Ведення банківських спорів в судах Запоріжжя

Проконсультируем как правильно действовать.
Если проблема уже неизбежна – решим ее в суде.

15 лет опыта решения сложных юридических дел,
сотни судебных процессов. Мы знаем как помочь Вам.

hero image

Для наших адвокатів допомога фізичним особам у веденні банківських суперечок про врегулювання кредитної заборгованості і проблем з іпотекою в судах Запоріжжя це одна з основних спеціалізацій з 2005 року.

Зазвичай допомога юриста по банківських справах потрібно в наступних випадках:

 • виникла заборгованість перед банком за кредитним договором
 • банк просить звернути стягнення на предмет іпотеки шляхом її продажу або переходу в свою власність
 • виселення з іпотечної нерухомості
 • застосування банком нотаріального напису на договорі застави
 • банк вимагає погашення заборгованості від поручителя за кредитним договором

Ведення кредитного, іпотечного та іншого банківського спору в Запоріжжі можливо одним єдиним способом: рано чи пізно банк або позичальник звертаються до суду з позовною заявою за захистом свого права.

Позичальник зазвичай звертається до Запорізького суду з позовом про визнання договору іпотеки та кредитного договору недійсним або ж визнання поруки припиненим.

Банки звертаються з позовами про стягнення заборгованості за кредитними договорами та договорами поруки, а також зі зверненням стягнення на предмет застави чи іпотеки шляхом продажу на торгах або звернення в свою власність.

У будь-якому випадку, наш адвокат проведе попередню консультацію з вашоъ кредитної справи для визначення найбільш ефективних способів захисту ваших інтересів і узгодить всі подальші кроки. Ведення справи можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді Запоріжжя.

Середній строк вирішення банківського спору через суд в Запоріжжі – 2-4 місяця

Даний термін залежить насамперед від обставин справи і буде уточнено адвокатом при первинній консультації.

Вартість ведення кредитної, іпотечної суперечки в суді Запоріжжя  – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни вказані нижче


Перелік необхідних документів та інформації для підготовки позовної заяви та подання до суду Запоріжжя:

 • копію паспорта (1,2 сторінка та прописка) і ідентифікаційного податкового коду позивача;
 • копія кредитного, іпотечного договору та доповнень;
 • копії всіх документів, які оформлялися до договору і прямували в банк або з банку.

Клієнти часто запитують нас, як адвокатів – «які шанси успіху в моєму банківському спорі?»

Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти в цілому що таке судовий спір і як він проходить. Подивитися на нього очима адвоката. Успіх в будь-якому судовому спорі складається з наступних елементів:

 •  умінні застосовувати законодавство;
 •  знанні стратегії і тактики судового спору;
 •  знанні психології судового спору;
 •  умінні створювати доказову базу.

Законодавство України, крім відомих більшості кодексів, містить масу підзаконних актів – роз’яснень, інструкцій, положень, які конкретизують положення законів, а часом і суперечать їм. Вищі суди України систематично видають роз’яснення щодо застосування тих чи інших положень законодавства. Судові рішення Вищих судів України де-факто носять силу юридичного прецеденту і прихильно приймаються суддями. Зрештою, є усталені положення практики, які використовуються усіма суддями, незважаючи на те, що вони ніде не прописані.

У даній ситуації, адвокат, що спеціалізується на судових спорах, грунтуючись на своєму досвіді, може використовувати суперечливе і піддається різного тлумачення законодавства саме на користь клієнта.

Говорячи про стратегію і тактику судового спору, необхідно розуміти жорстку зв’язок цих понять. Нерідко, вступаючи в судову «баталію» адвокат не робить кроків для забезпечення конкретного результату і в підсумку отримує суперечка заради суперечки, навіть вигравши який, не досягає економічного результату.

Так, подаючи позов про стягнення грошових коштів, позивачем часто залишається можливість для виведення активів боржника або уникнення відповідальності іншим способом.

Стратегія судового спору – це перш за все чітке розуміння лінії спору, результату, який необхідно досягти. Навряд чи доцільно подавати позов про стягнення заборгованості по орендній платі, якщо вже на стадії підготовки позову можна з великою часткою ймовірності припустити, що договір буде визнаний недійсним. Набагато доцільніше подати позов про визнання договору недійсним і застосування реституції. Результат буде тим же, однак буде досягнуто набагато простішим шляхом.

Тактика судового спору – це сукупність процесуальних дій, які призводять до досягнення конкретного результату. Існує безліч процесуальних хитрощів і ходів, які призводять як до затягування спору, так і до його якнайшвидшому вирішенню.

Також необхідно відзначити і психологію судового спору. Нерідко, правильна побудова лінії захисту або нападу призводить до деморалізації противника, залученні на свою сторону судді, а, отже, до максимально сприятливому для вас течією спору.

І, звичайно ж, кажучи про судову суперечку, важко переоцінити роль доказів. Не маючи необхідних доказів, годі й думати про те, щоб виграти суперечку. А значить, їх необхідно зібрати, відновити, «створити» в кінці кінців.

Як Ви бачите, з боку, якщо не вникати в специфіку судового спору, все здається легким і простим – подав позов і виграв. На практиці ж, успіх представництва інтересів клієнта в суді залежить від безлічі факторів, знань і умінь вашого адвоката.


Наш досвід по супроводженню судових справ:

Більшість судових справ цілком реально привести до остаточного рішення в термін від 2-3 місяців до року. Але бувають і виключення. Майже п’ять років судових «битв». І досягнутий результат. 25.10.2011г. – Жовтневий районний суд м Запоріжжя виніс рішення, яким відмовив банку «Фінанси і Кредит» у стягненні з нашого клієнта заборгованості за кредитним договором, як з поручителя. 15.02.2012г. – Апеляційним судом Запорізької області рішення залишено без змін. 05.12.2012г. – Вищим спеціалізованим судом справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції. 12.12.2013г. – Жовтневий районний суд м Запоріжжя виніс рішення, яким задовольнив позов банку і стягнув з нашого клієнта заборгованість, як з поручителя. 05.02.2014г. – Апеляційним судом Запорізької області рішення залишено без змін. 07.10.2014г. – Вищим спеціалізованим судом справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції. 15.04.2015г. – Апеляційним судом Запорізької області прийнято нове рішення, яким відмовлено банку «Фінанси і Кредит» у стягненні з нашого клієнта заборгованості за кредитним договором, як з поручителя. 30.09.2015г. – Вищим спеціалізованим судом рішення апеляційного суду залишено без змін. 15.07.2016г. – Жовтневий районний суд м.Запоріжжя зняв арешт з майна нашого клієнта. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43682572


У 2012 році до нас звернувся клієнт, який виступив поручителем за кредитним договором свого родича перед банком ПАТ «КБ НАДРА». Договір був укладений в 2006 році, і наш клієнт давно б забув про його існування, якби в 2012 не отримав копію судового позову, в якому з нього вимагали суму заборгованості та відсотків у величезному розмірі. Ознайомившись з судовою справою, ми прийшли до висновку, що вимоги банку до нашого клієнта незаконні і не підлягати задоволенню. Нами були підготовлені відповідні заперечення до суду, з якими суд погодився повністю. Підсумок: банку було відмовлено в частині нашого клієнта. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/28036106


У 2014 році у нашого клієнта виникла також дуже схожа ситуація, при якій його знайома попросила виступити поручителем за кредитом, після чого перестала вносити внески за куплений в кредит автомобіль. В судовому засіданні наші юристи ознайомилися з матеріалами справи і прийшли до висновку, що частина документів складена з порушеннями, внаслідок чого були запитані оригінали кредитних договорів і договорів доручення. Також були подані заперечення в частині припинення дії договору доручення. Судом аргументи захисту були сприйняті в повному обсязі, в задоволенні позову до нашого клієнта було відмовлено. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42103549


Схожа ситуація виникла і в іншого нашого клієнта, який придбав автомобіль в кредит, а його дружина на той момент підписала якісь папери, пов’язані з цим кредитом, думаючи, що це просто формальність. Після розірвання шлюбу та появи у неї іншої сім’ї, дуже неприємно було отримати позов із суду з вимогами погасити кредит, так як банк вважає її поручителем за кредитом. Після вивчення нашими юристами матеріалів справи, з’ясувалося, що кредитний договір і договором поруки містився в одному документі. І якщо частина документа дійсно була підписана нашим клієнтом, то частина, що містить положення про поручительство і передбачає поле для підпису – підписана була. Це дало нам можливість переконати суд в тому, що наш клієнт не брав на себе обов’язки поручителя. Як результат – судом було відмовлено банку в частині нашого клієнта. Справа в судовому реєстрі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/46211473

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом

Успішні кейси

Вирішені головоломки
Скасовано пеню з податкового боргу за ПДФО та відкореговано картку платника податків
Результат: Клієнт зберіг більше 46 000 грн., яку б в іншому випадку мусив сплатити державі

2014 – 2018 роки були щедрі на прощення кредитів клієнтам банківських установ. Як наслідок такого прощення – у позичальників виникав обов’язок сплачувати податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір з додаткового блага у вигляді прощеного кредиту. А за наслідками не подання декларації та перевірки, податкова нараховувала не тільки податок й штраф, але й […]

image
Вирішені головоломки
Скасовані 100% боргу по ЄСВ, штраф, пеня «сплячого» ФОПа
Результат: Наш клієнт зміг повернути понад 43 000 грн. і 1681 грн. судового збору.

Раніше ми вже писали про те, що судова практика щодо «сплячих» підприємців (2017-2020) року вже сформована і якщо підприємець не отримував дохід і одночасно був найманим співробітником, то суди вважають нарахування ЄСВ неправомірним. Але життя є життя і кожна справа має свої особливості. У цій справі клієнт (а точніше родич клієнта) спочатку вирішив заплатити ЄСВ, […]

image
Вирішені головоломки
Скасовано ще 3 протоколи про порушення правил карантину (ст. 44-3 КУпАП)
Результат: Наші кліенти були звільнені від штрафу на загальну суму більше 68 000 грн.

08 травня 2020 року Жовтневим районним судом м. Запоріжжя розглянуто чергову справу по одному з наших постійних клієнтів, за нібито порушення правил карантину при торгівлі в роздрібному магазині. Як завжди протокол був складений на продавця, який нібито своїми діями порушив приписи постанови Кабінету Міністрів України. Вивчивши наші пояснення суд прийшов до висновку, що справу необхідно […]

image
Вирішені головоломки
Повернуто 1% внеску в пенсійний фонд за покупку будинку і земельної ділянки
Результат: Клієнт повернув понад 21 000 грн. та судовий збір в розмірі 840 грн.

Закінчено черговий судовий процес нашої компанії по поверненню клієнту 1% збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, безпідставно сплаченого при операції купівлі-продажу нерухомого майна. Цього разу розмір внеску істотніше більше звичайних сум – понад 21 000 грн., так як наш клієнт купував не тільки будинок, але і земельну ділянку під ним. Нагадаємо, що згідно із законодавством […]

image

Відгуки

Виктор Давыдов
Виктор Давыдов
08:44 01 Jun 20
Отличная компания! Сработали даже лучше чем прогнозировали!Выиграли спор с налоговой в чистую. Спасибо! Очень рекомендую.
Svetlana Katsai
Svetlana Katsai
15:33 04 May 20
Обратилась в данную фирму, т.к. искала кто может помочь с заполнением отчетов для ФОП и объяснит сколько и куда нужно платить, ибо в налоговую за разъяснением не то что идти, туда звонить страшно. Сначала пришла в "Советник" за советом :) а именно, на консультацию, очень приятный персонал, девушка все рассказала, объяснила, помогла с ключами, выписала мне все на листике.Когда пришло время сдавать отчет я уже все забыла и листик не помог :) Обратилась в ЮК Советник уже за ежемесячной помощью. Ежемесячно получаю счета для оплаты налогов, все время отзваниваются, информируют об изменениях в законадательстве, если меня это касается. Отвечают на все мои сообщения и звонки, при том быстро.Недавно случайно ввела не те реквизиты для оплаты налога, все проконтролировали, исправили.В общем за 5 месяцев никаких нареканий, я довольна и не переживаю, что забуду чтото оплатить или подать отчет.Редко пишу отзывы, но тут прям захотелось похвалить и сказать спасибо)Спасибо за качественную работу и ваше отношение к клиентам.Тем, кто еще не определился с компанией, которая станет надежным помощником ФОПу рекомендую!read more
Andrei Krasko
Andrei Krasko
09:09 30 Apr 20
Благодарю юридическую Компанию Советник и лично Дениса и Александру за профессионализм, чёткость, в работе, готовность помочь в любой ситуации.
Юлия Новикова
Юлия Новикова
16:28 27 Apr 20
Я хочу поблагодарить адвоката Дениса Штабовенка за оказанную помощь в решении моего вопроса. Всегда обязательный, корректный, вежливый, в общем, человек на своем месте и знает, чем он занимается! Дело выиграли, чему я очень рада!Рекомендую :)
Лидер Компаний
Лидер Компаний
18:35 15 Nov 19
я в восторге от предоставленных мне услуг! приятные цены на все виды моих запросов, консультация по телефону, грамотная помощь в решении всех волнующих меня вопросов, компетентные сотрудники(я имел дело с тремя), скорость выполнения поставленных задач. Короче смело рекомендую! Денису лично спасибо за отзывчивость. Минаков Александр
Сергей Ерохин
Сергей Ерохин
21:39 01 Nov 19
Компания создаёт атмосферу и реализует высокий уровень профессиональной юридический помощи. По моему вопросу все было сделано эффективно, с комментариями и разъяснениями мне как заказчику, во время. Спасибо.С уважением,Сергей Ерохин
Ombogdanov Bogdanov
Ombogdanov Bogdanov
11:50 31 Oct 19
Хотел бы выразить свою благодарность юридической компании Советник и лично Денису Штабовенко за юридическое сопровождение и помощь. В процессе совместной работы Денис продемонстрировал исключительно высокий профессионализм, четкость и аккуратность в работе, отстаивание интересов клиента в любой, даже самой сложной ситуации. В случае необходимости рекомендую обращаться в данную компанию и иметь дело с профессионалами своего дела.
Elena Beirit VEA MODELS
Elena Beirit VEA MODELS
10:56 17 Oct 19
Регистрировала ФОП через данную компанию. Всем довольна. Предоставили всю нужную информацию, объяснили наши действия и оперативно зарегистрировали ФОП. "+" девушкам менеджерам-консультантам, вежливые и приятные в общении.
Павлюченко Олександр
Павлюченко Олександр
05:54 24 Sep 19
В последние полгода адвокатская компания Советник проводит юридическое сопровождение моего предприятия. За это время был успешно реализован ряд консалтинговых проектов, выигран суд, были защищены интересы предприятия в спорах с контролирующими органами. Мы довольны сотрудничеством с ЮК Советник
Вова Зозуля
Вова Зозуля
14:20 06 Sep 19
Выражаю огромную благодарность Штабовенко Д. В. за помощь в суде против Приват банка ! Благодаря его высокой квалификации удалось добиться уменьшения суммы взыскания почти В 10 раз!!!!! Безусловно , советую всем этого замечательного адвоката!
Валерия
Валерия
06:00 05 Jul 19
Компания - супер! Денис Всеволодович - супер специалист!У нас суд длился почти два года, но когда мы обратились за профессиональной помощью в эту компанию все решилось за три месяца и в нашу пользу. Денис Всеволодович специалист экстра-класса. Спасибо за профессиональную помощь!
Natali Lahtarenko
Natali Lahtarenko
13:52 21 Jun 19
ООО КУА "Украинский капитал" пользовалось услугами ЮК Советник. Быстро и качественно. Спасибо. Рекомендуем.
Next Reviews

При визначенні ціни юридичних послуг наших адвокатів в Запоріжжі ми, як правило, виходимо з трьох підходів до формування вартості:

 1. Ведення справи за гонорар
 2. Поетапна оплата юридичних послуг
 3. Змішана форма

Ведення справи за гонорар. В цьому випадку, вивчивши матеріали справи та провівши первинну консультацію клієнта, адвокат визначає скільки коштуватиме його робота по досягненню потрібного клієнту результату. Надалі вартість не змінюється навіть у тому випадку, якщо з яких-небудь причин розгляд справи затягнувся на більший термін або потребує додаткової юридичної роботи. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за гонорар може починатися від 5000 грн.

Поетапна оплата послуг. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу – підготовку позовної заяви, претензії, вихід до суду, написання пояснень, скарг і так далі. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за фактично виконувану роботу становить:

 • підготовка позовної заяви – від 1500 грн.
 • вихід в судовому засідання – 900-1200 грн.
 • підготовка апеляційної, касаційної скарг – 1500-3000 грн.
 • підготовка клопотань, заяв, пояснень – 400-1000 грн.

Змішана форма. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу в меншому розмірі, ніж стандартно, але в разі досягнення потрібного клієнту фінансового результату клієнт додатково виплачує адвокату узгоджений розмір гонорару.

Додатково клієнтом, в разі необхідності оплачуються:

 • судовий збір
 • відрядження і проїзд в разі виконання роботи за межами міста Запоріжжя
 • залучення експертів, фахівців
 • оцінка майна
 • великі обсяги тиражування документів