Оновлення інформації про кінцевих бенефіціарів власників

Цю статтю ми розмістили в липні 2020 року і тільки майже через рік Міністерство фінансів України затвердило Положення про форму і зміст структури власності.

Актуалізуємо відому на даний момент інформацію.

Отже, станом на 11.06.2021г. наказ Мінфіну від 19 березня 2021р. № 163 «Про затвердження Положення про форму і зміст структури власності», зареєстрований Міністерством юстиції України 08 червня 2021 року за № 768/36390, опублікований.

При цьому, чинності наказ набирає лише через місяць після опублікування.

Відповідно, в період з 11.06.21р. по 11.07.21р. ще НЕ МОЖНА подавати інформацію про структуру власності, так як наказ формально не почне діяти. Сподіваємося, цей час буде використано на формування роз’яснень держреєстраторам і розробку рішень щодо спірних моментах подачі документів.

А ось з 12 липня 2021 року розпочнеться відлік 3-х місячного терміну , протягом якого  компанії, зареєстровані до 28.04.202р., зобов’язані розкрити структуру власності та актуалізувати дані про кінцевих бенефіціарів власників.

У той же час, компанії, зареєстровані після 28.04.20р. також не залишаться в стороні – закон зобов’язує їх щорічно, починаючи з наступного після реєстрації року, протягом 14 днів подавати підтвердження і відомостей про бенефіціарів та структуру власності.

Також і компанії, у яких відбулися зміни, зобов’язані актуалізувати у реєстратора дані протягом 30 робочих днів. 

У цей 3-х місячний термін адміністративний збір за актуалізацію даних  НЕ стягується  (важлива умова: бенефіціари ВЖЕ внесені до реєстру і їх дані / паспорт і прописка / НЕ змінились).

Виходячи з нашого досвіду і прогнозуючи ажіотаж, відпустки нотаріусів та карантинні заходи в центрах адмінпослуг (попередній запис далеко наперед), ми пропонуємо почати підготовку документів вже зараз.

Надсилайте нам:

  • актуальні паспорта засновників і бенефіціарів,
  • коди ІПН (РНОКПП) засновників і бенефіціарів,
  • статут підприємства

для перевірки відповідності даних в установчих документах, державному реєстрі і реальності. І ми зможемо точно сказати – які дії будуть потрібні саме для Вашої компанії і прорахувати витрати.

Ми підготуємо і заповнимо необхідні документи, організуємо нотаріальне завірення паспортів бенефіціарів і, як тільки наказ набере чинності, подамо їх державному реєстратору.

Якщо паспорт у власника нового зразка (ID карта) – нотаріальне завірення не потрібно.

У разі, якщо бенефіціар не внесений або помінялися його дані – процедура така ж, тільки додатково оплачується адміністративний збір.

У разі, якщо змінилися дані у засновників компанії, ми допоможемо актуалізувати дані в реєстрі і в статутних документах, внесемо або наведемо в актуальне відповідність інформацію про власників, підготуємо рішення / протокол зборів і нову редакцію статуту. 

Вартість роботи залежить від кількості засновників в компанії, форми паспорта (старого зразка / ID карта), є засновники фізичними особами або юридичними. В останньому випадку також необхідно розкрити і подати інформацію про кінцевих власників всіх юридичних осіб-засновників.

Розкриття структури власності та актуалізація даних бенефіціара в компанії з одним засновником фізичною особою, внесеним до ЄДР, з паспортом – ID картою (дані паспорта збігаються із зазначеними в реєстрі) становить 1500-1800 грн.

Детальніше про нюанси оновлення інформації про кінцевих бенефіціарів можна почитати на сторінці нашого сайту .

11.06.2021

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом