Скасовано штраф Держпродспоживслужби у розмірі 60 000 грн.

Наша компанія вже давно обслуговує одну з великих торгових мереж, що спеціалізуються на торгівлі продуктами харчування.

У серпні 2021 року до одного з магазинів прийшла перевірка Держпродспоживслужби в Запорізькій області, оскільки до лікарні потрапив один із ймовірних покупців із попереднім діагнозом харчового отруєння через купівлю неякісної риби.

Як виявилося пізніше, діагноз не підтвердився, але перевірці це не завадило, оскільки згідно із законодавством достатньо «обґрунтованої підозри». Водночас перевіряльники вирішили не вилучати зразки продукції на експертизу, а зосередили свою увагу на формальних речах у вигляді відсутності повної інформації про товар.

Як результат, незважаючи на всі пояснення клієнта та наших адвокатів, про відсутність причинно-наслідкового зв’язку між підставою перевірки та штрафом такий штраф був застосований.

У вересні 2021 року нами було подано позов до Запорізького окружного адміністративного суду, в якому ми просили скасувати рішення про штраф та розпорядження про усунення порушень.

У грудні 2021 року наш позов був задоволений у повному обсязі. Суд погодився з нами, що тільки одне право у суб’єкта владних повноважень застосовувати штраф, не може застосовуватися окремо від цілей перевірки. Іншими словами, якщо не підтвердилася підозра, то хоч за щось оштрафуємо.

18 травня 2022 року Третій апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції.

Незважаючи на військовий стан, суди в Україні працюють, і бізнес може захистити свої права.

21.05.2022

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом