Завершено справу про спростування недостовірної інформації та стягнення моральної шкоди

Це був один з найскладніших наших процесів про спростування недостовірної інформації.
У квітні цього року був побитий голова сільради села Червоне Гуляйпільського району. Після побиття жителі села зібралися на віче, де звучало безліч звинувачень на адресу як влади, так і великих місцевих фермерів.
Валерій Бутенко описав ці події на сторінках тижневика Суббота плюс, оскільки вони мали значний суспільний резонанс.

Однак з баченням журналіста цих подій не погодився колишній народний депутат Олександр Дудка, який подав позов про захист честі, гідності, ділової репутації та про спростування.
В судовому процесі ми переглянули півтори години відеозапису віче, допитували свідків (тут велике спасибі Колесніков В’ячеслав за принципову і чесну позицію) і обговорювали тонкощі тлумачення оціночних суджень і критеріїв публічності особи.
Як підсумок суд прийняв рішення відмовити в задоволенні позову.

Однак з таким рішенням суду не погодився позивач і подав скаргу в апеляційний суд Запорізької області, в якій просив скасувати прийняте рішення, опублікувати спростування в найближчому випуску газети і на сайті, а також стягнути з журналіста 90 000 моральної шкоди.

Нашими адвокатами були підготовлені детальні письмові заперечення проти скарги, в яких була обгрунтована справедливість судового рішення по суті, незалежно від дрібних недоліків, на які посилався адвокат позивача.

Також ми взяли участь в судовому засіданні, де проакцентіровалі основні позиції захисту.

Як підсумок, апеляційним судом прийнято остаточне рішення в цій справі, яким залишено без змін рішення суду першої інстанції і остаточно відмовлено колишньому народному депутату в його позові до газети і журналіста.

Справа в судовому реєстрі: https://reyestr.court.gov.ua/Review/40253949

Справа №  331/3910/16-ц

27.10.2016

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом