Процедура розгляду скарги Європейським судом з прав людини

Правова система України на сьогоднішній день така, що в 2012 році скарги українців до Європейського суду з прав людини зайняли 4 місце від загального числа скарг.

Все частіше і клієнти нашої компанії звертаються за допомогою в підготовці та супроводі скарги в ЄСПЛ . Тому сьогодні ми розглянемо процедуру розгляду скарг Європейським судом.

Перш за все, необхідно відзначити мову судочинства. Листування ведеться на мовах країн, які ратифікували Конвенцію, можливо ведення переписки українською або російською мовами. У той же час, деякі документи, наприклад відповідь про неприпустимо скарги або зауваження уряду можуть бути отримані англійською або французькою мовами. Ми рекомендуємо нашим клієнтам відразу подавати скаргу на англійській мові, так як вважаємо, що так підвищується шанс на ефективну комунікацію.

Термін розгляду справи в Європейському суді відрізняється в кожному окремому випадку і може досягати 2-3 років.

Конкретний порядок проходження скарги в ЄСПЛ наступний:

1. Заявник подає скаргу, в якій викладає факти справи і суть його скарг відповідно до положень конвенції, а також додає документи, що підтверджують факти порушення і рішення національних судів.

2. Через кілька місяців заявник отримує повідомлення про реєстрацію його скарги. Також, секретар суду може запросити додаткові документи або пояснення за викладеними фактами. Вкрай важливо своєчасно відповідати на запити секретаріату суду, щоб інтерес заявника до скарги не був визнаний втраченим.

3. Наступний етап може тривати як кілька місяців тому і близько 2-3 років. Заявник може отримати як відповідь про неприпустимо його скарги вимогам конвенції, так і повідомлення про направлення справи уряду України для подачі зауважень на скаргу.

4. Після цього заявник отримує копію зауважень правільства на його скаргу і в свою чергу може подати свої пояснень щодо цих хамечаній. Крім того, зазвичай на цьому етапі Європейський суд запитує у заявника вимоги про компенсацію шкоди, заподіяної йому порушенням вимог конвенції і також пересилає їх правільству України.

5. Останнім етапом є отримання судом письмовій позиції уряду на вимоги заявника щодо справедливої ​​сатисфакції, після чого суд переходить до прийняття рішення по справі.

27.10.2018

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом