Повернено суму ЄСВ, добровільно сплачену «сплячим ФОП» податковій за «листом щастя».

Ситуацією, в якій людина, якат була в період з 2017 по 2021 роки підприємцем, отримує вимогу податкової заплатити ЄСВ за цей період вже нікого не здивувати. Словосполучення «сплячий ФОП», «лист щастя від податкової» міцно увійшли в обіг бізнесу.

При цьому, судова практика надає 2 працюючі можливості скасувати податкову вимогу сплати ЄСВ в судовому порядку:

  1. Коли ФОП був на загальній системі, не мав доходу, і, при цьому, працював оформленим найманим співробітників – і роботодавець платив за нього ЄСВ.
  2. Коли ФОП зареєструвався до 2004 року і не вносив дані про себе в новий реєстр юросіб і підприємців.

Однак, навіть якщо клієнт потрапляє під одну з цих категорій – виникає питання, що робити з вже сплаченисм або стягнутими в судовому порядку ЄСВ?

Практики вирішення такого питання в судовому порядку ми не знайшли. Тому, коли наш клієнт довірив створити таку практику нам, ми тільки зраділи 🙂

Відповідно, ми подали до податкового органу лист про повернення помилково отриманої суми ЄСВ на рахунок клієнта, і, очікувано отримали відмову в зв’язку з нібито наявними боргом.

Після цього ми підготували позов до Запорізького окружного адміністративного суду, в якому просили зобов’язати податкову сформувати і подати до державного казначейства висновок про повернення помилково оплаченої суми ЄСВ.

Податкова і казначейство дружно написали відгуки, в якому посилалися на що тільки можливо, що нібито перешкоджає поверненню боргу. Казначейство дійшло навіть до правового висновку, що нібито оскільки податкова повинна подати не висновок, а розрахунок, на підставі якого готується висновок – значить в позові потрібно відмовити.

Однак, така єзуїтська логіка і відсутність сформованої практики не допомогло уникнути відповідальності, і суд, вивчивши наші заперечення на відгуки податкової та казначейства, задовольнив позов у ​​повному обсязі.

Судове рішення по справі.

19.03.2021

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом