Судом скасовано постанови адмінкомісії за порушення часу продажу алкоголю

Незважаючи на складнощі для економіки України та заклики чиновників підвищувати бізнес-активність, у Запорізькій області продовжує діяти заборона продажу алкоголю після 18.00.

При цьому накази, що забороняють продаж, постійно змінюються, не публікуються в пресі і самі накази містять неточності та помилки.

Це неминуче призводить до складання протоколів на продавців магазинів роздрібної торгівлі та закладів громадського харчування. Після цього протоколи направляються в адміністративну комісію при виконавчому комітеті Запорізької міської ради, яка раз на два тижні збирається на засідання і розглядає протоколи, що надійшли.

Вже на цьому етапі, якщо справу супроводжує професійний адвокат, можна переконати адмінкомісію у відсутності складу чи події порушення, і справа може бути закрита.

На практиці нашої компанії закрити приблизно 95% справ можна саме на засіданні адміністративної комісії. Але, у ряді випадків, адмінкомісія приходить до висновку про достатність матеріалів, що вказують на винність продавця, та виносить ухвалу про притягнення до відповідальності у вигляді штрафу (мінімальний розмір якого за перше порушення становить 6800 грн.)

В даному випадку залишається лише оскаржити постанову в суді. Дані позови розглядаються за правилами адміністративного судочинства у районному суді за місцем перебування або позивача, або відповідача.

Наразі наша компанія супроводжує 7 таких позовів, 2 з яких вже задоволені Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя.

Посилання на рішення судів ми наведемо внизу статті. Основними аргументами на користь скасування постанов адмінкомісії є:

  • недостатність доказів провини конкретного продавця. Визнання провини продавцем не є достатнім, а тягар доведення лежить на поліцейських, які оформляли протокол;
  • вказівку у протоколі забороняючого продаж алкоголю наказу ЗОВА, який або втратив чинність на момент складання протоколу, або діяв з обмеженнями;
  • відсутність доказів статусу працівника торгівлі в особи, щодо якої складено протокол.

Виходячи з цього навіть притягнення Вас до відповідальності адміністративною комісією при виконавчому комітеті Запорізької міської ради не означає, що цю постанову не можна скасувати в суді.

Посилання на виграні нами справи тут і тут .

19.08.2022

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом