Скасовано ряд протоколів про порушення правил торгівлі (ст. 156 КУпАП)
Кожен бізнес, який ризикує працювати в Україні, рано чи пізніше стикається з тим, що контролюючі органи складають протоколи про порушення законодавства. Це може бути податкова, інспекція по благоустрою, інспекція по праці, поліція та інші органи.
Часть складених протоколів підлягає розгляду в суді, але є і такі, які спочатку розглядає адміністративна комісія виконавчого комітету Запорізького міського ради.
І тут важливо поняти, що більш ефективно так організувати захист клієнта, щоб справа і не дійшло до суду.
В цьому ключі нашим клієнтом виступила одна їх Запорізьких торгових сетей, яка постійно стикається з тим, що продавці містять протоколи про порушення правил торгівлі (всього за останні півтора року було складено 132 протоколу). В цей раз на комісії було розглянуто 6 протоколів, складених поліцією за останні 2 неділі.
Відповідно, після складання протоколу ми звертаємося до комісії із заявою про ознакомлення з ділом, і вилучаємо докази «нарушення», які зібрала поліція. Як правило це відео та фото записи, пояснення свідків, чеки.
Після ознакомлення ми пишемо і подаємо в комісію виклику, де викладаємо, чому порушення не доказано або відсутнє.
Також наш адвокат присутній на комісії і аргументує, чому доказів недостатньо або немає складу порушень.
І такий підхід цілком успішно працює. На останній комісії відхилено всі 6 протоколів, а з раніше складених 132 ми вимагали звернення до суду не більше 10 разів
03.08.2023