Проконсультируем как правильно действовать.
Если проблема уже неизбежна – решим ее в суде.
15 лет опыта решения сложных юридических дел,
сотни судебных процессов. Мы знаем как помочь Вам.
Для наших адвокатів допомога фізичним особам у веденні банківських суперечок про врегулювання кредитної заборгованості і проблем з іпотекою в судах Запоріжжя це одна з основних спеціалізацій з 2005 року.
Зазвичай допомога юриста по банківських справах потрібно в наступних випадках:
Ведення кредитного, іпотечного та іншого банківського спору в Запоріжжі можливо одним єдиним способом: рано чи пізно банк або позичальник звертаються до суду з позовною заявою за захистом свого права.
Позичальник зазвичай звертається до Запорізького суду з позовом про визнання договору іпотеки та кредитного договору недійсним або ж визнання поруки припиненим.
Банки звертаються з позовами про стягнення заборгованості за кредитними договорами та договорами поруки, а також зі зверненням стягнення на предмет застави чи іпотеки шляхом продажу на торгах або звернення в свою власність.
У будь-якому випадку, наш адвокат проведе попередню консультацію з вашоъ кредитної справи для визначення найбільш ефективних способів захисту ваших інтересів і узгодить всі подальші кроки. Ведення справи можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді Запоріжжя.
Середній строк вирішення банківського спору через суд в Запоріжжі – 2-4 місяця
Даний термін залежить насамперед від обставин справи і буде уточнено адвокатом при первинній консультації.
Вартість ведення кредитної, іпотечної суперечки в суді Запоріжжя – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни вказані нижче
Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти в цілому що таке судовий спір і як він проходить. Подивитися на нього очима адвоката. Успіх в будь-якому судовому спорі складається з наступних елементів:
Законодавство України, крім відомих більшості кодексів, містить масу підзаконних актів – роз’яснень, інструкцій, положень, які конкретизують положення законів, а часом і суперечать їм. Вищі суди України систематично видають роз’яснення щодо застосування тих чи інших положень законодавства. Судові рішення Вищих судів України де-факто носять силу юридичного прецеденту і прихильно приймаються суддями. Зрештою, є усталені положення практики, які використовуються усіма суддями, незважаючи на те, що вони ніде не прописані.
У даній ситуації, адвокат, що спеціалізується на судових спорах, грунтуючись на своєму досвіді, може використовувати суперечливе і піддається різного тлумачення законодавства саме на користь клієнта.
Говорячи про стратегію і тактику судового спору, необхідно розуміти жорстку зв’язок цих понять. Нерідко, вступаючи в судову «баталію» адвокат не робить кроків для забезпечення конкретного результату і в підсумку отримує суперечка заради суперечки, навіть вигравши який, не досягає економічного результату.
Так, подаючи позов про стягнення грошових коштів, позивачем часто залишається можливість для виведення активів боржника або уникнення відповідальності іншим способом.
Стратегія судового спору – це перш за все чітке розуміння лінії спору, результату, який необхідно досягти. Навряд чи доцільно подавати позов про стягнення заборгованості по орендній платі, якщо вже на стадії підготовки позову можна з великою часткою ймовірності припустити, що договір буде визнаний недійсним. Набагато доцільніше подати позов про визнання договору недійсним і застосування реституції. Результат буде тим же, однак буде досягнуто набагато простішим шляхом.
Тактика судового спору – це сукупність процесуальних дій, які призводять до досягнення конкретного результату. Існує безліч процесуальних хитрощів і ходів, які призводять як до затягування спору, так і до його якнайшвидшому вирішенню.
Також необхідно відзначити і психологію судового спору. Нерідко, правильна побудова лінії захисту або нападу призводить до деморалізації противника, залученні на свою сторону судді, а, отже, до максимально сприятливому для вас течією спору.
І, звичайно ж, кажучи про судову суперечку, важко переоцінити роль доказів. Не маючи необхідних доказів, годі й думати про те, щоб виграти суперечку. А значить, їх необхідно зібрати, відновити, «створити» в кінці кінців.
Як Ви бачите, з боку, якщо не вникати в специфіку судового спору, все здається легким і простим – подав позов і виграв. На практиці ж, успіх представництва інтересів клієнта в суді залежить від безлічі факторів, знань і умінь вашого адвоката.
Більшість судових справ цілком реально привести до остаточного рішення в термін від 2-3 місяців до року. Але бувають і виключення. Майже п’ять років судових «битв». І досягнутий результат. 25.10.2011г. – Жовтневий районний суд м Запоріжжя виніс рішення, яким відмовив банку «Фінанси і Кредит» у стягненні з нашого клієнта заборгованості за кредитним договором, як з поручителя. 15.02.2012г. – Апеляційним судом Запорізької області рішення залишено без змін. 05.12.2012г. – Вищим спеціалізованим судом справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції. 12.12.2013г. – Жовтневий районний суд м Запоріжжя виніс рішення, яким задовольнив позов банку і стягнув з нашого клієнта заборгованість, як з поручителя. 05.02.2014г. – Апеляційним судом Запорізької області рішення залишено без змін. 07.10.2014г. – Вищим спеціалізованим судом справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції. 15.04.2015г. – Апеляційним судом Запорізької області прийнято нове рішення, яким відмовлено банку «Фінанси і Кредит» у стягненні з нашого клієнта заборгованості за кредитним договором, як з поручителя. 30.09.2015г. – Вищим спеціалізованим судом рішення апеляційного суду залишено без змін. 15.07.2016г. – Жовтневий районний суд м.Запоріжжя зняв арешт з майна нашого клієнта. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43682572
У 2012 році до нас звернувся клієнт, який виступив поручителем за кредитним договором свого родича перед банком ПАТ «КБ НАДРА». Договір був укладений в 2006 році, і наш клієнт давно б забув про його існування, якби в 2012 не отримав копію судового позову, в якому з нього вимагали суму заборгованості та відсотків у величезному розмірі. Ознайомившись з судовою справою, ми прийшли до висновку, що вимоги банку до нашого клієнта незаконні і не підлягати задоволенню. Нами були підготовлені відповідні заперечення до суду, з якими суд погодився повністю. Підсумок: банку було відмовлено в частині нашого клієнта. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/28036106
У 2014 році у нашого клієнта виникла також дуже схожа ситуація, при якій його знайома попросила виступити поручителем за кредитом, після чого перестала вносити внески за куплений в кредит автомобіль. В судовому засіданні наші юристи ознайомилися з матеріалами справи і прийшли до висновку, що частина документів складена з порушеннями, внаслідок чого були запитані оригінали кредитних договорів і договорів доручення. Також були подані заперечення в частині припинення дії договору доручення. Судом аргументи захисту були сприйняті в повному обсязі, в задоволенні позову до нашого клієнта було відмовлено. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42103549
Схожа ситуація виникла і в іншого нашого клієнта, який придбав автомобіль в кредит, а його дружина на той момент підписала якісь папери, пов’язані з цим кредитом, думаючи, що це просто формальність. Після розірвання шлюбу та появи у неї іншої сім’ї, дуже неприємно було отримати позов із суду з вимогами погасити кредит, так як банк вважає її поручителем за кредитом. Після вивчення нашими юристами матеріалів справи, з’ясувалося, що кредитний договір і договором поруки містився в одному документі. І якщо частина документа дійсно була підписана нашим клієнтом, то частина, що містить положення про поручительство і передбачає поле для підпису – підписана була. Це дало нам можливість переконати суд в тому, що наш клієнт не брав на себе обов’язки поручителя. Як результат – судом було відмовлено банку в частині нашого клієнта. Справа в судовому реєстрі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/46211473
2020 рік став роком «ризиковості» для багатьох українських підприємств, і податкова без сорому користується механізмом, який фактично паралізує нормальну господарську діяльність бізнесу, що працює з ПДВ. Йдеться про пункт 8 критеріїв ризиковості, який припускає можливість вважати Ваше підприємство ризиковим, навіть якщо ваш контрагент, купивши у вас товар, продав його підприємству, яке податкова вважає «підозрілим». І […]
Бувають ситуації, коли навіть погашення боргу не гарантує звільнення майна з-під арешту. Саме з такою ситуацією зіткнувся наш клієнт, який допустив прострочення по оплаті аліментів, і його майно, включаючи квартиру, було арештовано державним виконавцем. І хоча борг незабаром був погашений, а сума аліментів навіть виплачена наперед, виконавча служба відмовилася знімати арешт з майна. Така ситуація є […]
Останнім часом почастішали випадки звернення стягнення на доходи наших клієнтів у вигляді заробітної плати за постановою приватного виконавця, який знаходиться в Києві і виконує документ у вигляді виконавчого напису на кредитному договорі. Схема досить проста – людина колись взяла невеликий, як правило, картковий кредит і або повністю не погасила його, або видавший кредит банк виявився […]
Звичайно ж взаємини двох людей завжди повністю відомі тільки їм двом, але при цьому ми досить часто стикалися в нашій практиці з тим, що після розставання жінка починає звинувачувати колишнього чоловіка в насильстві, тим самим формуючи певний фон всім судовим процесам, які існують між подружжям. Так і в цій справі, після розставання, у нашого клієнта […]
При визначенні ціни юридичних послуг наших адвокатів в Запоріжжі ми, як правило, виходимо з трьох підходів до формування вартості:
Ведення справи за гонорар. В цьому випадку, вивчивши матеріали справи та провівши первинну консультацію клієнта, адвокат визначає скільки коштуватиме його робота по досягненню потрібного клієнту результату. Надалі вартість не змінюється навіть у тому випадку, якщо з яких-небудь причин розгляд справи затягнувся на більший термін або потребує додаткової юридичної роботи. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за гонорар може починатися від 5000 грн.
Поетапна оплата послуг. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу – підготовку позовної заяви, претензії, вихід до суду, написання пояснень, скарг і так далі. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за фактично виконувану роботу становить:
Змішана форма. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу в меншому розмірі, ніж стандартно, але в разі досягнення потрібного клієнту фінансового результату клієнт додатково виплачує адвокату узгоджений розмір гонорару.
Додатково клієнтом, в разі необхідності оплачуються: