Стягнуто борг за договором підряду, відмовлено у зустрічному позові про повернення передоплати

Господарські суперечки не бувають простими і характеризуються великою кількістю документації. Також, не дивлячись на багаторічну практику, нас продовжує дивувати унікальність кожного спору. У кожному з них буде особливість, що дозволяє запам’ятати цей процес і виділити серед інших.

У цій справі наш клієнт ще в 2018 році виконав комплекс робіт по установці електрофільтру при реконструкції теплової електростанції, і очікував оплату за свою роботу.

Довгий час контрагент пояснював відсутність остаточного платежу фінансовими складнощами, проте після отримання офіційної претензії з’ясувалося, що він взагалі не визнає факт закінчення робіт. Більш того, контрагент нашого клієнта почав погрожувати тим, що він зажадає повернення внесеної передоплати.

Після цього нами був підготовлений і поданий до суду про стягнення заборгованості. Після отримання позовної заяви відповідач реалізував свою погрозу і навіть заявив зустрічний позов про повернення суми авансу.

З огляду на таке ставлення контрагента, наш клієнт навіть попросив нас збільшити суму позову на суми пені і штрафу за той час, поки справа перебувала в суді.

У підсумку, завдяки правильному вибору правової позиції, релевантної судової практиці Верховного суду і ретельній підготовці доказів – справу було виграно.

Суд стягнув на користь нашого клієнта понад 170 000 грн., а також повністю відмовив у задоволенні зустрічного позову.

Справа в судовому реєстрі – http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/91840904

02.10.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом