Скасовано заборгованість по ЄСВ «сплячого» ФОП

До 2017 року діяла редакція закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» згідно з якою підприємці на загальній системі оподаткування, які не мають доходів, не повинні були платити єдиний соціальний внесок.

Відповідно, з’явилося поняття так званого «сплячого» або «призупиненого» ФОП, який начебто і існував, але активно не працював.

Крім того, процедура ліквідації ФОП до 2017 року передбачала спочатку проходження перевірки в податковій, а потім тільки подача доказів проходження перевірки реєстратору, який і виключав підприємця з реєстру. 

І багато ФОП вважали, що, пройшовши перевірку в податковій, вони закрилися. Чого насправді не було.

У 2017 році закон про ЄСВ змінив правила обліку збору – і він став нараховуватися будь-якого ФОП, незалежно від системи оподаткування та наявності доходу. 

Ситуацію посилило те обставина, що терміни давності на збір по ЄСВ не поширюються і податкова почала масово розсилати вимоги про погашення боргу тільки в 2018-2019 роках.

Станом на 2020 рік вже склалася судова практика, згідно з якою, якщо підприємець не мав доходу від підприємницької діяльності і паралельно працював найманим співробітником – обов’язок оплати ЄСВ вдруге у нього не виникає.

Звичайно ж процедура оскарження має безліч нюансів, починаючи від строків оскарження (10 днів), до особливостей доведення істотних для справи фактів.

Але якщо робити все правильно, суд скасовує неправомірні вимоги податкової про стягнення заборгованості по ЄСВ.

13 квітня 2020 р. Запорізький окружний адміністративний суд задовольнив позов нашого клієнта, визнав протиправним та скасував вимогу про оплату боргу за ЄСВ на суму понад 17 000 грн.

30.04.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом