Верховним судом скасовано рішення апеляційного суду про визнання договору дарування недійсним

Верховний суд поставив крапку у цивільній справі, яку наша компанія супроводжувала з 2020 року за позовом до нашого клієнта про визнання договору дарування недійсним та примусовим вселенням.

По фабулі справи наш клієнт отримав дар будинку від свого дядька. Угода була здійснена в нотаріальному порядку з дотриманням усіх вимог законодавства.

Однак через кілька місяців після підписання договору дарувальник звернувся з позовом до суду, в якому вказав, що він не розумів значення своїх дій, перебував у важких обставинах, угода є удаваною, уявною — і все це одночасно. В обґрунтуванні своєї позиції позивач зазначив, що має низку важких хвороб і вважав, що насправді підписує договір продажу будинку в обмін на те, що в його дачному будинку буде зроблено ремонт. Також посилався на розписку, за якою він має отримати гроші після переоформлення будинку.

Ми послідовно довели в суді першої інстанції, що позивач чудово розумів суть договору, кілька разів приходив до нотаріуса на консультацію до його підписання та здійснював активні дії, спрямовані на його вчинення (зокрема, забезпечив внесення запису до реєстру нерухомості про наявність права власності). А розписка не пов’язана з договором і є окремим зобов’язанням сторін.

Суд першої інстанції погодився з нашими доводами та відмовив у задоволенні позову.

Проте, в апеляційному суді колегія суддів, вислухавши позицію позивача, вирішила, що порушення його прав є очевидним і визнала договір недійсним, проігнорувавши всі аргументи захисту та посилання на правові позиції Верховного суду у подібних справах.

Нам нічого не залишилося, як звернутися до суду останньої інстанції з касаційною скаргою, в якій посилалися на порушення раніше сформованих правових позицій Верховного суду та безпідставність висновків суду апеляційного.

І у вересні 2022 року суперечка була завершена нашою повною перемогою, Верховний суд погодився з нашою скаргою та скасувавши рішення апеляції, залишив у силі рішення суду першої інстанції.

Справа у реєстрі – тут

16.09.2022

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом