Стягнуто заборгованість з позадоговірної поставки

Іноді питання швидкості проведення господарських операцій, а отже й одержання оборотних коштів, прибутку, диктують свою логіку оформлення документів. І, звичайно ж, людям властиво вірити у краще.

Тому ми часто стикаємося з тим, що виникає заборгованість — а ціла низка документів не підписана, не оформлена, є тільки в сканкопії, і так далі.

Так, наш клієнт у грудні 2021 року поставив Львівському підприємству фільтраційне обладнання, яке було сплачено лише частково. Після початку війни контрагент вирішив, що це звільняє його від усіх зобов’язань, і просто перестав виходити на зв’язок.

Коли ми почали готувати позов, з’ясувалося, що договору просто немає, хоча посилання на нього були в первинних документах. Проаналізувавши ситуацію, ми направили боржнику претензію для встановлення терміну виконання зобов’язання, передбаченого ст. 530 ЦК України.

У позові ми зайняли позицію, що договір між сторонами був укладений у спрощеній формі, шляхом обміну видатковими накладними та рахунками, які містять усі істотні умови купівлі-продажу.

Позов було подано до суду наприкінці квітня 2022 року і вже наприкінці червня було повністю задоволено судом зі стягненням витрат на адвоката.

Справа в судовому реєстрі – тут

15.07.2022

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом