Стягнуто вихідну допомогу з роботодавця

Незважаючи на те, що більшість трудового законодавства України «дісталося у спадок від СРСР», поступово воно наводиться до реальних економічних взаємин. Однією з новацій останніх років стало право власника компанії без пояснення причин припинити трудові відносини з посадовцем, яке обіймає керівну посаду.

Проте, наслідком такого рішення є те, що роботодавець має виплатити працівникові вихідну допомогу у розмірі 6-місячного заробітку.

У нашому ж кейсі, хоча власник компанії і ухвалив рішення про звільнення директора аудиторської компанії, виплатити йому вихідну допомогу та оформити звільнення згідно з нормами законодавства він «забув».

Нашому клієнту довелося звернутися до нас за допомогою для стягнення цих сум, моральної шкоди та покладання на роботодавця зобов’язання видати трудову книжку. Також ми просили стягнути компенсацію за прострочення виплати грошових сум.

На наш позов відповідач подав відгук, у якому не погодився з позовом, вважаючи, що пропущено термін звернення до суду. Також відповідач стверджував, що виплатив усі належні суми, при цьому не даючи жодних підтверджень цьому твердженню.

Як результат, суд задовольнив наш позов частково, стягнувши вихідну допомогу, моральну шкоду і зобов’язав видати нашому клієнтові трудову книжку.

Справа в судовому реєстрі тут

24.02.2023

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом