Скасовано штраф інспекції з питань праці за «неоформленого працівника»

З 2017 року, коли були значно збільшені штрафи за неоформлення працівників відповідно до вимог трудового законодавства, питання протистояння бізнесу та «інспекторів з праці» не втрачає своєї актуальності.

І хоча розмір штрафів у 2020 році був знижений, він все ще залишається значним і може не просто «боляче вдарити по кишені», а навіть розорити невеликий бізнес. Крім того, крім обласної інспекції з питань праці, була створена міська інспекція – і тим самим кількість перевірок значно збільшилася.

Така перевірка прийшла і до нашого клієнта, який веде невеликий бізнес з продажу продуктів харчування з кафетерієм. При цьому як продавець, так і бармен є офіційно оформленими співробітниками.

Перевірки інспекції з питань праці як завжди велася із застосуванням відеокамери, на яку фіксували всіх, хто знаходиться в приміщенні.

І якщо співробітники магазину не викликали великого інтересу перевіряючих, то в кафетерії їм здалося, що крім бармена на кухні знаходиться ще один неоформлений працівник, який нібито суміщає посаду кухаря і офіціанта. До таких висновків інспектора прийшли на підставі знаходженні людини в приміщенні кухні, надягнутого фартуха і виносу продуктів харчування на підносі клієнтам.

Незважаючи на надані пояснення, що це подруга бармена, яка зайшла до неї в гості, а спостерігаючи ситуацію з перевіркою – просто вирішила допомогти подрузі, інспекторів з праці не задовольнили. Пояснення підприємця, що він вперше бачить подругу свого співробітника, не давав їй дозволу на роботу або навіть знаходження в приміщенні, а також в принципі не може контролювати всіх людей, які заходять – перевіряючі вирішили, що це тільки підтверджує вину роботодавця.

У підсумку нам нічого не залишалося, як звернутися з позовом до суду. Готуючись до судового процесу, ми витребували у інспекторів відеозапис, вивчили його і підготували обґрунтування позову щодо відсутності доказів порушення трудового законодавства.

У суді ми також заявили клопотання про допит свідків, а саме підприємця, його співробітників і подруги бармена. Також цікавою процесуальною дією виявилося дослідження відеозапису – яке відбувалося двічі, оскільки після першого перегляду, в момент допиту свідків, юрист інспекції з питань праці почав раптом стверджувати, що на відео зафіксовано зізнання підприємця в порушенні.

При цьому юрист так на цьому наполягав, що для того щоб переконатися, що у інших учасників процесу після першого перегляду не було провалів в пам’яті, нам довелося переглянути відео ще раз.

Однак, дива не сталося. І ніяких зізнань запис не містив.

07.09.2020г. Запорізький окружний адміністративний суд задовольнив наш позов в повному обсязі, визнав протиправними і скасував постанову про накладення штрафу на суму 47230 грн.

Справа в судовому реєстрі – http://reyestr.court.gov.ua/Review/91371949

11.09.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом