Судом скасовано податкове повідомлення-рішення на суму понад 3,4 млн. грн.

Деякі податкові суперечки за часом тривають більше, ніж існують податкові та судові органи. Цей кейс розпочався ще у 2015 році, коли ДПІ Орджонікідзевського району м. Запоріжжя перевірила діяльність клієнта у 2012-2015 роках і дійшла висновку, що співпраця з 6 контрагентами була «фіктивною». За наслідками перевірки було донараховано податків на 3,4 млн. грн. з податку додану вартість і приблизно стільки ж з податку прибуток.

Звичайно ж, ми не погодилися з податковим повідомленням-рішенням і звернулися з позовом до суду. За підсумками розгляду судом першої інстанції наш позов був повністю задоволений. Судом апеляційної інстанції рішення залишено без зміни. А ось на стадії касаційного розгляду ми зіткнулися з тим, що відбулася реформа Вищого адміністративного суду України, справи якого було передано КАС ВС. Як результат, касаційна скарга не розглядалася з 2018 до кінця 2022 року.

А коли її нарешті розглянули, касаційний суд направив справу на новий розгляд до суду 1 інстанції, оскільки вважав, що не всі важливі аспекти справи були вивчені судом. При цьому ми зіштовхнулися із ситуацією, що у 2023 році мають надавати документи щодо взаємовідносин 2012-2014 років.

Тим не менш, ми змогли відновити частину документів, зробили запити до різних державних органів, зібрали докази закриття раніше відкритих кримінальних справ і склали пояснення, що враховують сучасну судову практику в таких справах.

Як підсумок, суд повторно ухвалив рішення на нашу користь і ще раз скасував податкове повідомлення-рішення.

Справа в судовому реєстрі – тут .

28.04.2023

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом