Стягнуто компенсацію за дерево, що впало на автомобіль

Ситуація, коли на припарковане авто падають гілки або цілі дерева, на жаль, не рідкість. Така неприємність сталася і з автомобілем нашого клієнта.

Більшість людей у ​​разі такої події не вірять у можливість компенсації завданих збитків, оскільки справедливо очікують, що комунальні служби всіма силами намагатимуться уникнути відповідальності.

Однак у нашого клієнта почуття справедливості виявилося сильнішим за передбачувані труднощі. Майже два роки він збирав докази того, хто ж є балансоутримувачем ділянки дороги, біля якої було розташоване дерево, що впало.

І лише після безлічі листів і навіть порушеного кримінального провадження органи місцевого самоврядування визнали, що територія з деревами була в оперативному управлінні районної адміністрації по Вознесенівському району Запорізької міської ради.

Коли клієнт звернувся до нас за допомогою у підготовці позову, ми насамперед проаналізували законодавство та судову практику. Відповідно до законодавства відповідати за заподіяну шкоду мав балансоутримувач дерев як елемента об’єкту благоустрою. Однак визначити балансоутримувача не так просто, оскільки це не закріплений статус, а сукупність покладених обов’язків та фактично здійснюваних дій.

Таким чином ми вирішили визначити відповідачами два органи — Запорізьку міську раду як початкового розпорядника бюджету та органу, відповідального за в тому числі й за організацію благоустрою у місті; а також райадміністрацію як виконавчий орган, який обслуговує територію району.

Після подання позову обидва відповідачі позов не визнали. І обставини події падіння дерева були на їхню думку не доведені, і пошкодження не очевидно перебували у причинному зв’язку з падінням. І взагалі відповідати має департамент архітектури та благоустрою, а не певні нами відповідачі.

За підсумками судового розгляду, суд погодився з нашими доводами частково і стягнув з районної адміністрації по Вознесенівському району Запорізької міської ради повністю суму матеріальних збитків та частину моральної шкоди, хоч і нижчу за суму, яку ми вважали справедливою.

Справа в судовому реєстрі – тут

24.06.2022

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом