ЄСПЛ виніс рішення на користь клієнта компанії

Спір нашого клієнта і держави Україна, що почалався в 2011 році, із скарги на незаконні дії слідчого, завершився через 10 років в 2021 році – постановленням рішення Європейського суду з прав людини. Суд констатував порушення вимог конвенції з прав людини і присудив нашому клієнтові компенсацію за незаконне позбавлення волі на 2,5 години.

Згідно фабули справи наш клієнт, керівник одного із Запорізьких підприємств, подав заяву про крадіжку майна компанії. Та, враховуючи незадовільне, на його думку, проведення розслідування, направив ряд скарг на бездіяльність слідчих органів.

Після цього, слідчі Шевченківського райвідділу міліції м. Запоріжжя вирішили будь-що допитати його особисто, хоча як керівник, він не міг дати слідству будь-якої конкретної інформації про скоєне правопорушення. Більш того, слідчий виніс постанову про примусовий привід свідка і навіть залучив спецпідрозділ для його виконання.

Відповідно, доставлений до слідчого свідок був змушений 2 години відповідати на питання загального характеру, що не мали прямого відношення до обставин крадіжки. І, отже, в цей час він був позбавлений волі.

Після таких дій слідчих органів була подана скарга до Шевченківського районного суду м.Запоріжжя, яка залишена судом без задоволення. Також відмовив у скаргах апеляційний і вищий спеціалізований суд України.

Але, так як наш клієнт не готовий був відступати, вичерпавши всі заходи національного захисту, ми звернулися до ЄСПЛ. Скарга пройшла первинну перевірку на прийнятність і їй було присвоєно номер 67800/12.

Багато клієнтів дивуються, чому суди України так довго розглядають справи. Ми ж завжди наводимо в приклад ЄСПЛ – зразок Європейського правосуддя – на жаль воно не буває швидким.

Для нашого клієнта почався довгий період очікування, в який ми періодично проводили комунікацію з судом. Активна фаза розгляду почалася тільки в 2020 році, і в лютому 2021р. суд надіслав повідомлення про готовність рішення і його публікацію 04 березня 2021р.

І рівно в зазначений судом в повідомленні час на сайті суду з’явилося рішення про задоволення скарги, визнання порушення Україною прав нашого клієнта і присудження компенсації – рішення на сайті суду

ЄСПЛ виніс рішення на користь клієнта компанії 1

Попереду виконання рішення суду, отримання компенсації, вирішення питання про відповідальність слідчого.

Нам же, як адвокатам, неймовірно важливо бачити результати нашої роботи – нехай навіть справедливість відновлюється через 10 років після порушення прав клієнта. 

05.03.2021

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом