Наскільки складно виселити людину з житлового приміщення?

Наскільки складно виселити людину з житлового приміщення? 1

Юридична послуга «Вирішення спорів про нерухомість» від ЮК Радник

Нерухоме майно в усі часи є показником достатку і стабільності його власників. Воно завжди затребуване, незалежно від ситуації на ринку нерухомості. Так, бувають часи, коли попит на нерухомість падає. Це найчастіше виникає за часів економічної кризи, коли споживча здатність покупців різко зменшується. Але рано чи пізно попит на квартири, будинки, присадибні ділянки та інші об’єкти нерухомого майна відновлюється.  

Тому у всіх судах Запоріжжя ми дуже часто стикаємося з ситуаціями, коли саме нерухомість стає «яблуком розбрату» в суперечці між родичами під час розподілу спадщини або в шлюборозлучному процесі. І такі суперечки нерідко призводять до жорстких конфліктів навіть між найближчими родичами, членами однієї сім’ї, які проживають разом. 

За допомогою до адвоката може звернутися колишнє подружжя, адже після розірвання шлюбу не відбувається автоматичної втрати прав користування придбаним раніше майном. Вони продовжують бути спільними власниками нерухомого майна, купленого в період спільного проживання. Найчастіше каменем спотикання стає розділ такого майна або порядок користування ним.

Ще одна категорія людей, яка часто стикається з проблемою розподілу нерухомого майна – це спадкоємці. Особливо, якщо в справі фігурує заповіт покійного, в якому він передав своє майно певним спадкоємцям, тим самим обмеживши права залишилися наследодателей, які мають право на частину спадщини за законом.

Якщо умовно розділити всі судові суперечки, пов’язані зі сферою нерухомості на категорії, то можна виділити 6 основних груп, які все одно так чи інакше матимуть точки перетину один з одним.

  1. Спори, пов’язані з оскарженням прав на нерухоме майно.
  2. Оскарження угод, пов’язаних з нерухомістю, в судовому порядку (придбання, продаж, дарування і т.д.).
  3. Спори, пов’язані зі зняттям з реєстрації місця проживання або припиненням права проживати в житловому приміщенні або користуватися ним.
  4. Розділ нежитлового майна, виділення частки клієнту.
  5. Судові суперечки по зняттю обтяжень або арештів з нерухомості.
  6. Залагодження суперечок, що виникли після незаконної реконструкції або перепланування.

Найбільшою категорією є житлові спори. Незалежно від підстав виникнення, предметом спору завжди є об’єкт житлової нерухомості.

Давайте розглянемо найпоширенішу суперечку, яка стосується позбавлення прав користуватися житловим приміщенням

Причиною подачі позовної заяви до суду в основному вважається тривале непроживання людини в квартирі (будинку). Адже по-іншому вирішити проблему не виходить. 

Згідно житлового законодавства, навіть якщо людина довгий час не проживає за місцем реєстрації, його все одно не можна виписати за бажанням інших мешканців даної нерухомості. 

Те ж стосується і шлюборозлучних процесів. Розірвання шлюбу не є причиною того, що один з подружжя позбудеться права проживання або користування квартирою. 

Людина, яка зареєстрована в будинку або квартирі, але тривалий час не живе там, обмежує права інших мешканців. Вони не можуть повноцінно користуватися, розпоряджатися квартирою, оформити приватизацію. Тому дуже часто вони звертаються до суду, щоб позбавити такого мешканця права користуватися цією нерухомістю. Дуже велику роль грає позовна заява. 

Від правильності заповнення і своєчасності подачі позовної заяви залежить, наскільки швидко справа буде розглянута в суді. А чим швидше вирішиться питання, тим менші фінансові витрати ви понесете.

Більш складними є справи, які пов’язані з примусовим виселенням осіб з житлової нерухомості. Особливо, якщо в справі фігурують неповнолітні діти, зареєстровані на даній житлоплощі. В даному випадку подається позовна заява про втрату особою права власності або права користування житловим приміщенням.

Дуже часто, якщо існують кілька власників житлового майна, і вони не хочуть або не можуть проживати разом з ряду причин, виникає суперечка, яка стосується поділу такої нерухомості на частки. Така категорія суперечок вважається найтривалішою. Але це не означає, що треба пускати справу на самоплив і не відстоювати свої права в суді. За допомогою грамотного адвоката ви легко впораєтеся навіть з такою ситуацією.

Також часто звертаються до суду, щоб визнати право власності на нерухомість. В основному необхідність у вирішенні даних спорів виникає при здійсненні операцій з нерухомістю – продажем, купівлею і т.д.


Юридична послуга «Вирішення спорів про нерухомість» від ЮК Радник

13.05.2021

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом