Відкоригована «заборгованість» по ЄСВ в судовому порядку

Наш клієнт є підприємцем на 2 групі єдиного податку і після встановлення в 2019 році інвалідності 3 групи, він звернувся в податкову із заявою про звільнення його від оплати ЄСВ, приклавши всі необхідні документи.

Однак, в 2020 році, звітуючи за попередній рік, ним було помилково подано звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (додаток 5), в якому був вказана сума доходу і сума належного до сплати ЄСВ.

Через деякий час помилка була виявлена, проте законодавство України по ЄСВ, на відміну від податкового кодексу, не дозволяє подати уточнюючий звіт, яким відкоригувати зайві нарахування.

Відповідно, ми звернулися до податкової з заявою про проведення перевірки за нашою заявою, виявлення помилкового показника і його виключення з картки платника податків.

Однак, податковий орган, як це зазвичай буває, зайняв саму несприятливу позицію для платника податків і відмовився проводити перевірку. Мовляв самі задекларували – не важливо, що помилково, – сплачуйте!

Ми гарантували клієнту, що доб’ємося захисту його прав в суді і звернулися від його імені в Запорізький окружний адміністративний суд з позовом про зобов’язання ГУ ДПС в Запорізькій області виключити з картки платника податків помилково задекларовану суму ЄСВ у розмірі більше 11 000 грн.

Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що оскільки наш клієнт звільнений від оплати ЄСВ, то платити його він може тільки в добровільному порядку. Однак податковим органом не доведено згоду на таку участь позивача в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Таким чином, помилкове декларування зобов’язання по сплаті ЄСВ не може вважатися такою згодою, а відповідно позов підлягає задоволенню.

Справа в судовому реєстрі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/88741653

12.06.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом