Повернення в суді 1% збору при купівлі квартири вперше

На цьому тижні закінчилися два судові процеси з повернення 1% збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, безпідставно сплаченого при операції купівлі-продажу нерухомого майна.

При цьому один процес закінчився лише в суді першої інстанції (Запорізький окружний адміністративний суд), а в другому процесі наш клієнт вже отримав на свій рахунок надміру сплачені 4670 грн.

Так, через неузгодженість законодавства, як це часто буває в Україні, з одного боку від збору в пенсійний фонд при покупці квартири звільнені громадяни, які купують житло вперше.

Однак, згідно з нотаріальних правил, нотаріус не може провести операцію, якщо клієнт не дасть йому підтвердження оплати цього збору.

Виходячи з цього, навіть якщо ви купуєте квартиру вперше – ви все одно змушені оплачувати 1% від оціночної вартості квартири.

Здавалося б – після цього можна звернутися до Пенсійного фонду України та попросити повернути надміру сплачену суму. Але не тут то було, ПФ відповідає, що не може перевірити, чи дійсно ви придбали житло вперше і відмовляє в поверненні коштів.

Таким чином, єдиним дієвим механізмом є судове рішення.

І ми добилися в суді максимально ефективного захисту прав наших клієнтів. З метою економії коштів клієнтів ми також просили суд розглядати справи в спрощеному порядку, без виклику сторін.

Як підсумок, один наш клієнт повернув 4670 грн. і витрачений на суд судовий збір; інший – 5030 грн. і судовий збір.

Справи в судовому реєстрі – 

reyestr.court.gov.ua/Review/85265740

reyestr.court.gov.ua/Review/83509934

06.12.2019

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом