Оформлення найманого працівника у фізичної особи-підприємця

Якщо розглядати трудові правовідносини в цілому, відносини між працівником і підприємцем-фізичною особою, і між працівником і підприємцем-юрособою практично не відрізняються. Але це загальне правило не стосується питань прийому на роботу та звільнення працівників.

Отже, укладення трудового договору:
Перш за все, трудовий договір між працівником і ФОПом укладається у письмовій формі. При цьому ФОП повинен в тижневий термін з моменту фактичного допуску працівника до роботи зареєструвати трудовий договір у центрі зайнятості.
У центр зайнятості має бути поданий:
– Підписаний сторонами трудовий договір у трьох примірниках по законодавчо затвердженою формою;
– Свідоцтво про держреєстрацію фізособи-підприємця або виписку з ЄДР;
– Довідку відповідної ДПІ про присвоєння ідентифікаційного номера ФОП;
– Паспорт фізособи-підприємця;
– Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, виданої працівникові;
– Трудову книжку працівника.

У центрі зайнятості зобов’язані зареєструвати трудовий договір в день подання ФОПом вищеперелічених документів і після цього повернути два примірники такого договору з відміткою про реєстрацію.

ФОП-роботодавець, так само як і юрособа-роботодавець, повинен зробити запис в трудову книжку не пізніше 5 днів з дня прийому працівника на роботу.
Запис, внесена ФОПом до трудової книжки працівника, підтверджується особистим підписом посадової особи центру зайнятості та засвідчується печаткою.
При цьому ФОП-роботодавець трудові книжки працівників не зберігає: вони зберігаються безпосередньо у самих працівників.

звільнення працівника

Законодавством встановлена ​​можливість припинення трудового договору виключно на підставах, передбачених КЗпП.
Отже, в разі розірвання трудового договору після закінчення терміну його дії з ініціативи працівника або за угодою сторін ФОП робить в трудовому договорі запис щодо обґрунтування його припинення з посиланням на відповідну статтю КЗпП. Даний запис засвідчується підписами працівника і роботодавця.
Далі сторони повідомляють про це центр зайнятості, в якому був зареєстрований трудовий договір. Про тветственное особа центру зайнятості протягом трьох робочих днів знімає трудовий договір з реєстрації, про що робить відповідний запис у книзі реєстрації трудових договорів.

А от у випадку, якщо працівник перестав бути на роботу , необхідно направити йому рекомендованим листом з повідомленням про вручення повідомлення про намір розірвати з ним трудовий договір.
Далі ФОП повинен звернутися в центр зайнятості , який, так само як і в разі присутності працівника, який звільняється, оформляє розірвання трудового договору.

Інші статті

27.10.2016

Якщо стаття була Вам корисна, Ви можете поділитися нею:

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом