Відмовлено у позові уповноваженого Фонду гарантування вкладів щодо застосування наслідків нікчемного правочину

Рішенням правління Національного банку України від 27 листопада 2018 року АТ «ВТБ Банк» було віднесено до категорії неплатоспроможних.

Рішенням Правління Національного банку України від 18 грудня 2018 року було ухвалено рішення про початок процедури ліквідації АТ ВТБ Банк та делегування повноважень тимчасовому адміністратору банку.

У той же час, за 2 дні до віднесення банку до категорії неплатоспроможних нашому клієнту з рахунку юрособи було перераховано кошти у розмірі 200 000,00 грн. із призначенням платежу «поворотна фінансова допомога». Так як наш клієнт у той період готувалася до народження дитини, така допомога була необхідна на лікування та підготовку до пологів.

Однак, скористатися грошима вона не встигла, оскільки внаслідок неплатоспроможності банку всі кошти були заблоковані. Більше того, її обов’язок повернути гроші юрособі нікуди не зник.

На довершення уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Акціонерного товариства «ВТБ Банк» повідомила нашого клієнта про те, що вважає нікчемною транзакцію з переказу грошей згідно з п. 7 ч. 3 ст. 38 ЗУ “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. Більше того, було пред’явлено позов до суду.

У судовому процесі нами було підготовлено відгук, у якому ми послалися на правову позицію Верховного суду, згідно з якою транзакція з переказу коштів є банківською операцією, а не правочином. Більше того, відбувається вона не банком, а клієнтами банку.

Відповідно вона не може бути визнана нікчемною.

Також ми акцентували увагу суду на законності дій відповідачів та наявності підстав для отримання фінансової допомоги. Водночас показали упередженість дій уповноважених осіб Фонду гарантування вкладів, які прямо суперечать суті створення цього фонду.

Як результат, суд погодився з нами і відмовив у позові в повному обсязі.

Справа в судовому реєстрі тут .

12.11.2021

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом