У судовому порядку визнано право клієнта на нерухомість у порядку спадкування

Процес оформлення спадщини в Україні супроводжують нотаріуси. Однак є ціла низка ситуацій, коли без допомоги адвоката та суду не обійтися.

Найпоширеніші випадки, коли нотаріус відмовляє у видачі свідоцтва про право на спадщину та спадкоємець змушений звертатися до суду, це:

  • допущені помилки в документах спадкоємця та спадкодавця (наприклад, різниця у написанні прізвищ);
  • у спадкоємця відсутні правовстановлюючі документи на спадкове майно;
  • спадкоємець не був прописаний разом із спадкодавцем, проте проживав фактично;
  • спадкоємець не є спадкоємцем перших черг, але жив із спадкодавцем не менше 5 років однією сім’єю.
    У всіх цих випадках нотаріус видає ухвали про відмову в оформленні спадщини.

У цьому кейсі у нас одночасно збіглося кілька підстав для відмови в оформленні спадщини. У нашого клієнта померла мати, і виявилося, що внаслідок неправильного перекладу прізвища паспортистом їх прізвища не збігаються. Крім того, незважаючи на те, що наш клієнт постійно жив разом із матір’ю, прописаний він був за іншою адресою.

В результаті нами було зібрано докази наявності родинного зв’язку та проживання клієнта та його матері в одній квартирі, та подано позовну заяву до суду.

Однак, у процесі справи, після того, як ми зажадали нотаріальну справу і суд уже був готовий ухвалити рішення, помирає також і наш клієнт. Відповідно до процесуальних норм, провадження у справі необхідно було призупинити для виявлення спадкоємців померлого.

Після того, як син нашого клієнта прийняв спадок за батьком, на наше клопотання, суд відновив провадження, і допитавши свідків, ухвалив рішення, яким задовольнив позов у повному обсязі.

Справа в судовому реєстрі – https://reyestr.court.gov.ua/Review/105431260

27.01.2023

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом