Як не платити єдиний податок ФОП 1, 2 групи на час карантину?

Нещодавно прийняті Верховною Радою України зміни до законодавства звільнили підприємців від оплати ЄСВ за березень і квітень 2020р.

Однак, від сплати єдиного податку підприємців ніхто не звільняв. І якщо для першої групи це сума становить відносно невеликі 210,20 грн., то для другої групи сума податку 944,60 грн. вже відчутна.

Що ж робити, якщо ви не можете працювати через карантин, а податок платити вважаєте несправедливим?

Відповідь на це питання дає п. 295.5. ст. 295 Податкового кодексу України, згідно з яким платники єдиного податку 1 і 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки.

При цьому, за квітень 2020р. у вашій книзі доходів не повинні бути записані надходження грошових коштів, а на рахунок не повинні надходити оплати (проте, якщо надходження на рахунок було за закритими в іншому місяці поставками або роботами, відпустку вдасться «відстояти»).

Небажано також цим місяцем оформлювати акти, договори, іншу документацію.

Отже, якщо ви вирішили використовувати цю можливість і не платити єдиний податок в квітні 2020р., вам необхідно:

  1. Переконатися, що у вас немає термінових контрактів або замовлень, які необхідно проводити і закривати в квітні 2020р.
  2. Підготувати у вільній формі заяву в податкову про використання вами права на відпустку.
  3. Подати заяву в податкову поштою, через електронний кабінет з ЕЦП, через звичайну пошту рекомендованим листом або кур’єрською поштою. Хоча законодавство точно не встановлює термін подачі заяви на відпустку в податкову, але буде краще, якщо вона надійде до першого числа місяця відпустки.

Відповіді на часті питання наших клієнтів щодо відпустки ФОП:

  • Чи можна взяти відпустку на тиждень і пропорційно не платити податок?

    Ні, такої процедури законодавство не передбачає, і позиція податкової однозначна – або повний місяць, або сплата податку в повному обсязі, навіть якщо ви були у відпустці 28 днів, а 2 дні працювали.

  • Чи можна скористатися відпусткою ФОП 3 групи?

    Такої процедури законодавство не передбачає, і вона не має сенсу – адже податок 3 групи залежить від обороту, а якщо у відпустці його немає – то немає і податку.

  • Чи можна передумати і перенести відпустку після подачі заяви?

    Заява про відпустку можна відкликати до його початку, також завжди можна «вийти» з відпустки до 20 числа місяця, і здійснити підприємницьку діяльність – але в такому випадку потрібно буде встигнути сплатити податок авансом до 20 числа цього ж місяця, інакше при перевірці штрафу не минути .

27.03.2020

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом