko
09:09 30 Apr 20
Благодарю юридическую Компанию Советник и лично Дениса и Александру за профессионализм, чёткость, в работе, готовность помочь в любой ситуации.
Юлия Новикова
Юлия Новикова
16:28 27 Apr 20
Я хочу поблагодарить адвоката Дениса Штабовенка за оказанную помощь в решении моего вопроса. Всегда обязательный, корректный, вежливый, в общем, человек на своем месте и знает, чем он занимается! Дело выиграли, чему я очень рада!Рекомендую :)
Лидер Компаний
Лидер Компаний
18:35 15 Nov 19
я в восторге от предоставленных мне услуг! приятные цены на все виды моих запросов, консультация по телефону, грамотная помощь в решении всех волнующих меня вопросов, компетентные сотрудники(я имел дело с тремя), скорость выполнения поставленных задач. Короче смело рекомендую! Денису лично спасибо за отзывчивость. Минаков Александр
Сергей Ерохин
Сергей Ерохин
21:39 01 Nov 19
Компания создаёт атмосферу и реализует высокий уровень профессиональной юридический помощи. По моему вопросу все было сделано эффективно, с комментариями и разъяснениями мне как заказчику, во время. Спасибо.С уважением,Сергей Ерохин
Ombogdanov Bogdanov
Ombogdanov Bogdanov
11:50 31 Oct 19
Хотел бы выразить свою благодарность юридической компании Советник и лично Денису Штабовенко за юридическое сопровождение и помощь. В процессе совместной работы Денис продемонстрировал исключительно высокий профессионализм, четкость и аккуратность в работе, отстаивание интересов клиента в любой, даже самой сложной ситуации. В случае необходимости рекомендую обращаться в данную компанию и иметь дело с профессионалами своего дела.
Elena Beirit VEA MODELS
Elena Beirit VEA MODELS
10:56 17 Oct 19
Регистрировала ФОП через данную компанию. Всем довольна. Предоставили всю нужную информацию, объяснили наши действия и оперативно зарегистрировали ФОП. "+" девушкам менеджерам-консультантам, вежливые и приятные в общении.
Павлюченко Олександр
Павлюченко Олександр
05:54 24 Sep 19
В последние полгода адвокатская компания Советник проводит юридическое сопровождение моего предприятия. За это время был успешно реализован ряд консалтинговых проектов, выигран суд, были защищены интересы предприятия в спорах с контролирующими органами. Мы довольны сотрудничеством с ЮК Советник
Вова Зозуля
Вова Зозуля
14:20 06 Sep 19
Выражаю огромную благодарность Штабовенко Д. В. за помощь в суде против Приват банка ! Благодаря его высокой квалификации удалось добиться уменьшения суммы взыскания почти В 10 раз!!!!! Безусловно , советую всем этого замечательного адвоката!
Валерия
Валерия
06:00 05 Jul 19
Компания - супер! Денис Всеволодович - супер специалист!У нас суд длился почти два года, но когда мы обратились за профессиональной помощью в эту компанию все решилось за три месяца и в нашу пользу. Денис Всеволодович специалист экстра-класса. Спасибо за профессиональную помощь!
Natali Lahtarenko
Natali Lahtarenko
13:52 21 Jun 19
ООО КУА "Украинский капитал" пользовалось услугами ЮК Советник. Быстро и качественно. Спасибо. Рекомендуем.
Next Reviews

Вартість допомоги адвоката в супроводі корпоративного спору в Запоріжжі:

При визначенні ціни юридичних послуг наших адвокатів в Запоріжжі ми, як правило, виходимо з трьох підходів до формування вартості:

 1. Ведення справи за гонорар
 2. Поетапна оплата юридичних послуг
 3. Змішана форма

Ведення справи за гонорар. В цьому випадку, вивчивши матеріали справи та провівши первинну консультацію клієнта, адвокат визначає скільки коштуватиме його робота по досягненню потрібного клієнту результату. Надалі вартість не змінюється навіть у тому випадку, якщо з яких-небудь причин розгляд справи затягнувся на більший термін або потребує додаткової юридичної роботи. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за гонорар може починатися від 5000 грн.

Поетапна оплата послуг. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу – підготовку позовної заяви, претензії, вихід до суду, написання пояснень, скарг і так далі. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за фактично виконувану роботу становить:

 • підготовка позовної заяви – від 1500 грн.
 • вихід в судовому засідання – 900-1200 грн.
 • підготовка апеляційної, касаційної скарг – 1500-3000 грн.
 • підготовка клопотань, заяв, пояснень – 400-1000 грн.

Змішана форма. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу в меншому розмірі, ніж стандартно, але в разі досягнення потрібного клієнту фінансового результату клієнт додатково виплачує адвокату узгоджений розмір гонорару.

Додатково клієнтом, в разі необхідності оплачуються:

 • судовий збір
 • відрядження і проїзд в разі виконання роботи за межами міста Запоріжжя
 • залучення експертів, фахівців
 • оцінка майна
 • великі обсяги тиражування документів

Наш досвід по супроводженню судових справ:

У 2012 році в нашу компанію звернулися представники клієнта

У 2012 році в нашу компанію звернулися представники клієнта – однієї з компаній Запоріжжя, в якій стався конфлікт між учасниками і спадкоємцем померлого учасника товариства. Спадкоємець не визнавав домовленостей, досягнутих між засновниками ТОВ і вимагав виплати частини частки померлого учасника у компанії шляхом виділення йому приміщень в натурі. Решта учасників товариства не могли погодитися з такими вимогами спадкоємця, внаслідок чого останнім було подано позов до Жовтневого районного суду м.Запоріжжя. В результаті, судовий спір розглядався судом більше року, були проведені технічні експертизи та експертиза визначення вартості чистих активів товариства. Нашими юристами відразу була зайнята позиція неможливості виділу майна ТОВ в натурі, оскільки таке виділення може відбуватися виключно за згодою самої юрособи. Результат: У позові було відмовлено в повному обсязі. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/30953465

Цей же спір був продовжений в 2013 році

Цей же спір був продовжений в 2013 році, коли спадкоємець померлого учасника повторно звернувся до суду з позовом вже про стягнення частини частки в статутному капіталі вже в грошовому вираженні. Такі вимоги в цілому відповідали законодавству, але наші клієнти не могли погодитися з тією сумою, яку просить виплатити позивач, оскільки вона базувалася тільки на вартості активів компанії, без урахування заборгованості та кредитних зобов’язань. У підсумку, нашими юристами була подані до суду клопотання про проведення додаткової будівельної експертизи, для оцінки вартості активів товариства та додаткової економічної експертизи, яка б враховувала нову вартість активів і розмір пасивів. Результат: замість 345 000 грн. компенсації частки учасника позивач зміг отримати лише 174 000 грн., а значить наш клієнт фактично виграв більше половини суми. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/50132622

Тим часом, інші учасники цієї компанії також вирішили вийти з товариства і звернулися до господарського суду

Тим часом, інші учасники цієї компанії також вирішили вийти з товариства і звернулися до господарського суду Запорізької області з позовом про стягнення компенсації за свою частку. Такі вимоги учасником повністю відповідали законодавству, питання було лише в тому, з якого розміру активів товариства буде зроблено розрахунок. Таким чином, нашими юристами відразу була зайнята позиція призначення експертиз, які б визначили б справедливу вартість нерухомості, яка належить юрособі і чистих активів товариства, з урахуванням як активів так і пасивів. В рамках справи було проведено 7 (!) експертиз та розгляд справи тривав з березня 2013 року по січень 2016 року. За цей час, внаслідок інфляції і прив’язки суми компенсації до дати виходу учасників з товариства, який стався в 2012 році, вартість компенсації неминуче зменшилася. Результат: клієнт отримав час, необхідний йому для вирішення бізнес-завдань, а вартість компенсації зменшилася внаслідок інфляційних процесів. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/55309969