Відмовлено в позові МОНОБАНКУ до нашого клієнта на суму 150 000 грн.

У 2021 році було змінено правила поштового зв’язку щодо терміну зберігання судових повісток, що призвело до того, що наш клієнт дізнався про стягнення з нього суми боргу понад 150 000 грн. на користь АТ «Універсал банк» (ТМ Монобанк) вже після набрання чинності рішенням суду про стягнення боргу та відкриття виконавчого провадження.

Відразу після звернення до нас клієнта, ми ознайомилися з матеріалами справи у суді та подали заяву про перегляд заочного рішення, а також домоглися його якнайшвидшого розгляду. 

Як наслідок, суд вислухавши наші аргументи, скасував заочне рішення та призначив справу до повторного розгляду. Це дозволило нам закрити виконавче провадження та розблокувати банківські картки клієнта.

Після цього ми підготували відзив, отримавши відповідь на відгук, подали заперечення на відповідь та пояснення на заперечення на відгук 🙂

Враховуючи стійку судову практику, згідно з якою відсутність в анкеті на відкриття кредитної картки процентної ставки, веде до необґрунтованості стягнення відсотків, ми переконували суд, що оскільки наш клієнт сумарно заплатив банку більше коштів, ніж отримав, то борг відсутній.

Проте, позивач (Монобанк) також посилався на оформлення розстрочки та підтвердження її за допомогою електронного цифрового підпису, відкритого банком клієнту та підтвердженого за допомогою одноразового пароля на мобільний телефон. У той же час, з банківської виписки за рахунком не було видно надходження коштів від розстрочки, а дозвіл на збільшення ліміту наш клієнт також не давав.

Крім того, стабільної судової практики з цього питання не існувало. І ми вирішили звернутися за висновком аудитора для підтвердження наших розрахунків щодо розміру отриманих та повернутих коштів, а також не підтвердження випискою отримання сум на виплат.

Висновок фахівця підтвердив наші розрахунки та міркування у повному обсязі. Суд також погодився з нашою позицією та відмовив у задоволенні позову.

Справа в судовому реєстрі тут .

17.12.2021

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом