Скасовано рішення митниці про коригування митної вартості товару на суму 472 000 грн.

Здавалось б проста для бізнесу операція – знайти і купити товар дешевше, продати дорожче. Але не у випадку, якщо необхідно декларувати імпорт товару на українській митниці.

Наш клієнт купив у Польщі транспортний засіб, який вже домовився поставити українському клієнту.

Коли товар прибув до Одеси, митному органу були надані: контракт, інвойс, коносамент, тальманської розписка, звіт від вартості та інші необхідні документи.

Вартість товару була задекларована згідно суми контракту.

Однак, митниця порахувала, що застосовувати перший метод визначення ціни – за контрактною вартістю, неправильно і товар коштує набагато дорожче. В результаті митних розрахунків вартість зросла з контрактної 78 000 доларів США, до 123 000 доларів США.

Як наслідок і митні платежі зросли на 472 000 грн.

Оскільки наш клієнт вже мав зобов’язання з постачання даного товару, йому нічого не залишалося як забрати товар під зобов’язання оплати митних платежів, після чого він звернувся до нас для підготовки позову до суду.

У складеному нами позові ми обґрунтували, що митний орган не мав права відходити від першого методу визначення вартості товару, а знайдені митницею «недоліки» не впливали на складові митної вартості товару.

Звичайно ж, не завжди можливо оформити угоду ідеально і завжди є позиції, до яких можна «причепитися». В даному випадку митні орган як причину відходу від першого методу визначення ціни визначив:

  • «Неправильний номер» інвойсу в сертифікаті відповідності. Однак, неправильність тут була тільки на думку митниці, оскільки даний номер інвойсу стосувався попереднього власника товару – польської компанії, яка продала товар нашого клієнта.
  • Протиріччя між коносаментом і інвойсом в частині платника за фрахт перевезення товару морем. Насправді ніякого протиріччя тут немає, оскільки польський контрагент нашого клієнта оплатив доставку товару з Китаю відразу в Одесу, тому і оплатив фрахт. І ця позиція входила у вартість контракту.
  • Додатково наданий інвойс свідчить про можливу підробку, так як виписав на суб’єкта господарювання Польщі. Тільки для української митниці здається підозрілим, якщо продала вам товар компанія вказана колишнім власником товару.

Отримавши наш позов, митниця підготувала відгук більш ніж на 40 сторінках і просила суд відмовити нам, оскільки, нібито, митна вартість була правомірно відкоригована.

Однак, вивчивши наші аргументи, суд не погодився, що наведені митницею чинники дійсно давали їм право відходити від першого методу визначення митної вартості.

Як підсумок суд скасував рішення про коригування митної вартості та картку відмови в прийнятті митної декларації.

Справа у судовому реєстрі – http://reyestr.court.gov.ua/Review/86985529

12.06.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом