Стягнуто моральну шкоду з держави на користь клієнта

Останнім часом в Україні все більше популярності набирають покупки на іноземних сайтах і інтернет-аукціонах. І дійсно, покупки там досить вигідні.

Але іноді процес отримання покупки може доставити не тільки радість, а й безліч проблем. Особливо, якщо посилка за сумою підлягає митному оформленню.

Наш клієнт в 2019 році на різдвяному розпродажу замовив кілька примірників годинників, на які магазин надав знижку і, додатково, поклав подарунок вартістю до 100 доларів США.

Коли наш клієнт прийшов отримувати посилку в митний пост м.Запоріжжя, він відразу попередив про це митників, про що моментально пошкодував. Оскільки, за умови незнання про конкретний вид подарунка, задекларувати його він не міг, на нього було складено протокол про контрабанду. Крім цього, митниця порахувала, що куплені зі знижкою годинникі не можуть стільки коштувати і перерахувала їх вартість в більшу сторону.

Щоб отримати приготовані друзям подарунки, клієнтові довелося сплатити підвищену вартість митного оформлення відповідно до рішення про коригування митної вартості.

Однак, після цього він звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду і визнав дії митниці протиправними, а також скасував рішення про коригування.

На цьому наш клієнт зупинятися не побажав, і ми подали позов про відшкодування моральної шкоди, заподіяної державою в особі своїх органів.

Позов був поданий до митного органу і державного казначейства. Казначейство зайняло позицію, що вони нібито взагалі не повинні бути відповідачем за подібним позовом і нам довелося надати суду практику Великої палати Верховного суду, що спростовує такі аргументи.

Позиція ж митниці полягала в тому, що порушення ними закону не було, незважаючи на скасування судом рішення про коригування митної вартості, а моральна шкода мовляв не доведена. Ну от не могла людина страждати через конфіскацію дарунка і збільшення вартості купленого зі знижкою товару – і все тут …

20 листопада 2020 року Кіровським районним судом м.Дніпропетровська наш позов був задоволений частково, стягнуто 20 000 грн. моральної шкоди і витрати понесені на правову допомогу.

Справа в судовому реєстрі – тут 

21.11.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом