Реєстрації юросіб та ФОП після прийняття “антирейдерського закону”

2 листопада 2016 року набрав чинності Закон України № 1666- VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності», так званий «антирейдерський закон».
Цим законом внесено низку змін щодо реєстрації юридичних осіб та ФОП. Так, наприклад, припинено дії принципу екстериторіальності. Це означає, що тепер провести реєстраційні дії можна тільки в межах області, де здійснюється господарська діяльність.
Найголовнішим нововведенням, яке відіб’ється на бізнесі, можна назвати обов’язкове нотаріальне засвідчення підписів при внесенні змін до статутних документів. Потрібно сказати, що завіряти підписи підписантів потрібно як на протоколі, так і в самому статуті.Дана умова не поширюється на суспільні об’єднання і благодійні організації.
У разі реєстрації нової компанії тепер, крім інших документів, подається оригінал рішення про внесення змін або його нотаріально завірена копія. Додатково в статуті підприємства повинен бути відображений порядок його підписання.
Також, законодавець повернув реєстраторам право підписувати і ставити печатку на виписках з реєстру.

Приємна і довгоочікувана новина прийшла для громадських об’єднання і благодійних фондів. Тепер за внесення змін до статутних документів їм зменшений розмір державного мита з 0,3 МЗП (410 грн.) До 0,1 МЗП (140 грн.), А за зміни, які вносяться до статутних документів у зв’язку з приведенням їх у відповідність з законом, взагалі платити не треба.
Нагадаємо, що з 2016 року в разі рейдерського захоплення власники бізнесу можуть звертатися не тільки до суду, а й до Міністерства юстиції України. У зв’язку з цим у новій редакції Закону вводиться поняття камеральної перевірки Міністерством юстиції даних, які містяться в реєстрі юридичних осіб та ФОП. За результатами таких перевірок у міністерства з’явилося право залучати державних реєстраторів і нотаріусів до відповідальності. Крім того, за деякі дії тепер передбачено кримінальне покарання.
Від себе можна додати, що законодавець цим Законом спробував виправити допущені помилки і недоробки в прийнятих ним раніше Законах. Наскільки це вийшло, покаже час. Вже зараз можна сказати, що після внесення до Закону безлічі нових нюансів, самостійно провести реєстраційні дії для бізнесу стає вкрай складно і невигідно, тому краще звернутися за допомогою кваліфікованих фахівців у цій галузі.

На закінчення додамо, що наша компанія зареєструвала сотні фірм і підприємців , і ми завжди раді допомогти почати бізнес нашим новим клієнтам.

Дата актуалізації статті – листопад 2016р.

Інші статті

27.11.2016

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом