Не встигли подати інформацію про кінцевих бенефіціарів? Що далі, невже штраф ?!

Насправді, хоча стаття 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення дійсно передбачає застосування штрафу за неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевий бенефіціарного власника юридичної особи, не все так просто.

ДАНИЙ ШТРАФ НЕМОЖЛИВО ЗАСТОСУВАТИ АВТОМАТИЧНО!

І пов’язано це саме з особливостями провадження справ про притягнення до адміністративної відповідальності:

  1. Такий штраф застосовують до посадової особи, відповідальної за подачу відомостей – тобто директора (а не до самої компанії), який є фізичною особою.
  2. Отже, для застосування штрафу уповноважені державою особи (співробітники Мін’юсту) зобов’язані встановити особу директора згідно паспортного документа, з’ясувати обставини вчинення правопорушення (відібрати пояснення), скласти відповідний протокол і передати його в суд для прийняття судом рішення про обгрунтованість штрафу. 
  3. Саме тому відповідний Порядок , передбачає, що в разі виявлення під час здійснення контролю за діяльністю в сфері державної реєстрації фактів неподання юридичною особою державному реєстратору визначеної Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» інформації про кінцевий бенефіціарного власника Мін’юст рекомендованим листом інформує про це керівника відповідного юридичної особи або особу, уповноважена діяти від імені такої юридичної особи (виконавчого органу), з вимогою про необхідність звернення такої особи в місячний строк до Мін’юсту для складання відповідно до законодавства протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною шостою статті 166 -11 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Чи багато директорів прийдуть до Мін’юсту, щоб на них склали протокол ?! Чи мають співробітники Мін’юсту повноваження і ресурс затримувати людей на вулицях і в офісах?

Риторичні запитання, як Ви розумієте …

АЛЕ.

При цьому подавати інформацію про бенефіціарів обов’язково потрібно і після 11.10.21г., і ось чому.

Згідно зі статтею 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Відповідно, оскільки не подання інформації є триваючим правопорушенням, то необхідно зупинити сам процес порушення – і зробити це можна тільки його усуненням, тобто подачею необхідних документів.

Після їх подачі, і закінчення 3-х місяців, на нашу думку, залучити директора до відповідальності буде неможливо.

Таким чином, дата 11.10.2021р. не є кінцевою датою для автоматичного накладення штрафу, і має сенс все одно подавати інформацію про кінцевого бенефіціара, структуру власності і після цієї дати.

06.10.2021

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом