Штраф за відсутність спеціально відведеного місця для куріння

Днями міністерство охорони здоров’я своїм листом № 55/610 внесло ясність в давно актуальне питання застосування санкцій за необладнання юридичними особами місць для куріння.

Так, Законом України № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” визначено вимоги до спеціально відведених місць для куріння. Згідно з вимогами власник або уповноважені ним особи (або орендарі) зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму. У місцях для куріння повинні бути розміщені прямокутний графічний знак з текстом такого змісту: “Місце для куріння” а також попередженням: “Куріння шкодить Вашому здоров’ю!”.

Також Законом визначено, що “в місцях і закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту:” Куріння заборонено! “.

Як роз’яснює МОЗ, це означає, що обов’язковою є не виділення місць для куріння, а їх обладнання (якщо такі місця виділені) відповідно до вимог законодавства.

Статтею 17 зазначеного Закону України визначено, що у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 3400 гривень.

МОЗ звертає увагу на те, що фінансові санкції накладаються тільки за “необладнання” і “нерозміщення”, а не за відсутність спеціально відведених для куріння місць, тому до тих юридичних осіб, які внутрішнім наказом визначили, що у них відсутні місця для куріння, фінансові санкції застосовуватися не можуть.

Ви завжди можете отримати відповіді і на інші ваші запитання в рамках юридичного обслуговування.

Дата актуалізації статті – 2011р.

Інші статті

27.10.2011

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом