Остаточно скасовано податкові повідомлення-рішення на суму 6 000 000 грн.

Податкові органи України полюбляють пояснювати всі свої дії низькою податкової культурою платників податків – мовляв схеми мінімізації, ФОП, товари з “повітря” тощо.

Однак, як показує досвід, зазвичай великі донарахування отримують якраз ті, хто веде найбільш чесний і прозорий бізнес.

У 2018 році у наших клієнтів, які платили в рік (2015-2018 роки) більш 1 500 000 податків, була проведена перевірка. За її результатами було винесено повідомлення-рішення на суму 5 982 000 грн. Причини стандартні – так, всі документи є, але оформлені якось негарно. Тут підпис кривенький, тут сертифіката немає. І взагалі ваш контрагент не міг вам це продати, тому як сам не міг ніде це отримати.

Стандартна безтоварних операція продажу і послуги в класичному виконанні податкового органу.

Після отримання акту перевірки нами були підготовлені заперечення на акт, які по суті ніхто не розглядав. Після подання скарги в ДФС України ми отримали відповідь, що все чудово і ГУ ДФС в Запорізькій області правильно донарахувало нам податкові зобов’язання.

Тому нам нічого не залишалося, як подати до суду. Власне, час, поки скарга розглядалася в Києві, і було використано на підготовку до суду.

Позов зайняв всього 18 сторінок, додатки до позову 61 позицію, а самих копій 7 стандартних коробок з під паперу А4 (до речі, як би смішно це не було, але в податкових суперечках обсяг роботи часто можна обчислювати коробками документів).

Суд першої інстанції погодився з нашими аргументами. Якщо узагальнити позицію суду, то вона звелася до того, що платником податків надані не тільки всі первинні документи за господарськими операціями, а й документи, що побічно підтверджують їх вчинення; доведено зміна активів в наслідок виконання угод. При цьому податковий орган не надав доказів на підтвердження висновків акта перевірки, а отже вони є припущеннями, якими не може керуватися суд. Посилання податкової на існування кримінальних проваджень і порушення контрагентів-постачальників також не були прийняті судом, оскільки компанія не може відповідати за дії або бездіяльності інших осіб.

Однак, податковою була подана апеляційна скарга, розгляд якої затягнулося через введення карантину на всій території України.

І ось, нарешті 17 червня 2020 року Третій апеляційний адміністративний суд відмовив у скарзі ГУ ДПС в Запорізькій області і залишив в силі рішення суду.

Попереду стягнення з податкової понесених за час судового процесу судових витрат у вигляді витрат на адвокатську допомогу та судовий збір.

Справа у судовому реєстрі – http://reyestr.court.gov.ua/Review/85996354

19.06.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом