Клієнт виключений з переліку ризикових підприємств в судовому порядку

2020 рік став роком «ризиковості» для багатьох українських підприємств, і податкова без сорому користується механізмом, який фактично паралізує нормальну господарську діяльність бізнесу, що працює з ПДВ.

Йдеться про пункт 8 критеріїв ризиковості, який припускає можливість вважати Ваше підприємство ризиковим, навіть якщо ваш контрагент, купивши у вас товар, продав його підприємству, яке податкова вважає «підозрілим».

І якщо ви не готові відмовлятися від податкового кредиту і «оббивати пороги» в податкових з проханнями виключити ваше підприємство з ризикових, або відкривати нове ТОВ, то залишається тільки судитися.

Судова процедура можлива тільки після подачі комплекту документів, передбаченого законодавством до податкової в електронній формі та отримання рішення про відмову виключити з ризикових підприємств.

Саме так вирішив вчинити наш клієнт, який в середини 2020 року потрапив в перелік ризикових.

Ми супроводжували процедуру його виведення з ризиків з самого початку – подавши адвокатський запит в ГУ ДПС в Запорізькій області про причини віднесення в ризикові підприємства та допомоги в підготовці комплекту на виведення з ризикових.

У вересні 2020 роки нами було подано позов до Запорізького окружного адміністративного суду.

У відзиві на позов податкова стверджувала, що має право відносити будь-яке підприємство до ризикових, і це, нібито, не впливає на платника податків негативно, оскільки не порушує його права.

Ми ж подали в суд заперечення, пославшись на актуальну прецендентное практику Верховного суду, згідно з якою такий спосіб захисту права платників податків, як виведення з переліку ризикових є найбільш ефективним у захисті порушеного права.

У підсумку, вивчивши зібрані нами документи і наведені аргументи, суд погодився з необгрунтованістю віднесення нашого клієнта до переліку ризикових підприємств і зобов’язав податкову виключити його із переліку.

Справа в судовому реєстрі.

16.01.2021

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом