Скасування виконавчого надпису

Кожна судова справа унікальна, навіть якщо вона не має великої складності.

Але деякі справи запам’ятовуються більше інших.

Адвокатам нашої компанії завершене на цьому тижні справа про скасування виконавчого напису на користь Укрсоцбанку на суму 86 000 грн. без сумнівів запам’ятається.

Перш за все тим, що банк подав документ приватному виконавцю, територією роботи якого є вся Запорізька область.

Отже питання підсудності справи про скасування такого напису має вирішуватися виходячи з місця виконання, яким для приватного виконавця є місце проживання фізособи або місцезнаходження його майна.

Природно, одночасно з подачею позову ми попросили суд забезпечити його шляхом призупинення виконавчих дій, і суд задовольнив нашу заяву.

І хоча зазвичай банки досить пасивні в таких справах, в даному випадку банк подав апеляційну скаргу, вказуючи на порушення судом порядку забезпечення позову і посилаючись на практику розгляду таких справ в іпотечних правовідносинах. Хоча виконавчий напис стосувалася нібито простроченої нібито заборгованості по нібито кредитній карті.

Далі події розвивалися ще більш цікавим чином. Суд першої інстанції направив частину справи разом з апеляційною скаргою до Запорізького апеляційного суду, а розгляд основного позову продовжилося.

До суду першої інстанції банк також надіслав відзив, в якому заперечував виходячи з порушення нашим клієнтом іпотечного договору.

Так ми і судилися – ми говорили про неіснуючу кредиті, а банк писав про неіснуючу іпотеку.

Як ви розумієте, результат такого суду міг бути тільки один.
12.03.19 наш позов задовольнив суд першої інстанції.
13.03.19 скарга банку була відхилена апеляційним судом.

20.03.2019

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом