Проконсультуємо як правильно діяти.
Якщо проблема вже неминуча – вирішимо її в суді.
15 років досвіду вирішення складних юридичних справ,
сотні судових процесів. Ми знаємо як допомогти Вам.
Для наших адвокатів допомога юридичним і фізичним особам у веденні судових суперечок за договорами підряду та інших судових суперечок з будівництва це одна з основних спеціалізацій з 2005 року.
Зазвичай юридичні послуги по веденню будівельного спору потрібні в наступних випадках:
Процедура рішення судового будівельного спору в Запоріжжі можлива одним єдиним способом: підготовка позовної заяви (а в ряді випадків – попередньо і претензії) і подача його в один з районних або господарських судів.
У будь-якому випадку, перед подачею позову наш адвокат проведе попередню консультацію про найбільш ефективні способи захисту підрядника, субпідрядника або замовника будівельних робіт і узгодить всі подальші кроки. Ведення справи можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді Запоріжжя.
Середній строк ведення будівельного спору в судах Запоріжжя – 2-4 місяця
Даний строк залежить насамперед від обставин справи і буде уточнений адвокатом при первинній консультації.
Вартість ведення судового спору за договором підряду через суд в Запоріжжі – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни вказані нижче
Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти в цілому що таке судовий спір і як він проходить. Подивитися на нього очима адвоката. Успіх в будь-якому судовому спорі складається з наступних елементів:
Законодавство України, крім відомих більшості кодексів, містить масу підзаконних актів – роз’яснень, інструкцій, положень, які конкретизують положення законів, а часом і суперечать їм. Вищі суди України систематично видають роз’яснення щодо застосування тих чи інших положень законодавства. Судові рішення Вищих судів України де-факто носять силу юридичного прецеденту і прихильно приймаються суддями. Зрештою, є усталені положення практики, які використовуються усіма суддями, незважаючи на те, що вони ніде не прописані.
У даній ситуації, адвокат, що спеціалізується на судових спорах, грунтуючись на своєму досвіді, може використовувати суперечливе і піддається різного тлумачення законодавства саме на користь клієнта.
Говорячи про стратегію і тактику судового спору, необхідно розуміти жорсткий зв’язок цих понять. Нерідко, вступаючи в судову «баталію» адвокат не робить кроків для забезпечення конкретного результату і в підсумку отримує суперечка заради суперечки, навіть вигравши який, не досягає економічного результату.
Так, подаючи позов про стягнення грошових коштів, позивачем часто залишається можливість для виведення активів боржника або уникнення відповідальності іншим способом.
Стратегія судового спору – це перш за все чітке розуміння лінії спору, результату, який необхідно досягти. Навряд чи доцільно подавати позов про стягнення заборгованості по орендній платі, якщо вже на стадії підготовки позову можна з великою часткою ймовірності припустити, що договір буде визнаний недійсним. Набагато доцільніше подати позов про визнання договору недійсним і застосування реституції. Результат буде тим же, однак буде досягнуто набагато простішим шляхом.
Тактика судового спору – це сукупність процесуальних дій, які призводять до досягнення конкретного результату. Існує безліч процесуальних хитрощів і ходів, які призводять як до затягування спору, так і до його якнайшвидшому вирішенню.
Також необхідно відзначити і психологію судового спору. Нерідко, правильна побудова лінії захисту або нападу призводить до деморалізації противника, залученні на свою сторону судді, а, отже, до максимально сприятливому для вас течією спору.
І, звичайно ж, кажучи про судову суперечку, важко переоцінити роль доказів. Не маючи необхідних доказів, годі й думати про те, щоб виграти суперечку. А значить, їх необхідно зібрати, відновити, «створити» в кінці кінців.
Як Ви бачите, з боку, якщо не вникати в специфіку судового спору, все здається легким і простим – подав позов і виграв. На практиці ж, успіх представництва інтересів клієнта в суді залежить від безлічі факторів, знань і умінь вашого адвоката.
Реалії українського бізнесу такі, що великі замовники диктують умови більш дрібним партнерам, отримуючи послуги або товари на умовах відстрочки платежу. Однак, іноді бажання заощадити виходить за розумні межі, і контрагент перестає оплачувати прийняті без зауважень роботи (послуги) будь-яким чином без судового рішення. Не пощастило так з контрагентом і нашому клієнту, який протягом 2020 року виконав […]
Господарські суперечки не бувають простими і характеризуються великою кількістю документації. Також, не дивлячись на багаторічну практику, нас продовжує дивувати унікальність кожного спору. У кожному з них буде особливість, що дозволяє запам’ятати цей процес і виділити серед інших. У цій справі наш клієнт ще в 2018 році виконав комплекс робіт по установці електрофільтру при реконструкції теплової електростанції, і […]
Наша компанія супроводжує процедуру банкрутства одного із Запорізьких заводів, який навмисне був доведений до банкрутства і всі активи якого були виведені під різними приводами. Коли ж ліквідатор подав позов про повернення майна назад банкруту, судом було відмовлено у відкритті провадження, з мотивуванням про те, що необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1,5% від суми майна, […]
Центральним апеляційним господарським судом задоволено скаргу нашого клієнта на ухвалу господарського суду про відмову застосувати забезпечення позову. Так, наш клієнт звернувся до суду з позовом про захист своїх корпоративних прав на компанію і для неможливості подальшого перепродажу частки в статутному капіталі попросив суд заборонити суб’єктам держреєстрації здійснювати реєстраційні дії щодо відповідача. Однак суд першої інстанції […]
При визначенні ціни юридичних послуг наших адвокатів в Запоріжжі ми, як правило, виходимо з трьох підходів до формування вартості:
Ведення справи за гонорар. В цьому випадку, вивчивши матеріали справи та провівши первинну консультацію клієнта, адвокат визначає скільки коштуватиме його робота по досягненню потрібного клієнту результату. Надалі вартість не змінюється навіть у тому випадку, якщо з яких-небудь причин розгляд справи затягнувся на більший термін або потребує додаткової юридичної роботи. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за гонорар може починатися від 5000 грн.
Поетапна оплата послуг. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу – підготовку позовної заяви, претензії, вихід до суду, написання пояснень, скарг і так далі. Вартість допомоги адвоката в судовому спорі в Запоріжжі за фактично виконувану роботу становить:
Змішана форма. В цьому випадку, оплата роботи адвокатів відбувається за фактично виконувану роботу в меншому розмірі, ніж стандартно, але в разі досягнення потрібного клієнту фінансового результату клієнт додатково виплачує адвокату узгоджений розмір гонорару.
Додатково клієнтом, в разі необхідності оплачуються:
У 2011 році до нас звернулося Запорізьке підприємство, яке в наслідок приватизації набуло цілісний майновий комплекс в м Бердянську. Однак, як виявилося, деякі об’єкти нерухомості в наслідок помилки не були включені в перелік приватизованого майна, а отже вони були відображені в технічному паспорті як самовільні об’єкти нерухомості. Нашими фахівцями були вивчені надана клієнтом технічна і правовстановлюючих документація, З метою посилення доказової бази було ініційовано отримання висновку експерта про те, що незареєстровану нерухоме майно є конструктивною частиною будівлі в цілому і не може бути відокремлене від нього. В судовому процесі суду представлені необхідні пояснення і докази. Проведена робота з відповідачем – фондом держмайна України, який у своєму відгуку підтвердив фактичні обставини справи. Результат: позов судом задоволено, визнано право власності на ряд об’єктів нерухомості. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/14640662
У 2015 році до нас за допомогою звернувся громадянин України, який постійно проживає у Великобританії, у якого в Україні залишилася квартира, в якій йому належала ½ частину. Після смерті його матері, він і його брат прийняли спадщину, і його частка збільшилася до ¾ частин проти ¼ у брата. У той же час, квартира здавалася братом в оренду на власний розсуд, дохід від здачі в найм не розподіляють. Нами були вивчені ті документи, які були в наявності у клієнта, зібрані додаткові докази, що підтверджують неможливість спільного експлуатація квартири, самовільної передачі квартиру в оренду, наявності конфлікту і т.д. Також була зроблена оцінка вартості ¼ частини квартири. В судовому процесі нами були ініційована експертиза з метою встановити факт неможливості розділу квартири. Також суду були представлені правові позиції Верховного суду України по аналогічним спорах. Також було організовано внесення грошей за ¼ відповідача на депозит суду. Результат: суд повністю задовольнив позов, припинив право власності відповідача і визнав право на ¼ частину квартири за нашим клієнтом. Справа в судовому реєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59128545
Зробити таку процедуру можливо далеко не завжди, тому що майно повинно підлягати розділу без втрати свого призначення і мати можливість функціонувати далі, як цілісний житловий будинок. Також такі справи не можуть бути розглянуті без проведення технічної експертизи і в ряді випадків згоди сусідів. При цьому на ділянці не повинно бути неузаконеним будівель, і повинна бути оформлена земля під будинком. Як бачите, навіть на папері це не звучить просто. У реальному ж житті виділити частину будинку в натурі в судовому порядку завдання на порядок складніше. Однак, ми не даремно любимо головоломки, і вирішуємо в тому числі і такі завдання. Ось деякі справи, в яких наші клієнти отримали виділену в натурі частина будинку: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/30273779 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/35662070
В 2013 году к нам обратился клиент, который рассказал, что у них возник спор с соседями, которые требуют снести построенный им гараж, так как он расположен менее чем в 1 метре от дома соседей. На момент обращения к нам клиента судебное дело уже длительный период находилось в суде и было почти проиграно. Нам пришлось в срочном порядке готовить возражения и ходатайства, которые помогли бы сформировать позицию защиты. В итоге нам удалось показать судье, что действующие строительные нормы не устанавливают расстояние от стены до стены подобного типа строений, и что снос здания это исключительная мера, которая не может применяться в каждом случае без разбора. Также по нашему ходатайству была проведена техническая экспертиза, которая показала, что устранить возможные нарушения можно и без сноса гаража. В итоге, в иске соседей нашего клиента было отказано. Дело в судебном реестре: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/32789946