Закрито справу про порушення правил карантину (протокол по ст. 44-3 КУпАП)

01 квітня 2020 року Шевченківським районним судом м. Запоріжжя розглянуто справу по одному з перших складених в Запоріжжі протоколів за ст. 44-3 КУпАП, щодо нашого клієнта, за нібито порушення правил карантину.

Вивчивши наші пояснення суд прийшов до висновку, що справу необхідно закрити, так як в діях нашого клієнта відсутній склад порушення.

Трохи докладніше про фабулу справи: наш клієнт був найманим співробітником у приватного підприємця і виконував свою трудову функцію – продавав товар покупцям. Однак, співробітники поліції вважали, що це порушує постанову Кабінету міністрів України № 211 від 11.03.20р., і, незважаючи на письмові пояснення можливості продавати продукти харчування, які б вони не були, склали протокол про порушення правил карантину.

З урахуванням особливого режиму роботи суду в карантинний період, наші адвокати ознайомилися з матеріалами справи дистанційно, за допомогою отримання скан-копії матеріалів справи на електронну пошту (за що окрема подяка співробітникам суду) і підготували письмові заперечення.

Основні моменти наших заперечень:

  • Порушення суб’єктного складу при складанні протоколу. А саме – співробітник не може приймати рішення про роботу або не роботу магазину, оскільки зобов’язаний тільки виконувати трудову функцію. Відповідно, він не може порушувати приписи КМУ про заборону роботи суб’єктів господарювання, так як не впливає на це.
  • Відсутність заборони на роботу продуктових магазинів, не має значення який саме це продукт – хліб, фрукти, овочі або алкоголь. Ми детально дали характеристику продуктів харчування згідно законодавства.
  • Відсутність доказів самого факту торгівлі під час карантину. Жоден із доказів у справі не давав відповідь на питання коли саме відбувся продаж товару.

Вивчивши дані заперечення, суд в першому ж засіданні закрив справу і «виправдав» нашого клієнта.

Справа у судовому реєстрі – тут.

08.04.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом