Повернення судового збору в Запоріжжі. Правила та особливості.

Закон України «Про судовий збір» встановив розміри оплати збору за подачу позовів, заяв і розгляд справ в суді. Але що робити, якщо гроші сплачені, а позов повернуто або залишено без розгляду, справа закрита або сума збору сплачено помилково? Наприклад, в справах про оскарження податкових повідомлень-рішень сума судового збору часто становить кілька десятків тисяч грн. Як повернути свої гроші?
У цій статті ми відповімо на ці питання і розглянемо 4 типових ситуації:

1. Ви подали позов до суду, а його не прийняли і повернули вам.

У цьому випадку позивач, який бажає повернути судовий збір, повинен звернутися в суд з письмовим клопотанням про повернення судового збору, що подається до канцелярії суду або відправляється до суду поштою. При подачі такого клопотання додатково сплачувати будь-які гроші не треба.
До клопотання потрібно додати оригінал квитанції, яка підтверджує сплату вами в бюджет судового збору. Цю квитанцію, в подальшому, повинні повернути або вказати в ухвалі суду, що оригінал квитанції зберігається в матеріалах судової справи.
Після розгляду клопотання судом і отримання на руки ухвали суду, потрібно звернутися до державної скарбниці з заявою про повернення грошей з бюджету.
У заяві вказується ваші ПІБ і податковий код, а також розрахунковий рахунок в банку, на який потрібно повернути гроші.
До заяви додається оригінал ухвали суду і оригінал квитанції про сплату судового збору (або ж копія, якщо оригінал залишився в матеріалах справи).

2. Суд розглядав ваш позов і виніс ухвалу про залишення позову без розгляду або закрив справу.

В цьому випадку ви можете повернути гроші тільки в тому випадку, якщо суд залишив позов без розгляду або закрив справу не з вашої вини.
В іншому процедура відповідає з діями, описаними раніше в пункті 1.

3. При розгляді справи ви заплатили судового збору більше, ніж передбачено законом або зменшили позовні вимоги.

В цьому випадку ви можете повернути різницю між сумою судового збору передбаченої законом і фактично сплаченими грошима. Таке клопотання подається після винесення рішення судом і має містити розрахунок суми судового збору, який ви хочете повернути.
В іншому процедура відповідає з діями, описаними раніше в пункті 1.

4. Ви помилково сплатили судовий збір не на той рахунок або не в той суд.

У разі, якщо ви помилково сплатили судовий збір за розгляд справи в суді і після цього не подавали позов, то у суду відсутні підстави для винесення ухвали про повернення судового збору. Тому процедура повернення грошей в цьому випадку відрізняється від вище перерахованих процедур.
Для початку ви повинні звернутися в територіальне управління державної судової адміністрації в вашій області чи суд, на розрахунковий рахунок якого помилково сплачено судовий збір, з письмовою заявою про повернення судового збору. До заяви необхідно додати копію квитанції про сплату судового збору.
Після розгляду, вам повинні видати подання на повернення судового збору, після чого ви зможете звернутися із заявою про повернення грошей з бюджету в казначейство.
У заяві вказується ваші ПІБ і податковий код, а також розрахунковий рахунок в банку, на який потрібно повернути гроші. До заяви додається оригінал подання на повернення судового збору та оригінал квитанції про сплату судового збору. Якщо питанням повернення коштів за вас буде займатися хтось інший, тоді до заяви додатково прикладається нотаріально завірена довіреність на цю людину.
На закінчення слід зауважити, що процедура повернення грошей з бюджету, в разі грамотного складання всіх документів не займає багато часу. Однак вона може затягнутися внаслідок завантаженості судді, який буде вирішувати питання повернення або неправильного складання документів на повернення судового збору.

Дата актуалізації статті – грудень 2016р.

Інші статті

27.12.2016

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом