Проблеми при “ліквідації” фізичної особи-підприємця

*** Я планую припинити свою діяльність як приватний підприємець. З якими проблемами я можу зіткнутися? Скільки займає така процедура за часом і по грошах?
Дмитрий У. Запорожье

Складно однозначно відповісти на поставлене запитання, оскільки кожна підприємницька діяльність явлется індивідуальної і саме її ведення більшою мірою зумовлює як саме буде проходити процедура ліквідації.

У той же час, можна виділити і загальні для всіх нюанси проведення ліквідаційних дій. Найбільше їх виникає при проходженні районних податкових інспекцій.

1. Внесення в січні 2012 року зміни в закон про реєстрацію, які повинні були ввести принцип “мовчазної згоди”, фактично не працюють – і за кожною заявою про припинення ФОП, тут же слід заяву ДПІ про наявність заперечень, що зводить нанівець безпроблемну процедуру і ви змушені проходити проверерку в податковій.

2. Недотримання термінів. Жодна податкова інспекція не дотримується законодавчо встановлені терміни проведення перевірки та видачі форми 22-ОПП.

3. Необхідність самостійно отримувати підписи на обхідному листі, включаючи податкову міліцію.

4. Вимога первинних документів за весь період вашої діяльності як предпрімателя і в разі їх відсутності спроба накладення на вас штрафу від 15%.

5. У разі, якщо ви порушили терміни подання податкової звітності – необхідно буде заплатити штраф за дане порушення.

6. У разі, якщо ви порушували терміни подачі звітності до органів пенсійного фонду – необхідно буде заплатити штрафи за кожне таке порушення.

З нашого досвіду, повна процедура ліквідації займає близько 3 місяців.

Грошові витрати, якщо ви будете проходити дану процедуру самостійно не великі і можуть не перевищити 500 грн.

Однак, витрати по часу, яке як відомо також гроші, будуть вкрай великі.

Дата актуалізації статті – 2012р.

Консультації

20.10.2012

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом