Скасовано ще 3 протоколи про порушення правил карантину (ст. 44-3 КУпАП)

08 травня 2020 року Жовтневим районним судом м. Запоріжжя розглянуто чергову справу по одному з наших постійних клієнтів, за нібито порушення правил карантину при торгівлі в роздрібному магазині.

Як завжди протокол був складений на продавця, який нібито своїми діями порушив приписи постанови Кабінету Міністрів України.

Вивчивши наші пояснення суд прийшов до висновку, що справу необхідно закрити, так як в діях нашого клієнта відсутній склад порушення. 

При цьому суд взяв до уваги всі позиції наших заперечень – і щодо неможливості застосування відповідальності за «карантинною» з постановою КМУ до продавця замість власника; і відсутність доказів порушень; і відсутність заборони торгівлі продуктами харчування.

Справу в судовому реєстрі можна подивитися за наступним посиланням . Суд детально описав всі нюанси відсутності порушень.


Також 18 травня 2020 року розглядалося ще 2 справи про порушення правил карантину з нашою участю в Бердянському міськрайонному суді Запорізької області, які мали цікаві особливості.

У цих справах протоколи про порушення складалися не тільки поліцією, але й місцевою інспекцією благоустрою. При цьому в якості порушень були поставлено невиконання протоколу місцевої комісії техногенної безпеки.

У суді інспектор і дільничний щиро вважали, що рішення такої комісії є нормативним актом і є обов’язковими до виконання.

Однак суд погодився з нашою позицією щодо того, що вирішення подібних комісій мають виключно рекомендаційний характер і не можуть встановлювати обов’язкових для громадян правил поведінки.

В результаті судом були скасовані обидва протоколи.

20.05.2020

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом