Знято арешт з нерухомого майна

Судова практика щодо зняття арештів, накладених в рамках виконання судових рішень, постійно змінюється. Останні судові рішення говорять про те, що боржник не може звернутися з позовом про зняття арешту, а повинен оскаржити такий арешт в рамках процедури подачі скарги на дії виконавця.

Однак, що робити в проблемних випадках – коли виконавче провадження вже знищено, стягувач або боржник померли або припинили своє існування?

Наш клієнт зіткнувся саме з такою ситуацією, коли не зміг прийняти спадщину через накладені на квартири арешти. Заборгованість матері клієнта перед одним з банків була невелика, і клієнт навіть згодна була її погасити – але виконавці не могли її прийняти з причини відсутності виконавчого документа. З цієї ж причини зняття арешту було б неможливим.

Як наслідок нам залишилося тільки звернутися в суд з позовом про зняття арешту.

Однак, суд порахував, що раз має місце спадкування (а значить і відносини правонаступництва), то нашому клієнтові, на думку суду, потрібно було б замінити боржника у виконавчому провадженні на себе, а тільки потім оскаржити дії виконавця.

Погодитися з такою єзуїтською правовою думкою ми не могли, і оскаржили рішення суду. Постановою Запорізького апеляційного суду наша скарга була повністю задоволена.

Після повернення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції ніяких труднощів для нашого клієнта вже не виникло.

Позов був повністю задоволений, клієнт зміг оформити свою спадщину.

Рішення суду тут.

16.07.2021

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом