Відмовлено у позові АТ «КБ Приватбанк» до нашого клієнта у повному обсязі

Багато хто вважає, що судові процедури це довго. Справді, у всьому світі, і Україна не виняток, суди проходять неквапом — процесуальні терміни, завантаження суддів, не явка сторін…

Але іноді правосуддя вміє дивувати швидкістю розгляду справ.

Наприклад, до одного із Запорізьких судів позов Приватбанку до нашого клієнта надійшов 02 березня 2021 року, а вже 14 квітня 2021р. судом було винесено судове рішення, яким позов було повністю задоволено та з клієнта стягнуто понад 133 000 грн. заборгованості.

Дізнавшись про це, ми відразу подали заяву про перегляд заочного рішення, і вже в травні 2021 року рішення було скасовано судом, який його виніс.

Далі почалася тривала процедура, протягом якої ми намагалися змусити банк обґрунтувати свої вимоги. Так, за фабулою справи між нашим клієнтом та банком було укладено додаткову угоду до кредитного договору (реструктуризація), за якою наш клієнт мав виплатити частинами основний борг, а банк списати йому пеню та штрафи.

В результаті наш клієнт свій обов’язок виконав і основну суму боргу погасив (хоча і з порушенням встановлених додатковою угодою термінів, потрібно визнати).

А ось банк вирішив і суму боргу одержати, і пеню стягнути. І вважав, що якщо терміни порушені — то він звернеться до суду зі стягненням і пені, і штрафу, і суми боргу.

Коли ж ми розписали у відкликанні помилковість цієї позиції, банк просто перестав бути в суді, ігноруючи судову процедуру. В результаті суд повністю погодився з нашими доводами та у позові відмовив у повному обсязі.

І що ви думаєте? Банк подав апеляційну скаргу, де вирішив оскаржити судове рішення як несправедливе.

Проте ми змогли переконати й апеляційний суд у тому, що аргументи банку не ґрунтуються на законі. Понад те, на нашу переконання не останню роль мала і моральна сторона цієї справи, саме явна спроба банку шляхом формалістичних причіпок створити штучні борги людини. Адже маючи спочатку борг у сумі 30 000 грн., наш клієнт за угодою з банком сплатив суму більш ніж утричі, ніж початковий борг із реструктуризації, але навіть цього виявилося для банку мало, через що він і звернувся до суду з цим позовом.

Проте справедливості досягнуто.

Справа в судовому реєстрі тут

18.02.2022

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом