Скасовано протоколи поліції за продаж пива у Запоріжжі після 14.00

Після початку війни в Україні як бізнес, так і органи влади зіткнулися з новими викликами. З одного боку, велика кількість людей зі зброєю, необхідність мінімізувати кількість правопорушень — викликає розуміння розумності заборони продажу алкоголю. З іншого боку, уряд закликає бізнес працювати і підтримувати економіку, а економіка це, зокрема, і продаж алкогольних напоїв і цигарок, оскільки людські слабкості незнищенні.

На Запоріжжі ще 11 березня 2022 року військове командування спільно з військовою адміністрацією видали наказ №3, яким заборонили продаж алкогольних напоїв після 14.00.

І тут наші клієнти, одна з мереж з продажу пива, що працює максимально «у білу», зіткнулася з проблемою того, що органи поліції розуміють під забороною продаж алкогольних напоїв, у тому числі й продаж пива, хоча наказ № 3 такої заборони не містить.

Справа в тому, що стаття 156 КУпАП передбачає відповідальність за цілу низку порушень у сфері торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, при цьому окремо виділяючи заборону продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв.

Таким чином, на нашу думку, «забороняючий наказ» мав би окремо заборонити продаж та пива у тому числі, якби військове командування мало такий намір.

Проте, співробітники поліції не хотіли вникати в «тонкості юриспруденції», оскільки план із складання протоколів ніхто не скасовував. Як результат, лише у квітні на співробітників нашого клієнта було складено 6 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 156 КУпАП – а це 8500 грн. штрафу та позбавлення алкогольної ліцензії.

Розгляд таких протоколів здійснюється адміністративною комісією при виконкомі Запорізької міської ради, яка деякий час не працювала через відсутність кворуму.

Проте 27 травня 2022р. засідання відбулося і ми змогли переконати членів комісії, що продавці нашого клієнта не порушували закону, оскільки наказ №3 від 11.03.2022р. на забороняє продаж пива після 14.00

За всіма шістьма протоколами, які розглядалися у той день, провадження було закрито у зв’язку з відсутністю як події, так і складу правопорушення.

28.05.2022

У Вас є питання або Ви готові домовитися про зустріч?

Ви можете задати питання через форму на сайті або зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом