Стягнуто заборгованість у сумі понад 7 500 0000 грн.

Стандартною практикою багатьох компаній, які отримали товар чи послуги до початку війни в Україні, є спроба уникнути оплати, посилаючись на форс-мажорні обставини у вигляді військових дій.

Проте судова система України сформувала вже досить велику практику, яка свідчить про те, що наявність форс-мажору необхідно доводити для кожного конкретного договору та випадку неможливості виконання зобов’язань. Загалом війна в Україні не може звільняти від обов’язків за договором.

У цій справі ПрАТ «ЮЖКОКС» отримало від нашого клієнта низку будівельних послуг на суму 6,7 мільйона гривень, проте оплачувати їх не захотіло, посилаючись саме на форс-мажор.

Нами було складено та подано позов до господарського суду Дніпропетровської області, в якому ми попросили стягнути не лише основну суму боргу, а й втрати від інфляційних процесів на суму понад 600 000 грн., пеню та 3% річних на суму понад 190 000 грн.

Незважаючи на те, що відповідач намагався посилатися на форс-мажор, своє складне фінансове становище та просив зменшити розмір санкцій, суд стягнув заборгованість на користь нашого клієнта у повному обсязі.

Справа в судовому реєстрі – тут .

09.12.2022

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом