Скасовано наказ Міністерства юстиції України про притягнення до відповідальності приватного виконавця

Адміністративні суперечки є однією з найскладнішою категорією справ, оскільки найближче до теорії та самої сутності права.

Дискреція, обґрунтованість, владні повноваження — усі ці терміни не порожні слова.

У даному кейсі дисциплінарна комісія приватних виконавців при Міністерстві юстиції України притягнула до відповідальності нашого клієнта одного з приватних виконавців Запорізької області у вигляді попередження.

При цьому, хоч це і найм’якший із можливих видів відповідальності, наш клієнт не бачив у своїх діях складу дисциплінарного проступку, оскільки порушення були формальними і такими, що не впливали на результат його роботи і не завдали шкоди. А наявність шкідливих наслідків є одним із складових складу правопорушення.

Позов був поданий нами до початку війни, а розгляд спору завершився лише у червні 2022р.

Міністерство юстиції категорично не погодилося з позовом і у відкликанні на 15 сторінках виклало позицію, яка зводилася «якщо ми маємо повноваження покарати», отже ми мали рацію.

Наші адвокати надали суду не лише правові позиції Верховного суду, які обґрунтували необхідність мотивування рішень органів влади, та відображення у цих мотивуваннях причин притягнення будь-якої особи до відповідальності. Але й у судовому засіданні наочно показали неспроможність позиції відповідача.

Як результат, суд повністю задовольнив позов, скасувавши рішення дисциплінарної комісії приватних виконавців при Міністерстві юстиції України, наказ Мін’юсту, яким він був введений в дію, а також стягнув судові витрати.

10.06.2022

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом